Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Security Linux

  1. #1

    Domyślnie Security Linux

    Używam linuksa od prawie roku i właściwie jakoś specjalnie nie wnikałem w jego zabezpieczenia. Postanowiłem więc poszerzyć takową wiedze. Interesują mnie możę nie tyle co książki ale jakieś ebooki/FAQ, coś w tym stylu. Jest nawet sporo info na google ale lubie mieć wszystko w jednym skupisku. Bede wdzięczny za ciekawe ebooczki

  2. Domyślnie

    Kernel
    • kompilacja,
    • łatanie,


    Serwery (usługi)
    • odpowiedni dobór aplikacji,
    • konfiguracja,
    • regularne łatanie,


    Użytkownicy
    • Restrykcyjne uprawnienia,
    • Jail,


    Aplikacje (phpBB, teamspeak)
    • przemyślany dobór,
    • własne poprawki i modyfikacje,
    • regularne łatanie,


    Do tego dochodzi czytanie bugtraq, głównych blogów i portali o bezpieczeństwie w poszukiwaniu 0-day i nowinek. Zapomniałbym o codziennym porannym czytaniu logów (wszystkich).
    Źródła? przeszukaj de.li.cio.us, stumble upon, reddia... E-booki? Liczą się tylko aktualne informacje.

    wszystko w jednym skupisku
    Każda uruchomiona usługa to 2-3 rss'y do monitorowania.

    Zmartwię Cię. przez pierwsze 3 lata amatorskiej administracji nie masz szans na uniknięcie włamania.

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Da sie da - choc nie bedzie prosto i to nie dlatego, ze system cos nie tak dziala, tylko... jesli sie nieco poczyta i pomysli nad tym co sie robi - zanim sie uruchomi usluge to bedzie raczej OK. Problem w tym, ze wiekszosci ludzi nie chce sie czytac manuali i ustawiaja opcje "na oko" a to bardzo powazny blad.

    Konfigurujesz usluge - ok... zaczynasz od dokumentacji, pozniej google "<aplikacja> security", znajdujesz opisy problemow, uzyteczne informacje ktore nalezaloby zrozumiec i wgryzasz sie w to co jest istotne (z czasem bedzie Ci to szlo co raz lepiej - tj. okreslanie co jest istotne a co nie). Ja sam adminuje od wielu lat i ciagle sie ucze
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  4. #4

    Domyślnie

    Panowie dzięki za info. Pragne zapytać czy książka "Bezpieczeństwo w sieci Linux" będzie dobrym rozwiązaniem. Cena jest niska a jaka jakośc i przydatność książki? Uwielbiam formy drukowane, co za tym idzie wygodznie mi czytać z książek, dobrych książek.

  5. #5

    Domyślnie

    polecam:
    Linux. Bezpieczeństwo. Receptury
    Autorzy: Daniel J. Barrett, Richard E. Silverman, Robert G. Byrnes
    mnostwo porad za niewielka kase

    anti-hacker toolkit - droga, ale tez fajna i do tego gruba (nie przeczytalem jeszcze calej)

    ta chyba tez byla w miare fajna i konkretna:
    100 sposobów na bezpieczeństwo Sieci
    Autor: Andrew Lockhart

    odradzam:
    Bezpieczeństwo w Linuksie. Podręcznik administratora
    bob toxen
    droga i samo lanie wody

    tylko ze to sa dosc stare ksiazki, z tego co pamietam to denerwowalo mnie to ze nie bylo tam chyba nic o grsec
    teraz jest Selinux, ale nie wiem czy sa o tym jakies ksiazki czy trzeba samemu szperac w necie tak jak w przypadku grseca...

Podobne wątki

  1. XML security - książka
    By kobek17 in forum Security
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 05-19-2009, 17:40
  2. J2ee security policy in Glassfish...
    By markowy in forum PHP/CGI/ASP/JSP/J2EE
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 01-13-2009, 12:03
  3. Security Days 6
    By bl4ze in forum Off Topic
    Odpowiedzi: 22
    Autor: 09-10-2008, 13:25
  4. Eset Smart Security
    By 4ndr1u in forum Security
    Odpowiedzi: 7
    Autor: 06-18-2008, 22:34

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj