Pokaż wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Pytań kilka

  1. #1

    Domyślnie Pytań kilka

    Witam,
    mam nadzieję ze nie bedzie "zjebek" na starcie
    mam dwa pytania :
    jak sprawdzic na jakim hostingu // adresie serwera znajduję się strona, do ktorej przypisana jest okreslona domena. Wchodzimy na domene np. ktoscos.pl a sama strona znajduje sie na home.pl <- jak dojsc do tego faktu :-)

    czy istnieja standardowe porty na ktorych ustawia sie logowanie do danej strony ? tzn. mam hosting i chcialbym sie logowac nie przechodzac trzech menu, tylko wpisac mojadres":"numer_portu i wyskakuje okienko z logowaniem.

    dzieki za pomoc i pozdrawiam

  2. Domyślnie

    Cytat Napisał dzejson
    jak sprawdzic na jakim hostingu // adresie serwera znajduję się strona, do ktorej przypisana jest okreslona domena. Wchodzimy na domene np. ktoscos.pl a sama strona znajduje sie na home.pl <- jak dojsc do tego faktu :-)
    Wystarczy cos takiego:
    bash-3.1$ host haxite.org
    haxite.org has address 85.10.202.51
    haxite.org mail is handled by 10 mail.haxite.org.

    bash-3.1$ host 85.10.202.51
    51.202.10.85.in-addr.arpa domain name pointer eros.desk.pl

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Mozna tez uzyc whois dla nazwy i ripe dla adresu IP - niestety te informacje nie zawsze sa poprawne - nie wszystkie kraje ladnie opisuja co i jak :-)

    Co do obejscia logowania - moim zdaniem to co piszesz nie ma sensu. Port nie ma zadnego znaczenia czy tam jest logowanie czy nie. Na tym porcie dziala serwer WWW, ktory obsluguje logowanie dla wszystkich klientow a nie dla jednego. Jesli wiec aplikacja obslugujaca logowania nie pozwala na zapamietanie stanu (zalogowany lub nie) np. w cookie to bedzie ciezko jesli w ogole mozliwe.

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj