Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: IPv6

  1. #1
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie IPv6

    Co myslicie o IPv6?
    Ja mialem swoje /64 jeszcze w 1999 roku ale teraz wszystkie testowe zakresy zostaly wycofane i moj ISP juz oferuje natywne wsparcie dla IPv6 (jako chyba jedyny w UK) przydzielajac zainteresowanym rowniez /64

    A na razie bardziej na wesolo http://blog.netways.de/2007/10/26/th...-routers-died/
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    somewhere in time
    Postów
    510

    Domyślnie

    to prawda ze bedą one zapisywane w formacie szesnastkowym?

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Kod:
    $ host -t AAAA www.ripe.net
    www.ripe.net is an alias for kite-www.ripe.net.
    kite-www.ripe.net has IPv6 address 2001:610:240:0:a843::8
    Jak testowalismy IPv6 kilka lat temu to mialem dla siebie miedzy innymi podsiec 3FFE:8210:1000:10::/64 - jak widzisz 64 bity, czyli aktualny internet (32 bitow w adresie) do kwadratu

    Jeden z adresow IPv6 jaki uzywalem to bylo 3ffe:8210:1000:10:48:71:3690:415 czyli druga polowa adresu zawierala moj numer telefonu do pokoju w akademiku (hehe - nie mieszkam tam od ponad 3 lat a w tym pokoju od 5 lat, wiec nie dzwoncie i nie meczcie biednych ludzi )
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  4. #4
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Różne zakątki sieci.
    Postów
    995

    Domyślnie

    Hmm... IPv6 jest według mnie konieczne. Normalniej mamy 4294967296 adresów, dzięki IPv6 mamy aż 18446744073709551616. Robi wrażenie? W dodatku jest łatwe do przetworzenia przez proceory 64b.

  5. #5
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    według mnie kwestia najbliższych lat - pula adresów sie powoli kończy.. - NAT sie nie wszędzie sprawdza...
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Pula adresow dawno sie skonczyle... kiedys nie bylo problemu dostac od ISP stale IP albo nawet 8 IP dla domowego uzytku... teraz trzeba kazdy pojedynczy uzasadniac. Do tego wielcy ISP uzywaja dynamicznych IP, dzieki czemu jesli komp nie jest wlaczony (a nigdy nie ma tak ze wszyscy klienci na raz sa wlaczeni) to moga miec wiecej klientow i kasy niz adresow IP, choc dla wielkich firm uzyskac przydzial wiekszej puli to nie problem.

    Ja nie moge sie doczekac... choc IPv6 mialo byc bezpieczniejsze niz IPv4 a nie jest
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj