Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 12

Temat: Korzystanie z neta za pomocą dwóch bram w jednej chwili :)

  1. #1

    Domyślnie Korzystanie z neta za pomocą dwóch bram w jednej chwili :)

    Witam!

    Mam internet w sieci osiedlowej, w której są 4 bramy: 10.0.0.11, 10.0.0.99, 10.0.0.111 oraz 10.0.1.111. Każda z nich posiada łącze DSL 4 mbit/sek (upload 512 kbps), które jednak są inaczej skonfigurowane, i każda służy do innych zastosowań. Na dany adres mac karty sieciowej jest przypisana tylko jedna brama domyslna, np. 10.0.0.11. Jeżeli spróbujemy sobie wpisać inną bramę, to po prostu nie mamy neta :/ Dowiedziałem się dziś od kumpla z mojej sieci, który zna ok. 20 "maców" kart sieciowych, iż mając premium na rapidzie i po odpowiednich modyfikacjach, za pomocą FlashGeta osiągną prędkość downloadu równą aż 16mbit/sek !!! .Powiedział mi, że jest to bardzo proste, jednak tego "tricku" nie chciał mi zdradzić... Dlatego też pytam się o to Was: w jaki sposób ściągać coś, tak jak kumpel, za pomocą aż 4 bram?

    Bardzo proszę o jakieś sugestie, pomysły, sposoby, za pomocą których uda mi się ściągać, tak jak kolega


    Aha, i dodam że nie jestem żadnym adminem ... ale mam 20 maców w kieszeni :mrgreen: On również nie był, a jakoś potrafił to zrobić, domyślam się że jakoś włączył 2 Macki naraz ... ale jak ?


    Z góry dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez M@ykel : 06-08-2007 - 19:13

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Poznań
    Postów
    159

    Domyślnie

    1.nie da sie na jednej karcie jednocześnie mieć "wbitych" więcej niż jednego adresu mac
    2. można posiadać więcej niż jedną kartę sieciową, więc jeśli dysponujesz np. 4 kartami sieciowymi możesz mieć w komputerze do dyspozycji 4 różne mac-i
    3. jeśli korzystasz z windows-a to z tego co kojarzę, windows realizuje połączenia najpierw za pomocą ostatniej ustawionej karty, nawet jeśli więcej kart ma trasę do danego miejsca w sieci, więc nie widzę możliwości jednoczesnego połączenia przy użyciu większej ilości kart.

    Każdy program który ma się połączyć z jakimkolwiek adresem sieciowym sprawdza w systemie operacyjnym jaka jest trasa przypadająca na ten adres i z niej korzysta - więc nie widzę możliwości skierowania z jednej stacji roboczej połączenia do tego samego punktu jednocześnie przez większą ilość bramek (a swoją drogą to nie mam za dużego pojęcia o protokołach routujących)

    Nie wiem czy w windows jest możliwość przypisania danego programu do poruszania się w ramach konkretnej karty sieciowej (nawet nie wiem czy da radę tak zrobić pod linuchem - może przy użyciu l7-filter ale to będzie rzeźbienie)

    reasumując - nie wydaję mi się aby to było możliwe - ale są na tym forum bardziej doświadczeni ludzie, więc możliwe że nauczę się czegoś nowego

  3. #3

    Domyślnie

    Hmmmm... A z innego źródła dostałem jeszcze taką informację

    Oto cytat: "Z tego co sie orientuje-to moga byc 4 bramy w sieci - a nawet wiecej- nie wazne ile bram tylko ze do lazdej bramy np po macu lub ip przyporzadkowane sa okreslone kompy.Ale zwykly komp kliencki moze korzystac jedynie z JEDNEJ bramy-takze gosc prawdopodobnie w chu.... tnie .
    Raczej bylbym za tym ze admin zostawil sobie jakas furtke i on ja znalazl-furtka moze wygladac tak ze jest jeszcza jedna brama w sieci nie dostepna dla ludzi-ale taka na ktorej przy pomocy load balancingu sumuja sie pozostale lacza-i net puszczony przez nia-pozwala zapierdzielac z taka predkoscia.Nic innego mi do glowy nie przychodzi-no ale niech moze wypowiedza sie fachowcy.
    "

    I co Wy na to

    Hmmmm, ja chyba wiem jak ta brama się nazywa Bo kiedyś płacąc za neta widziałem, że Admin ma ustawioną jakąś dziwną, nieznaną mi bramę 10.0.0.10 Jednak jak wpisywałem ją kiedyś sobie, to mi nie działała. A podziałała by napewno wówczas, gdybym hmmm... poznał maca tej bramy, albo jej IP? Dobrze rozumuję ?

    W takim razie jak poznać jej adres fizyczny ?

  4. #4
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    ex machina
    Postów
    130

    Domyślnie

    MAC bramy nic Ci nie da. Pewnie jest tak, że brama pozwala na dostęp tylko adminowi i być może rozpoznaje go po jego MACu. Jak poznasz IP admina to możesz próbować się pod niego podszyć i wtedy korzystać z bramy.
    Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go na życie cudzym życiem. Nie dajcie się schwytać w pułapkę dogmatu, która oznacza życie według wskazówek innych ludzi. Nie pozwólcie, by szum opinii innych zagłuszył wasz wewnętrzny głos. I co najważniejsze, miejcie odwagę iść za głosem swojego serca i intuicji. Wszystko inne jest mniej ważne.

    Steve Jobs

  5. #5

    Domyślnie

    Heh, to w takim razie w jaki sposób poznać mac Admina ? Oto jest pytanie

    Heh, właśnie w tym momencie zauwazyłem, że na pewnej bramie (10.0.0.11) jest też inna brama, która się zmienia co ok. 3 minuty !!! Najprawdopodobniej 11 z 99 się przeplata! Hmmm, i nawet by się zgadzało, bo flashgetem sciagam 7 mb/sek, czyli na pewno z dwóch bram naraz W takim razie 2 bramy naraz są ustawione już przez admna trzeba było tylko trafić na 11 W takim razie się zapytam: czy da się włączyć sobie jakoś 3 bramy naraz (PS: mam 2 karty sieciowe

    Aha: i jeszcze jedno pytanko : wiem już że można ściagać z 2 bram w jednej chwili.. A czy da się w ten sposób również uplaodować ? Tzn. że miałbym wówczas uplaod równy 1mbit/sek

    Tylko że zauważyłem, iż na tej 99-ce jest chyba jakieś straszne ograniczenie, bo uplaod wyciskam tam max. 50 kbps. Czy dałoby się jakoś zwiększyć uplaod na tej bramie
    Ostatnio edytowane przez M@ykel : 06-08-2007 - 20:23

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Poznań
    Postów
    159

    Domyślnie

    10.0.0.10 to jest jej adres ip - a jesli mozesz ja pingowac to w tablicy arp w systemie bedzie jej mac - ale mac bramy oczywiscie nic ci nie da

    ale brama moze cie nie wposcic jesli twoja karta nie ma prawidłowego adresu mac, a wychwycenie tego z sieci moze byc ciezkie, zakladajac oczywiscie ze dostep do niej jest realizowany poprzez weryfikacje adresu mac.

    ale jesli dostep jest po macu, to wystarczy ze zaczniesz sprawdzac jakimi macami odzywa sie komputer twojego kolegi - powinienes znalezc przynajmniej dwa rozne - wtedy mozesz sprobowac sie podstawic pod ktorys. Pamietaj tylko, ze admin moze to szybko namierzyc

  7. #7

    Domyślnie

    Spoko, jak puszczam pinga na 10.0.0.10 to dostaję odpowiedzi Co teraz

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Poznań
    Postów
    159

    Domyślnie

    Nic wielkiego - wchodzisz w linie poleceń, wdusisz
    Kod:
    arp -a
    I wyświetli ci się lista adresów mac przypisanych do ip, powinien tam być mac z adresu 10.0.0.10

    Teraz musisz wysnifować ruch tego kolesia co się chwalił, pod kątem pakietów wysłanych na to ip i wtedy będziesz widział z jakiego MAC-a gość nadaje

    Jeszcze raz przypominam, że w momencie jak obaj wejdziecie na ten mac, w sieci narobi sie dym i możecie mieć nieprzyjemności z tego tytułu

  9. #9
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Postów
    367

    Domyślnie

    teoretycznie - da sie.
    Tylko wykonanie mnie przerasta

    1. Łączysz się z każda bramą wysyłając inny MAC.
    2. Twój program/system musi obsłużyć takie pakiety.
    3. Ściągasz po 1 pliku z RS/brame, i masz prędkość x4

  10. #10
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Poznań
    Postów
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał 31337 Zobacz post
    teoretycznie - da sie.
    Tylko wykonanie mnie przerasta

    1. Łączysz się z każda bramą wysyłając inny MAC.
    2. Twój program/system musi obsłużyć takie pakiety.
    3. Ściągasz po 1 pliku z RS/brame, i masz prędkość x4
    Heh - n0 73r4z 70 p0j3(h4|35 p0 (4|05(1
    Chciałbym zobaczyć system który to potrafi

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Hasło Systemowe Xp i dwóch adminów
    By alano in forum Hacking
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 05-10-2007, 11:22
  2. ściąganie z neta
    By slawek14 in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 05-04-2007, 13:21
  3. Anonimowy SMS z neta:)
    By schizol in forum GSM/GPRS/EDGE/UMTS
    Odpowiedzi: 20
    Autor: 05-02-2007, 09:36
  4. Namierzanie za pomocą IP
    By cebab in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 04-22-2007, 16:11
  5. Anonimowy SMS z neta:)
    By schizol in forum Off Topic
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 10-23-2006, 20:45

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj