Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 19

Temat: admin password

  1. #1
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    137

    Post admin password

    witam
    czy wie ktos jak mozna złamać hasło admin a w xp. słyszałem cos o pliku sam. ale nie mam programu do rozkodywania go. i nie wiem ilo bitowe jest hasło.
    moze znacie inne sposoby?prosze o pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    ERD Commander ci zmieni haslo do admina w xp

  3. #3

    Domyślnie

    google: SAM crack
    google: Windows password cracker
    google: password cracker download
    google: brute force

    O_o


  4. #5

  5. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Hmmmm... chyba bede sie musial pobawic na moim sprzecie :-)
    Autoryzacja startu na poziomie BIOS poprzez czytnik linii papilarnych (via osobny uklad kryptograficzny na plycie) z mozliwoscia 'Use single-login for Windows'. Ciekawe czy to tylko interfejs mapujacy odciski na hasla windows czy hasla Windows sa zamienione na jakies smieci ktore pozniej elektronika podklada przez swoje API w systemie :-)

  6. Domyślnie

    1. Do zresetowania hasła w Xp można użyć programu Offline NT password&registry editor , z tym że konto nie może być "disabled or locked" .Czy da się je jakoś odblokować bez uprawnień admina?
    2. Uruchamiając dosa z dyskietki startowej i wpisując dir c: wyświetlają mi się pliki z partycji E ,czy to może być spowodowane zmianami w rejestrze? a jesli nie to czym?
    3. Czy za pomocą Knoppixa można dokonać trwałych zmian w rejestrze lub wydobyć hasła?

  7. #8
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Odpowiem na to co wiem albo jak moim zdaniem wskazuje logika :-)

    Cytat Napisał ungovernable
    2. Uruchamiając dosa z dyskietki startowej i wpisując dir c: wyświetlają mi się pliki z partycji E ,czy to może być spowodowane zmianami w rejestrze? a jesli nie to czym?
    DOS nie interesuje sie takim wymyslem jak rejestr Windows - dla niego cokolwiek to jest bedzie widoczne jako jakis plik i tyle... rejestr wiec nie moze miec wplywu na to co mowi DOS - to jest odpowiedz 'na logike'.

    Cytat Napisał ungovernable
    3. Czy za pomocą Knoppixa można dokonać trwałych zmian w rejestrze lub wydobyć hasła?
    Vide ad.2, teraz dodajmy do tego rodzaj systemu plikow na partycji systemowej. Jesli to NTFS to normalnnie Knoppix nie pozwala na zapis danych na partycjach NTFS, sa one tylko do odczytu. Moze wyciagniecie danych z rejestru tak ale zmiana ich nie bo nie bedzie jak zapisac zmian - odpowiedz poparta doswiadczeniami, aczkolwiek nie zaglebialem sie bardzo w temat...

  8. #9

    Domyślnie

    Zauważ akapit w tym tekście: "I tested the above on Windows XP Pro with and without SP1".
    W XP SP2 sztuczka "when you see the Installing Devices progress bar, press SHIFT + F10. This is the security hole! A command console will now open up giving you the potential for wide access to your system" chyba nie zadziała.

  9. #10

    Domyślnie Offline NT Password

    Cytat Napisał ungovernable
    1. Do zresetowania hasła w Xp można użyć programu Offline NT password&registry editor , z tym że konto nie może być "disabled or locked" .Czy da się je jakoś odblokować bez uprawnień admina?
    2. Uruchamiając dosa z dyskietki startowej i wpisując dir c: wyświetlają mi się pliki z partycji E ,czy to może być spowodowane zmianami w rejestrze? a jesli nie to czym?
    3. Czy za pomocą Knoppixa można dokonać trwałych zmian w rejestrze lub wydobyć hasła?
    Offline NT Password tak sobie sobie radzi z resetowaniem hasła w XP o wiele sprawnie wykonuje to Windows Key Enterprise.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj