Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 13

Temat: Nasza-Klasa - jak zablokowac "Sledzika"

  1. #1
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie Nasza-Klasa - jak zablokowac "Sledzika"

    Hej

    Trafilem na sieci (niestety nie pamietam gdzie) na informacje jak zablokowac sledzika. Nie jest to moje rozwiazanie tylko znalezione na sieci...

    Wiele osobo korzystajacych z NK bardzo sie nie podoba fakt, ze sa zmuszani do uzywania funkcji ktorych mowiac krotko nie chca uzywac. Slynne kampanie z wysylaniem kodow na sledziku doprowadzaly mnie do atakow smiechu i nic wiecej, poza tym byly calkowicie nieskuteczne i nie mialy prawa.

    Sposob jest o wiele prostszy przynajmniej dla uzytkownikow Firefox'a


    1. Instalujemy dodatek AdBlock Plus (ktory przydaje sie do bardzo wielu innych rzeczy!)
    2. Restart przegladarki i wybieramy ktora liste chcemy subskrybowac (aby pozbyc sie natretnych reklam i pop-up'ow) - ja akurat uzywam Liste FR + Easylist
    3. Wchodzimy do konfigracji filtrow AdBlock'a i dodajemy filtr ktory wyglada jak na screenie ponizej (tresc filtra to "#div(sledzik_box)")


    zatwierdzamy zmiany i po sprawie... Sledzik dziala co prawda po stronie NK ale w przegladarce juz sie nie wyswietla a przeciez o to chodzi, prawda?

    Oczywiscie blokowanie sledzika to tylko przyklad... ktory dosc dobrze pokazuje jak latwo mozna manipulowac tym co pokazuje sie w przegladarce.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  2. #2
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Z Nienacka
    Postów
    396

    Domyślnie

    Sposób w miarę prosty i przede wszystkim skuteczny...

    Moja narzeczona dość długo mi truła, żeby coś z tym zrobić i ten sposób ją zadowolił...swoją droga ciekawe jak dalece można ingerować w kod wyświetlanych stron...

    Tak na marginesie potężny minus dla NK za tego typu kretynizmy!

    pozdrawiam

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie



    Co do NK i tego co robia - znajomi namowili mnie na zalozenie konta ale zastanawiam sie coraz bardziej nad jego likwidacja. Rozmawialem kiedys z jednym czlowiekiem z NK i wiem mniej wiecej jak to sie zaczelo, jak sie skonczylo i dlaczego... i to nie ma najmniejszego znaczenia bo i tak liczy sie efekt koncowy - wkur**** uzytkownicy ktorzy coraz czesciej mowia o zamykaniu kont i coraz wiecej moich znajomych wlasnie to rozwiazanie wybiera.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  4. #4
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Z Nienacka
    Postów
    396

    Domyślnie

    ja wybrałem inne i w ogóle takowego konta nie założyłem....

    Nie zmienia to jednak faktu, że dla wielu jest ono istotne (chociażby wyżej wspomniana przeze mnie osoba ), a tego rodzaju praktyki (zmuszanie do używania śledzików i innych gówien) jest jak dla mnie nie poważne i staje się strzałem w kolano!

    Chyba nawet trudno winić tu admina...podejrzewam, że nie wiele ma w tej kwestii do powiedzenia...

    Dziwi jednakże akceptacja owego wkurwienia użytkowników przez właścicieli portalu...widocznie nie ma to dla nich znaczenia...

    pozdrawiam

    EDIT: TQM zawsze można spróbować stworzyć własny portal bez kretynizmów opłat itd. mi wiedzy nie starcza, ale chętnie pomogę w razie czego z oprawa graficzną itp. Myślę, że wiele osób na tym forum spokojnie by sobie z tym poradziło... Pozostaje uzbierać na utrzymanie na serwerku...
    Ostatnio edytowane przez lojciecdyrektor : 02-04-2010 - 11:47

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał lojciecdyrektor Zobacz post
    Chyba nawet trudno winić tu admina...podejrzewam, że nie wiele ma w tej kwestii do powiedzenia...
    Bingo!

    Cytat Napisał lojciecdyrektor Zobacz post
    EDIT: TQM zawsze można spróbować stworzyć własny portal bez kretynizmów opłat itd. mi wiedzy nie starcza, ale chętnie pomogę w razie czego z oprawa graficzną itp. Myślę, że wiele osób na tym forum spokojnie by sobie z tym poradziło... Pozostaje uzbierać na utrzymanie na serwerku...
    latwiej powiedziec niz zrobic - jesli cos robisz to bierzesz na siebie odpowiedzialnosc... nawet taka glupota ze dalem ludziom zmodyfikowane ISO z BT4 - zostalem zasypany pytaniami jak zrobic to, jak zrobic tamto itd. Nastepnym razem zanim cos udostepnie to powaznie sie zastanowie czy to zrobic bo nie stac mnie na to (czasowo) aby zapewniac support. Tak samo byloby z portalem czy czymkolwiek innym.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  6. #6
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ke?
    Postów
    162

    Domyślnie

    Z tego co widzę, sposób ten jest tylko dla użytkowników Firefoksa.
    Skoro to już temat o ogólnym usuwaniu śledzia to może napiszę (przepiszę) instrukcje dla innych przeglądarek:

    Wpisujemy w edytorze tekstu:
    Kod:
    #sledzik_box{display:none;}
    Zapisujemy dokument jako plik .css (sledzik.css), po czym uruchamiamy przeglądarkę (Opera/IE/Safari). Następna czynność:

    Opera: Narzędzia, Preferencje a potem wybieramy zakładkę Zaawansowane i wciskamy przycisk Zawartość (z lewej). Wciskamy przycisk Opcje stylów. Na dole nowego okienka wciskamy Wybierz, wskazujemy utworzony przez nas wcześniej plik sledzik.css.

    IE: Narzędzia, a potem Opcje internetowe, dalej Dostępność (prawy dolny róg). W nowym oknie zaznaczamy pole: Formatuj dokumenty używając mojego arkusza stylów. Za pomocą opcji Przeglądaj wybieramy utworzony przez nas wcześniej plik sledzik.css.

    Safari: Preferences ( skrót ctrl+, ). Wybieramy zakładkę advanced, wskazujemy opcję Style Sheet: ‘None selected’ i zaznaczamy ‘Other…’

    ------------

    Dla Chrome:
    Ściągamy TEN plik. Wypakowujemy zawartość archiwum bezpośrenio na dysku C:\ . Klikamy prawym przyciskiem myszy na skrócie do programu Google Chrome i wybieramy Właściwości. W polu Element docelowy dopisujemy na końcu (po spacji):

    Kod:
    --load-extension=c:\antysledz
    Tekst pochodzi tej strony (nie reklamuję).

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    @littlecrack - Twoje rozwiazanie jest rzeczywiscie uniwersalne i bardzo mi sie podoba! Proste i skuteczne
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  8. #8
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ke?
    Postów
    162

    Domyślnie

    tqm, to rozwiązanie podobnie jak Ty znalazłem w sieci, chociaż nie trudno byłoby samemu na coś takiego wpaść. A co do Firefoksa kiedyś widziałem (sam używałem) sposobu z innym programem niż AdBlock, wiem, że służył do zmieniania zawartości okna przeglądarki, jak przypomnę sobie nazwę to dam znać.

  9. #9

    Domyślnie

    Do tego typu rzeczy w Firefoksie dobrze nadaje się Adblock Plus: Element Hiding Helper.

  10. #10
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ke?
    Postów
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał littlecrack Zobacz post
    (...) jak przypomnę sobie nazwę to dam znać.
    Chodziło o dodatek Stylish - https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/2108

    Poza tym jest jeszcze mnóstwo innych sposobów na usunięcie tego całego śledzika.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Włamanie się na ,,Nasza-klasa" i...
    By Grzes13 in forum /dev/null
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 03-15-2009, 19:08
  2. Odpowiedzi: 3
    Autor: 12-27-2006, 14:07

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj