Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: microsoft-ds

  1. #1

    Domyślnie microsoft-ds

    Ostatnio zauważylem, że Win XP podczas "nic nierobienia" wesoło wysyła coś sobie w świat.
    Jako że nie mam żadnego programu do współdzielenia plików z ciekawości w konsoli podejrzałem netstatem aktualne polączenia sieciowe.
    I zastanowiło mnie dlaczego prawie goły system nawiązuje polączenia sieciowe z hostami o różnych IP poprzez port microsoft-ds?
    Dodatkowo znalazłem taki rodzynek:
    host-141-116-131-120.ptr.hqda.pentagon.mil
    Ktoś mi nieco rozjaśni?

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Wklej calego netstata to pogadamy - sama nazwa host nic nie mowi, tym bardziej ze nie wiadomo czy to bylo polaczenie wychodzace czy przychodzace ani jaki jego stan.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    Niestety nie zapisałem.
    Co do polączeń - były to polączenia wychodzące z mojego komputera z portu microsoft-ds z adnotacją Wysłano pakiet SYN.
    Było ich około 20 naraz lub nieco więcej.
    Piszę było bo zrobiłem system update, zaktualizowałem sterowniki ze strony producenta (Lenovo) i dziś połączenia wyglądają normalnie.
    To znaczy podczas "nic nierobienia" Netstat nie pokazuje żadnych ustanowionych połączeń ani prób ich nawiązania (bo chyba tak trzeba interpretować wysłanie pakietu SYN).

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Nie wiem co to bylo ale cos z Twojego kompa probowalo polaczyc sie z pentagonem :-) a nie oni z Toba... wiec problemu szukaj raczej na swoim kompie a nie u nich.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj