Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: propzycja

  1. #1

    Exclamation propzycja

    mam propzycje, aby stworzyć dział download --> w który mmozna by pobierać ja wiem jakieś dystrybucj,np. Linuxa, Unixa --> co wy na to

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Moim zdaniem nie ma sensu z kilku powodow:
    1. Ktos to musi nadzorowac i aktualizowac pliki - czas...
    2. Dostep musialby byc platny ze wzgledu na koszty utrzymania takiego mirrora - oplata za powierzchnie dysku i ruch na laczu
    3. Takich mirrorow jest juz masa...
    4. Nawet tu na forum jest watek gdzie sa linki do stron z obrazami ISO plytek i stron z ktorych mozna zassac ISO do wypalenia.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    AHA --> ok dzieki za info
    P.S. mogły by być ftp;/

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek14 Zobacz post
    AHA --> ok dzieki za info
    P.S. mogły by być ftp;/
    Nie rozumiem o co Ci chodzi z FTP.... sa na forum linki do stron albo od razu do plikow... Pliki sa dostepne przez HTTP lub FTP - jak kto woli - zalezy to od tego kto utrzymuje mirror/serwer/zrodlo...

    To wszystki juz na forum jest - nie ma po co dublowac...

    Uruchomienie mirrora mija sie z celem z kilku powodow ktore opisalem ale jeszcze nieco rozwine...

    - aktualizacja materialow - kto to bedzie robil - to wymaga systematycznosci i czasu...
    - koszty utrzymania - ktos musi wylozyc kase na uzyskanie przestrzeni dyskowej na szybkim serwerze z b.dobrym laczem... i oplacic przepustowosc... koszt takiego czegos to (tak jak ja place) 6 funtow na miesiac za 4GB dysku i 60GB ruchu miesiecznie... kazdy dodatkowy GB dysku to 0.75, dodatkowy transfer 0.90 za GB danych... teraz wez sobie takie Ubuntu - plytka DVD... 15 osob zassie i po limicie ruchu!
    - aby prowadzic mirror musisz miec na prawde dobry serwer z szybkimi polaczeniami do wiekszosci sieci w kraju... a tego juz tak latwo nie osiagniesz... a mija sie z celem stawianie mirrora z ktorego transfer bedzie ehmmm - lipny albo serwer bedzie niedostepny z niektorych sieci...

    Dlatego tez mamy cala farme serwerow sourceforge.net, mirrory na TUCOWS, TASK czy sunsite... zostaw wiec to im... i dopisz swoje linki na forum...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5

    Domyślnie

    OK kapuje --> dzieki za info

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj