Pokaż wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Jak działają systemy antykradziezowe ?

  1. #1
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    polsza
    Postów
    747

    Red face Jak działają systemy antykradziezowe ?

    interesuje mnie
    W jaki sposob działają bramki ?
    (jak je oszukać tak bardziej h4xi0r5k0 ? bo wykladanie torby folią mi sie nie widzi i wcale niechce okradac sklepow , interesuje mnie to poprostu , nie karzdy kto wie jak zrobic bombę musi ją podkladac i odrazu odpalac )
    W jaki sposob działają klipsy ? (nie jestem pewien ale to chyba rfid tak ? to dodatkowe pytanie : jak mozna zmienic informacje zapisane w tagach ?)
    W jaki sposob działają naklejki z drucikiem (takie jak na ksiązkach ) ?

    ed2: prawdopodobnie dalem zly dział...ze wtrakcie pisania posta doszlo domnie kilka informacji i teraz to wszystko głupio wygląda
    Ostatnio edytowane przez Sardihan : 08-05-2008 - 07:10

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Poznań
    Postów
    159

    Domyślnie

    rfid to jesli dobrze pamietam lekcje fizyki napiecie wytwarzane poprzez indukcje - ktoś mi kiedyś tłumaczyl, ze aby oszukac takie ustrojstwo nalezy przeniesc dongla w towarze dokładnie prostopadle do petli wykrywajacych.

    problem polega na tym, ze tworcy takich systemow znaja fizyke ( w przeciwienstwie do mnie ), i zwroc uwage, ze te petle w bramkach nie sa proste, a pozatym nie wiesz jak sa ulozone dongle w towarze i czy np. nie ma tam dwoch, wlasnie prostopadle do siebie ulozonych

  3. #3
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    polsza
    Postów
    747

    Domyślnie

    a te naklejki ? to wygląda mniej wiecej tak


    to niebieskie to przezroczysta naklejka pod tym jest ciongly pasek z jakiegos metalu a na tym takie ___ paseczki twardszego metalu (z 4 taki na calym pasku)

    przylepione to na okladke ksiązek

    przy zakupie człowiek bierze ksiązke pod stol i chyba czyms po niej przejezdza

    i mozna przejsc z naklejką przez bramke

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    traktowanie w odpowiedni sposob polem magnetycznym powoduje czasowe rozbrojenie tej naklejki, jednak po jakims czasie wszystko wraca do normy (okolo miesiacu czasu) i naklejka znow jest aktywna, wiec przy przejsciu przez bramke bedzie znowu piszczec o czym sam sie kiedys przekonalem...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    polsza
    Postów
    747

    Domyślnie

    tak myslalem ...
    1.ta naklejka sie jakos specjalnie nazywa ?
    2.specjalny sposob ? cos bardziej skomplikowanego czy tylko przejazd magnesem po naklejce ?
    3.czy to moze byc kazdy magnes czy np tylko neo-dymowy

  6. #6
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    WroceQ
    Postów
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    traktowanie w odpowiedni sposob polem magnetycznym powoduje czasowe rozbrojenie tej naklejki, jednak po jakims czasie wszystko wraca do normy (okolo miesiacu czasu) i naklejka znow jest aktywna, wiec przy przejsciu przez bramke bedzie znowu piszczec o czym sam sie kiedys przekonalem...
    znaczy że co? Wystarczy wejść do sklepu, namagnesować naklejke i przez miesiąc nie zakłóci tej indukcji międzybramkami? Znaczy że sobie można z tym spokojnie wyjść?

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    tego nie powiedzialem... bo jest tez mozliwe ze trzeba calosc rozbroic zmiennym polem magnetycznym o odpowiedniej czestotliwosci zmian. Nie znam sie na tym - nie moja dziedzina.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  8. #8
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    802.1 Wireless Wlan Card
    Postów
    552

    Domyślnie

    Dobra ja odpowiem- troche chyba wiem...

    A wiec co do naklejek to gdyznajdzie sie w polu indukcyjnym bramki zaczyna drgac- zazwyczas sa w naklejce 3 zyletki metalowe- drgaja one wobec siebie uruchamiajac alarm... a ponizej daje link do watku na innym forum o tym samym:

    http://forum.cc-team.org/viewtopic.php?t=9358
    o przemyśleniach w kontekście NLP... http://www.tuetbrute.blogspot.com

Podobne wątki

  1. Systemy klasy 'Enterprise' - WTF?
    By TQM in forum Inne języki
    Odpowiedzi: 0
    Autor: 05-27-2008, 21:27
  2. Systemy na routerkach
    By javaman in forum Hacking
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 04-03-2008, 10:45
  3. Odpowiedzi: 4
    Autor: 12-17-2007, 20:05
  4. Jak działają strony z fake smsami?
    By golem85 in forum GSM/GPRS/EDGE/UMTS
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 11-10-2007, 23:30

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj