Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Nasza-klasa

  1. #1
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    137

    Domyślnie Nasza-klasa

    nie dawno na potkałem się na artykuł dotyczący luk w serwisie nasza-klasa, teoretycznie wykonaliśmy to co opisywali i właściwie nic nie zwróciło,

    pod tym linkiem jest opis:

    http://ahri2600.blogspot.com/

    co o tym sądzicie? czy to czasem nie ściema?
    Ostatnio edytowane przez michalski007 : 02-04-2008 - 21:23

  2. #2
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Tu
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    "sciema" or "poprawili" or "cos robisz zle"



    art na zywca zerzniety z hacking.pl, a jak wiemy na hacking.pl lubia przykoloryzowac
    Ostatnio edytowane przez gogulas : 02-04-2008 - 21:32
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

  3. #3

    Domyślnie

    nadawanie kolejnych numerów użytkownikom zamiast losowych znaków
    to czemu nie jechac po znaczkach xD

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogulas Zobacz post
    art na zywca zerzniety z hacking.pl
    I tu się mylisz. Jest to blog autora arta na hacking.pl
    Ostatnio kiedy z Frubim się za to wzieliśmy, spotkała nas zabawna niespodzianka. W pewnym momencie dla wykorzystywanego konta dane były zmyślane

  5. #5
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Różne zakątki sieci.
    Postów
    995

    Domyślnie

    To może ja to rozwinę troszeczkę, taki błąd ponoć rzeczywiście był, ale nie był on groźny, jednak twórcy naszej klasy wzieli sobie bezpieczeństwo do serca, przez to między innymi ich serwis jest tak wolny. Zresztą, to nie jest wcale luka, przecież poznajesz tylko te najpubliczniejsze dane... Po drugie, jeśli ukaże się gdzieś na jakimś znanym serwisie jakaś luka w nk oni szybko to załatają. Media im na tyłku siedzą.
    http://nikowek.blogspot.com/
    Zbrojne Ramię Pingwina!
    -----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
    Version: 3.12
    GCS d- s++:++ a--- C+++ UL+++ P L+++ E--- W++ N++ o K- w--
    O M- V- PS PE Y PGP++ t+ 5 X+ R tv- b++ DI- D-
    G+ e- h! r% y?
    ------END GEEK CODE BLOCK------

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Swoja droga... czy ktos ma jakies informacje o budowie sieci naszej-klasy? Chodzi mi o organizacje serwerow - czy to clustry, czy niezalezne maszyny i load-banalcer'y, itd. Nie interesuja mnie absolutnie detale dotyczace w czym to pisane, jakie bazy, itd. - tylko struktura gwarantujaca wysoka wydajnosc (ktorej widac im nieco brakuje - w temacie wydajnosci niedlugo napisze wiekszy post).
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7

    Domyślnie

    Nasza-klasa.pl z serwerów zlokalizowanych w Niemczech - została przeniesiona do największej w Polsce zachodniej serwerowni zlokalizowanej w piwnicach centrum handlowo-rozrywkowego Stary Browar w Poznaniu. - więcej informacji (których niestety nie ma za wiele...) o serwerowni znajdziemy na stornie firmy - Beyond.pl,
    Ostatnio edytowane przez MateO : 02-06-2008 - 09:12

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Hmmm nie wyglada to zle w sumie... ale... http://beyond.pl/pl/d22/

    ... ja uzywam prawie identycznego sprzetu do obslugi mojego biura a nie serwerowni (roznica tylko w 2 podpunktach)... Cisco 7200 to sympatyczne maszynki choc drogie, BGP swietna sprawa, swiatlowodowe macierze SAN sa drogie ale gra warta swieczki - nie ma mozliwosci aby to padlo - dobrze zparojektowan system bedzie dzialal nawet wtedy gdy sprawna bedzie tylko jedna macierz na minimum wymaganych dyskach aby chodzil RAID, z jednym swiatlowodem, jednym switchem, jednym firewallem, jednym serwerem, itd... Wykonanie takiego systemu w Polskich warunkach oznacza na prawde ogromna kase!

    Wracajac do naszej-klasy - zastanawiam sie dlaczego dysponujac taka przepustowoscia i takim sprzetem calosc tak bardzo kuleje w godzinach szczytu? Jedyne co mi przychodzi do glowy to kwestie finansowe (to dosc drogie rozwiazania) a nasza-klasa chyba jako tako (jeszcze) nie zarabia - jedyne za co pobieraja oplaty to za zwiekszenie limitu uploadu. Dobrze wiedziec ze maja spory potencjal!
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  9. #9

    Domyślnie

    widac, ze robia... pozabezpieczali....
    juz sobie nie dodam 20000 znajomych ;/

Podobne wątki

  1. HELP wlam nasza-klasa
    By Marianski in forum /dev/null
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 11-18-2007, 10:22

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj