Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 14

Temat: Przerabianie Sql(plik xml) na CSV

  1. #1

    Domyślnie Przerabianie Sql(plik xml) na CSV

    witam, mam problem, mam do zrobienia dosc duzy formulaz (ok.800 pol)w html i on zczytuje dane do mysql....to juz zrobilem, dalej mial eksportowac plik do excela i tu zaczynaja sie schody poniewaz w excalu brakuje kolumn, trzeba mi przerobic exporta z sql(najwygodniej z pliku xml) na csv(excel), zrobilem kawalek programu, ktory mi juz robi jeden formulaz, ale trzeba go przerobic zeby mogl obsluzyc np. 50(przerobic) w zalaczniku dodaje jak wyglada przykladowy form dla 2 osob i kod programu nad ktorym sie mecze, mile widziane jakies naprowadzenia czy pomysly jak to zrobic

    z gory dzieki


    plik wejsciowy(xml)
    Kod:
    http://wklej.org/id/d0a9cd2fac
    kod (delphi)
    Kod:
    http://wklej.org/id/c2e63a9bdf
    przykladowy plik wyjsciowy
    Kod:
    http://wklej.org/id/3701e2c1e8

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    cos chyba ten plik wyjsciowy jest dziabniety - sprawdz url ktory podales - cos mi sie nie wydaje aby to byly poprawne dane wyjsciowe
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    jest dobry, ale to jest tylko kawalek zrobiony recznie to jak? pomoze ktos?

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Tak od zaraz to nie mam czasu ale jak bedzie chwilka to zajrze - jak skoncze robic wrapper do Sokratesa (ktorego jeszcze nie widzialem hihihihi - robie PoC).
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. Domyślnie

    TQM gdybyś go zobaczył to byś przestał robić postaram Ci się na dniach przesłać obecną wersję tylko boję się że jak Ci się nie spodoba to mnie zbesztasz
    Ostatnio edytowane przez hedVB : 02-08-2008 - 21:22
    www.lingubot.pl - projekt sztucznej inteligencji.

  6. #6

    Domyślnie

    heh, ahh sory w danych wyjsciowych to tam jest przyklad przemiany z wejsciowego na wyjsciowy tak zeby zaoszczedzic przegladania powiem, ze kazda osoba zaczyna sie od znacznika <id> hmm co tam jeszcze myslalem nad postawieniem 3 flagi i tam jest kapke kod zamotany....hmm....zeby w csv przechodzil do nastepnej kolumny musi byc fotmat "kolumna1","kolumna2"
    program by sie zdal na poniedzialek :/ dajcie jakis pomysl jak to przerobic....z gory dzieki

    pozdrawiam d3q

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Wiesz... ja akurat do takich rzeczy nie bawie sie w czytanie czyjegos kodu - po prostu pisze swoj od razu patrzac czy zgadza sie to co ma byc na wyjsciu... inaczej to strata czasu a na dodatek jesli autor programu popelnil gdzies blad to Twoj umysl tez zacznie go powielac, wiec ja wole nie czytac czyjegos kodu tylko zaczac od zera

    EDIT: cos sie wklej.org nie otwiera - nie moge sie dostac do materialu zrodlowego :/

    EDIT2: no dobra... 10 minut i nic... ciekawe co sie stalo... ale napisanie skryptu co wezmie XMLa i to co jest od <id> do </id> przerobi na linijke w CSV nie stanowi problemu... nazwy kolumn beda rowne nazwom tagow i po sprawie... oczywiscie sprawa jest prosta dopuki zakladamy ze wszystkie tagi sa w identycznej kolejnosci (wiec i wszystkie wystepuja nawet jak nie maja wartosci) bo dodajac sprawdzanie pol sprawa nieco sie wydluza.
    Ostatnio edytowane przez TQM : 02-09-2008 - 10:46
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  8. #8

    Domyślnie

    rehostnolem na ftp
    Kod:
    http://dsteam.yoyo.pl/dane.xml

  9. #9
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Program gotowy - raptem 28 linii kodu ale...

    Cytat Napisał Microsoft Excel
    This error is usually encountered when an attempt to open a file with more than 65,536 rows or 256 columns is made. Excel is limited to 65,536 rows of data and 256 columns per worksheet. You can have many worksheets with this number of rows and columns, but they are usually capable of fitting into one workbook (file). The number of worksheets you can have per workbook is limited only by the amount of available memory your system has. By default, Excel can manage 3 worksheets, more if there is available memory to support the quantity of data.
    Truncation of rows or columns in excess of the limit is automatic and is not configurable. This issue can usually be remedied by opening the source file with a text editor, such as Microsoft Office Word, and then saving the file off into multiple files with row or column counts within the limits of an Excel worksheet. These files can then be opened or imported into Excel worksheets.
    If you are using a data format that does not support use of a text editor, it may be easier to import the data into Microsoft Office Access and then use the export feature of Access to import the data to an Excel format. Other methods of importing large source material into multiple worksheets are available, but may be more complex than using either a text editor or Access.
    Twoje dane to 750 kolumn dla kazdego rekordu w bazie

    Wynik dzialania - po zaladowaniu .csv:

    Ostatnio edytowane przez TQM : 02-09-2008 - 14:56
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał tqm Zobacz post
    Program gotowy - raptem 28 linii kodu ale...



    Twoje dane to 750 kolumn dla kazdego rekordu w bazie

    Wynik dzialania - po zaladowaniu .csv:

    wlasnie o to chodzi ze trzeba z kolum zrobic wiersze w tym caly problem


    @edit
    a moze sa jakies wtyczki do excela zeby obsluzylo tyle kolumn? szukalem w google ale cos nie moglem znalejsc, jedyne co to ta najnowsza wersja M$ office ale to nie wchodzi w gre bo musze to obsluzyc oryginalnym oprogramowaniem....

    @edit2
    jesli sie czujecie lepiej w C to sie nie krepojcie
    Ostatnio edytowane przez d3q : 02-09-2008 - 17:55

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. usunięty plik
    By watras in forum Wirusy/Konie trojańskie
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 10-19-2014, 23:18
  2. sql
    By GSG-9 in forum Hacking
    Odpowiedzi: 9
    Autor: 11-27-2007, 23:54
  3. plik naglowkowy
    By lordor in forum C/C++
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 07-26-2007, 11:17
  4. Odpowiedzi: 10
    Autor: 05-04-2007, 17:39
  5. zastrzyki sql
    By ble34 in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 20
    Autor: 11-04-2006, 22:14

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj