Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Neostrada działa jak modem?+pare innych pytań

  1. #1
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Różne zakątki sieci.
    Postów
    995

    Question Neostrada działa jak modem?+pare innych pytań

    Witam!
    To mój pierwszy własny temat. Więc nie bijcie... A i nie wiedziałem gdzie to wepchnąć, więc wrzuciłem to tutaj.

    1. Czy na neostradzie da się dzwonić?
    2. Czy neostrada jest podatna na dialery?
    3. Czy neostrada działa na tej samej zasadzie co modem?
    4. Jeśli nie to na jakiej? (Tutaj mile widziane linki.)
    5. Czy to prawda że na neostradzie zawsze się ma inne IP?
    6. Czy to prawda że na neostradzie ma się zawsze publiczne IP?
    7. Czy dla określonego regionu jakieś części IP są stałe?
    8. Czy da się jakoś podszyć pod kolegę co ma neostradę?

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Zarejestrowany
    May 2007
    Postów
    406

    Domyślnie

    ..................... ...
    Ostatnio edytowane przez kaspsior : 04-17-2012 - 22:30

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frubi Zobacz post
    1. Czy na neostradzie da się dzwonić?
    2. Czy neostrada jest podatna na dialery?
    3. Czy neostrada działa na tej samej zasadzie co modem?
    4. Jeśli nie to na jakiej? (Tutaj mile widziane linki.)
    5. Czy to prawda że na neostradzie zawsze się ma inne IP?
    6. Czy to prawda że na neostradzie ma się zawsze publiczne IP?
    7. Czy dla określonego regionu jakieś części IP są stałe?
    8. Czy da się jakoś podszyć pod kolegę co ma neostradę?
    ad. 1.
    VoIP tak... albo analogowo telefon na tej samej linii co neo - sprcyzuj bardziej pytanie...

    ad. 2.
    Nie - bo nie ma swojego numeru telefonu - to nie modem telefoniczny

    ad. 3.
    Nie - neostrada dziala na zasadzie przesuniecia czestotliwosci - nie wiem jak to prosto wyjasnic... sprobujmy - ucho ludzkie slyszy dzwieki w okresjonym zakresie czestotliwosci, aby wiec nie przeszkadzac w rozmowach specjalne filtry w/przy modemie neo oraz na centrali przesuwaja sygnal w skali czestotliwosci tak aby czlowiek nie slyszal ale na drugim koncu modem wiedzial co z tym zrobic... Na takiej samej zasadzie przesuniecia czestotliwosci dziala internet w sieciach kablowych oraz BPL (po kablach z pradem ale odradzam - strasznie syfi radiowo a do tego caly budynek staje sie antena i to co przesylamy jest nadawane jak przez radio - konsekwencje sa jasne).

    ad. 4.
    j.w. - niestety linkow tu nie mam... na pewno wikipedia bedzie dobrym startem aby zaczac szukac, pozniej dokladnie szukac w google - znajdziesz pelno opisow, na prawde szczegolowych (wikipedia aby znalezc hasla do szukania w google hehe)

    ad. 5.
    Tak - neostrada to PPPoA czyli jedna z odmian PPP (Point-to-Point Protocol) czyli jeden IP jest na centrali, drugi u Ciebie. To czy adres jesty dynamiczny zalezy tylko od tego jak ustawi to ISP - ja mam tez PPPoA ale IP mam statyczny, Neo ma dynamiczne (nie bede spekulowal dlaczego - wyjasnien jest sporo).

    ad. 6.
    Tak - IP dawane przez Neo sa publicznymi IP. Nawet na Neo ze zmieniajacym sie IP mozna postawic serwer, trzeba tylko upewnic sie, ze adres w sensie nazwa.hosta.tld bedzie podawac wlasciwy adres - zawsze aktualny Sa na to proste sposoby...

    ad. 7.
    Tak - mozna teoretycznie okreslic miejscowosc, poniewaz struktura routingu klas adresowych jest ustalana przez operatora i najczesciej stala dla danego obszaru. Nie oplaca sie zmieniac tego co rusz - ustawiasz jakis zakres na polnocna czesc kraju, inny na zachod, inny na poludnie, itd... pozniej jak co to tylko dodajesz kolejne... a wieksza zmiana trafi sie raz na jakis czas ale nie za czesto.

    ad. 8.
    Tak - wystarczy znac jego login i haslo do Neo :-) Tylko tyle i az tyle zarazem... przeprowadzajac sie miedzy miastami w Polsce mialem Neo w jedny miescie, mialem neo w drugim... przenioslem router bez zmiany username i hasla i o dziwo (!!!) zalogowalo mnie normalnie i mialem internet na stare konto (stary login, stare limity transferu, itd) bedac fizycznie podlaczony do kabla 200km dalej.


    Dobra... na razie tyle
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  4. #4
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Różne zakątki sieci.
    Postów
    995

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi.

    1: Chodziło mi o to czy w jakiś sposób mogę się połączyć z kolegą który ma modem (i neostradę), z pominięciem routerów, tak jakbym był w lanie z nim. Kolega jest po drugiej stronie ulicy więc przeciągnięcie kabla sieciowego przez ulicę nie jest dobrym pomysłem... Pytanie "Po co?", aby móc ciągnąć z całą mocą dane od niego.

    3A: Sygnał jest analogowy czy cyfrowy? A jeśli też jest analogowy, to czy można jakoś modem, lub samą neostradę dostroić na te same częstotliwości? Czy trzeba modyfikować sprzęt?

    2, 4, 5, 6, 7, 8: Dzięki za odpowiedzi

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    ad. 1.
    Nie mozna... od teg masz VPNy i inne sposoby tunelowania... Jak znacie swoje IP w danej chwili to mozecie zestawic tunele... zarowno pod win o ile pamietam jak i pod linuxem...

    ad. 3.
    Modem = Modulator + Demodulator --- takie jest znaczenie tego slowa
    DSL = Digital Subscriber Line.... ale uzywa modemu czyli i tak wczesniej czy pozniej jest analogowa bo idzie po wspoldzielonym torze - wspoldzielonym z siecia analogowa...

    Bajer z filtrami polega na tym, ze jest czasami takie cos jak LLC na centrali zalozone, w Polsce nazywalo sie to inaczej ale robilo to samo. Na 1 fizycznym kablu jest 4-8 linii telefonicznych. Poniewaz szerokosc pasma dla rozmowy glosowej jest wzlednie niska, mozn na 1 kablu zmiescic obok siebie 8 rozmow na raz, bez przesluchow... po prostu przez przesuniecie czestotliwosci na jednym koncu kabla w gore/dol i odwrotnej operacji na drugim koncu. W ten sposob operatorzy oszczedzaja na kosztownym ciagnieciu kolejnego kabla aby podlaczyc 1 telefon... tylko ze - jesli jestes na LLC to nie mozesz miec xDSL'a bo te czestotliwosci ktore zajmowalby DSL sa zajete przez pozostale linie telefoniczne. Ilosc polaczen glosowych jakie moga isc po 1 kablu zalezy od jakosci polaczenia, dlugosci linii a co za tym idzie tlumienia sygnalu na laczach, itd. Stopien tlumienia sygnalu jest zalezny miedzy innymi od czestotliwosci - wyzsze moga ginac a nizsze beda ok - wtedy np zamiast 8mbit na modemie pokaze Ci sie 2mbit latwo wiec okreslic ze cos nie tak na kablu.

    Pamietaj tez ze to przesuwanie czestotliwosci odbywa sie na centrali i nie mozesz tego sam kontrolowac. Te mikrofiltry ktore masz przy modemie neo i do nich podlaczasz telefon - to sa filtry, ktore po prostu tlumia sygnal generowany przez modem, tak abys go nie slyszal w telefonie - nic wiecej.

    Nie znam zadnego sposobu abys mogl sie spiac z kolega bezposrednio... Jesli widzicie sie jakkolwiek (okna, cokolwiek) to proponuje postawic radiowke miedzy Wami... taniej, lepiej, bez grzebania sie z nie swoim sprzecie (centrala/lacze).

    P.S.
    Ostatnio moj DSL padl calkiem, po 10 dniach walki z idiotami z BT wykazalem ponad watpliwosc ze to ich wina ze nie mam neta... wymienili prawie 3km kabla na trasie miedzy mna a centrala i net jest... ale juz ine 8mbit jak bylo tylko ok 6-6.5mbit, jutro kolejna runda reklamacji - maja usunac to tlumienie...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Podobne wątki

  1. SSL + Vista + Modem = Problem
    By hes in forum Security
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 07-31-2007, 08:44
  2. Jak wgrać mape...kod jest wszystko jest a nie działa
    By olixon in forum Systemy radiokomunikacyjne
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 07-11-2007, 06:52
  3. modem fast 800
    By Squealer in forum Off Topic
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 06-18-2007, 10:45
  4. Modyfikowanie innych progamów.
    By zorlan in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 05-08-2007, 08:58
  5. jak działa sniffer??
    By Spoofy in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 03-11-2007, 11:59

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj