Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 12

Temat: Kolejny dział

  1. #1

    Domyślnie Kolejny dział

    Proponuje otworzyc kolejny dział który zajmował by się smartphonami , Symbianem , Windows Mobile itp

  2. #2

    Domyślnie

    Sory, że odkopuje, ale po co zakładać nowy temat?
    Więc ja jestem za aby założyć nowy dział dotyczący urządzeń mobilnych. Ostatnio ich rola znacznie się zwiększyła i można trochę się tym pobawić.
    Mnie osobiście interesuje programowanie. Sam posiadam Nokię 6630. Ciekawe jest pisanie programów w C++, ale ciężko znaleźć informacje o tym. Do tego mamy dostępnego Perla (działa nawet bardzo dobrze)(jak w nocy nie mogę spać to pisze jakiś mały prog). Dostępny jest również Python (nie sprawdzałem).
    Na dodatek mamy m-shell, gdzie tworzymy aplikacje bezpośrednio na telefonie. Składnią przypomina trochę Perla trochę Pascala, trochę C, ale funkcjonalnie Delphi (mamy tam gotowe komponenty np. edytor tekstowy).

    Czekam na wasze opinie.
    "a imię jego będzie czterdzieści i cztery"
    A. Mickiewicz Dziady cz. III

  3. #3

    Domyślnie

    Za pomocą komórek mozna wiele rzeczy zrobić. (np Aplikacja która łączy cię przez SSH z wybranym hostem wymiata / przydatne jak masz konto shell'owe.) Nie powiem ,że masz możliwości takie jak na Desktopie ale jak będzie można dowiedzieć się o pomysłach i doświadczeniach innych userów nt urządzeń mobilnych możliwości się zwiększą:]

  4. #4

    Domyślnie

    Uważam, że to dobra inicjatywa. W końcu tego typu urządzenia odznaczają się coraz większą popularnością.

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Security->Smartphones czy jakos inaczej.
    Prosze zaproponowac nazwe i opis dzialu to popchniemy temat do rozpatrzenia wsrod adminow.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  6. #6

    Domyślnie

    Można by w kategorii Programowanie->Programowanie urządzeń mobilnych lub Urządzenia mobilne. A inna propozycja to w kategorii Systemy operacyjne->Systemy mobilne (Symbian,Google Android, itp). Zależy to od tego czym chcemy się zająć. Żeby nie powstawały posty typu "Jak zdjąć simlocka z...".
    "a imię jego będzie czterdzieści i cztery"
    A. Mickiewicz Dziady cz. III

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Hmmm w sumie racja. Nie bedzie o sim-lockach ale np o dziurach w oprogramowaniu telefonow. To ma sens i osobiscie bardziej bym sie sklanial do Systemy Operacyjne -> Urzadzenia mobilne (Symbian, MacOS, Android, Windows CE/Mobile, itp)

    Poczekajmy jeszcze troche, moze ktos ma jeszcze jakas inna przydatna propozycje.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  8. #8
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    Można powiązać dział razem z urządzeniami mobilnymi...
    Bezpieczeństwo systemów Windows/PalmOS, aplikacji i ogólnie przydatne tricki...
    Ostatnio edytowane przez markossx : 05-21-2009 - 21:00
    ***********
    * markossx *
    ***********

  9. Domyślnie

    pomysł dobry, jestem za. I tak jak mówi TQM , dział podpiąć pod osy.
    www.lingubot.pl - projekt sztucznej inteligencji.

  10. #10

    Domyślnie

    Odświeżam. Jak już nikt nie ma pomysłów to niech zostanie w Systemy operacyjne.

    @Michal_sh jest PuTTY for Symbian OS, do pobrania ze źródłami. Można się trochę pobawić.
    "a imię jego będzie czterdzieści i cztery"
    A. Mickiewicz Dziady cz. III

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nowy dział
    By tyter in forum Pomysły/Sugestie
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 06-30-2008, 15:14
  2. raz kolejny problem z gg
    By Olonor in forum Hacking
    Odpowiedzi: 69
    Autor: 10-30-2007, 22:12
  3. kolejny geniusz
    By ble34 in forum Off Topic
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 09-18-2007, 08:50
  4. Nowy dział!
    By sapheal in forum Przez WAS dla WAS
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 06-26-2007, 18:25
  5. Kolejny zielony
    By Sasuke in forum Hacking
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 12-27-2006, 13:59

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj