Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Jak odblokować kartę na chip ?

  1. #1

    Domyślnie Jak odblokować kartę na chip ?

    Muszę odblokować swoją własną zablokowaną kartę na chip . IC Smart-Card
    Mogę kupić czytnik który będzie komunikował się z tą kartą przez port RSA ale nie posiadam żadnego oprogramowania , mógłbym napisać oprogramowanie sam ale nie wydaje mi się to zbyt łatwe ze względy na moją nieznajomość standardów EMV . Proszę o wskazówki .

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    A nie bedzie taniej wystapic o wydanie nowej karty? Poza tym co to znaczy ze karta zostala zablokowana? Uniewazniono certyfikat, wygasl czy tez zablokowana bo podales zle PIN czy co tam bylo?

    P.S.
    Nigdy nie slyszalem o "porcie RSA" - jakas literatura?
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    Może będzie i taniej , zależy cen przelotu i zakwaterowania na kilka dni . Używałem takiego dziwnego małego kalkulatorka otrzymanego przez bank do generowania haseł dostępu do konta przez stronę internetową , ale mój mały kuzyn zaczął się tym bawić i w efekcie teraz jak wkładam kartę do tego kalkulatorka pokazuje mi się napis , że karta jest zablokowana .
    R.S.A , chodzi mi o takie małe trapezowe gniazdo z metalowymi bolcami , dawniej używane do podłączenia myszki , to którego używają na studiach do zadań z programowania komunikacji między dwoma komputerami .

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Taki port to ma 9 albo 25 pinow i to jest port COM a nie RSA.
    Co do karty - nic z nia nie zrobisz. To co sie stalo to naturalny mechanizm obronny karty, pozostaje wiec wystapic do banku o nowa karte.

    Mozesz bank powiadomic, ze tymczasowo jestes za granica i zaptac czy wysla karte tutaj czy tez musisz wrocic aby ja odebrac. Mozesz sprobowac zalatwic to telefonicznie.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Podobne wątki

  1. Jak odblokować konto na Allegro
    By magus in forum /dev/null
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 10-18-2008, 12:51
  2. 1000 zł za włam do CHIP-a – nagrody
    By chip-red in forum Hacking
    Odpowiedzi: 9
    Autor: 08-28-2007, 11:47
  3. 1000 zł za włam do CHIP-a
    By chip-red in forum Hacking
    Odpowiedzi: 42
    Autor: 06-29-2007, 13:12

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj