Pokaż wyniki 1 do 2 z 2

Temat: obrona przed filtrowaniem pakietów

  1. #1

    Domyślnie obrona przed filtrowaniem pakietów

    Witam! Mój problem przedstawia się następująco:

    Korzystam z Internetu dostarczanego przez lokalnego providera, jestem za NAT-em, przepustowość łącza to 3Mbit/768Kbit. Jednak tenże provider filtruje na routerze (tak podejrzewam) moje wychodzące pakiety i w pewnych przypadkach ogranicza mi mocno transfer, co mnie bardzo denerwuje, ponieważ często tracę przez to możliwość oglądania meczy poprzez Sopcast'a. Kiedy go o tym powiadomiłem, dostałem tylko odpowiedź, że jest zmuszony to robić żeby kilka osób nie zjadło mu całej przepustowości łącza... Mówiąc szczerze to już dawno bym zrezygnował, gdyby nie to, że płacę miesięcznie śmieszne 50 zł i nie mam żadnych limitów (ze stron www ściągam normalnie 350-400 KB/s). Moje pytanie brzmi: czy jest możliwość oszukania tego filtra na routerze ? Wiem, że jemu wystarczą same nagłówki, bo z nich może sobie odczytać protokół i dalej sprawa jest prosta, ale zastanawiam się czy może istnieje sposób na to żeby za pomocą jakiegoś programu wszystkie pakiety miały nagłówki tak spreparowane żeby filtr oszukać ? Ja do końca nie wiem jak właściwie ten mechanizm filtrowania działa, więc możliwe, że popisałem tutaj bzdury, ale liczę, że jakiś specjalista od łamania zabezpieczeń sieciowych podpowie mi co musiałbym zrobić, żeby niezależnie od aplikacji korzystać z pełnej przepustowości łącza... Z góry dzięki za odpowiedź!!!

    PS.
    Szukam cały czas odpowiedzi po Internecie i znalazłem, że teoretycznie jest to do zrobienia, a użyć należy bibliotek winpcap, sniffera obsługującego wtyczki i należy napisać do niego wtyczkę która będzie odpowiednio modyfikować nagłówki pakietów... Co w ogóle sądzicie o takim rozwiązaniu ? Da radę to zrobić ? A może miał ktoś już jakies doświadczenia z tym związane ?
    Ostatnio edytowane przez michalpa : 02-04-2007 - 10:44

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Owszem - mozliwe na pewno ale czy oplacalne?!

    Pamietaj ze zmiana naglowkow musi sie odbyc zanim pakiety dotra do routera a wiec po stronie serwera z ktorego ssiesz a nie u ciebie...
    Najprostsze limity sa na bazie statystycznej - jesli user przez iles czasu sciaga z jakas predkoscia jeden strumien danych (film, obraz ISO plyty, itp) to obetnij predkosc dla transferow dlugo trwajacych pozostawiajac w ten sposob wysoki 'burst' dla tych ktorzy np ogladaja WWW (masa malenkich transferow).
    Poczatek twojego ogladania idzie dobrze, pozniej zaczyna sie przycinac ale strony WWW i download plikow nadal idzie doskonale...

    Nie obejdziesz tego...

Podobne wątki

  1. Analiza pakietów Wireshark
    By jkrpol in forum TCP/IP/Analiza/Badanie
    Odpowiedzi: 16
    Autor: 02-27-2010, 18:09

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj