Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: struct, a class

  1. #1

    Domyślnie struct, a class

    Mam trochę dziwne i głupie pytanie może pozwoli mi to trochę lepiej zrozumieć C++:
    Przeczytałem, że struct i class różnią się tylko od siebie domyślnym sposobem dostępu to znaczy w struct domyślnie jest public a w class private
    skoro class wprowadza obiektowość do C++, a różni się tylko sposobem dostępu od struct a struct był już znany w C to czemu C nie jest jezykiem obiektowym
    Wiem ze to pytanie bardziej z dziedziny filozofii niż informatyki jest, ale zaciekawiło mnie bo zacząłem czytać kurs winapi i było tam, że niestety w winapi nie ma klas i trzeba korzystać z struct ale co za różnica jak różnią się tylko sposobem dostępu domyślnego. Więc powinny jeszcze czymś się różnić.
    Mam nadzieje, że ktoś zrozumie moje dziwaczne pytanie -,-

  2. #2

    Domyślnie

    szczerze to nie spotkalem sie z konkretnym kursem winapi, moze dlatego ze to kurs. wez pod uwage najprostsze okno ktore jest omawiane w kazdym z nich. tam korzystasz z klasy a nie struktury.
    nie jestem bardzo dobrze obeznany z klasami ale wiem ze roznic jest wiecej.
    przeczytaj jakas ksiazke o c++, napewno zrozumiesz roznice.

  3. #3

    Domyślnie

    W tym problem, że właśnie w książce przeczytałem to, że tylko takie różnice są między struct, a klasą. Dokładnie w Symfonii C++. A po drugie napisałeś, że tworząc okno w winAPI korzystam z klasy nie struktury czy to na pewno prawda ?

  4. #4

    Domyślnie

    nie to nie prawda. przepraszam.
    WNDCLASSEX structure
    nazwa jest mylna ktora utkwila mi w glowie

  5. #5

    Domyślnie

    W strukturach nie można definiować funkcji a w klasach można co pozwala na przejrzyste i wygodne kodowanie. Jest to programowanie strukturalne oparte na funkcjach bez instrukcji goto. (tzn instrukcja goto jest mocno niezalecana i uważana za zły styl programowania w językach wysokiego poziomu)

    Struktura z możliwością definiowania funkcji nazywa się obiektem. Struktura zmieniła reserv ze struct na class i dodano cały szereg ułatwień do obiektów jak konstruktory, dziedziczenie i inne. Mówiąc językiem potocznym klasa to struktura na sterydach xD
    Ostatnio edytowane przez Elitegroup : 09-26-2012 - 12:46

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj