Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 69

Temat: Hasło do administratora z ograniczonego konta

  1. #1

    Domyślnie Hasło do administratora z ograniczonego konta

    Dostałem od psora zadanie: zdobycia hasła administratora komputera z poziomu konta z ograniczonymi przywilejami. Jest to komputer szkolny.

    Mam do dyspozycji fora internetowe, artykuły i różnego rodzaju oprogramowanie. Ogółem mówiąc - wszystko.

    Jeżeli siedzę na koncie z ograniczeniami, jak mogę zdobyć hasło administratora ?

  2. #2
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Tu
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    ZDOBYĆ haslo? bardzo prosto, jest masa programow do brute forca, zostawaisz ten program na trzy miesiecy i masz "juz" haslo :-]

    /edit
    Czy w XP hasla nie sa przypadkiem jednostronnie szyfrowane? cos jak algorytm md5?
    Ostatnio edytowane przez gogulas : 10-30-2007 - 12:41
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    C:\Perl\bin
    Postów
    1,578

    Domyślnie

    przeciez rownie dobrze mozesz keyloggera wpuscic jakiegos, napewno ktos sie zaloguje na admina w czasie krotszym niz 3 miesiace

  4. #4

    Domyślnie

    TQM wspominal onegdys że hasła są szyfrowane w jedną strone i życia by nam nie starczylo zeby napisać algorytm odszyfrowywujący Więc może zostaw tego keyloggera jeśli się nie spieszy Albo najlepiej podpatrz jak ktoś będzie się logował jakie ma hasło:P
    Zbliża się Trollmagedon...

  5. #5
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Tu
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    Cytat Napisał GSG-9 Zobacz post
    przeciez rownie dobrze mozesz keyloggera wpuscic jakiegos, napewno ktos sie zaloguje na admina w czasie krotszym niz 3 miesiace
    A proces keyloggera uruchomi sie jeszcze przez zaladowaniem systemu, bo sam etap logowania to jeszcze nie czas kiedy system jest wystartowany pelna geba :] ( tak sobie gdybam )
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

  6. #6

    Domyślnie

    Gdyby to było takie proste, tj. to, co piszecie, dawno bym to zrobił, bo trochę szperałem po googlach.

    Konta ucznia ma ograniczone prawa i zamknięty dostęp do dysku C: i do jakichkolwiek operacji (oprócz otwierania) w nim wykonywanych. Procesów i modyfikacji rejestru też nie można przeprowadzać.

    To właśnie tu jest ten problem ;-)

  7. #7

    Domyślnie

    Chyba standardowe hasło do superużytkownika w smsmein (w szkołach na tym pracują) to " zxcvbnm123" powodzenia BTW. jak nauczyciel kumaty to zmienił jak nie to pozdrów go ode mnie

  8. #8
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Tu
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    dlatego trzeba sobie zabootowac jakis inny system, na ktorym nie bedzie sie mialo ograniczen :]

    dyskietka startowa win98
    norton commander
    plik bat (net user administrator 123456)
    ntfs4dos

    wszystko na plytke i jechana!

    ew. mozesz sprobowac utworzyc nowy profil z konta admina, tylko ze bedzie on widoczny podczas procesu logowania chyba ze go ukryjesz, bo da sie przez modyfikacje rejestru, dokladnie nie pamietam, googluj.
    Nie wiadomo tez jakie uprawnienia bedzie mial taki profil
    a moze przez rejestr dalo by sie podwyzszyc uprawnienia konta ucznia?
    Ostatnio edytowane przez gogulas : 10-30-2007 - 16:17
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

  9. #9

    Domyślnie

    a moze przez rejestr dało by sie podwyższyć uprawnienia konta ucznia?
    Niee znam to jak to szkolna pracowania to rejestr i wiersz poleceń zablokowany

    Aha jeszcze jedno spróbuj ze standardowym hasłem które ci podałem z tego co słyszałem i z własnych doświadczeń wynika że informatycy w szkole nie mają pojęcia o informatyce. Tu masz przykład
    Rozmowa 2 informatyków
    INFORMATYK PYTA :- od wczoraj jestem opiekunem i administratorem szkolnej praowni dzialajacej od wrzesnia. Mam skonczone studia podyplomowe z informatyki, ale tam nas uczyli dydaktyki i metodyki oraz obsługi programow, a nie obsluga sieci. wczoraj jeszcze wszystko dzialalo,a dzis na wszystkich uczniowskich komuterach pojawil sie komunikat przy logowaniu:
    ZALOGOWANIE W SYSTEMIE NIE JEST TERAZ MOZLIWE, PONIEWAZ DOMENA SBSMEN NIE JEST DOSTEPNA.
    nie dziala jednoczesnie drukarka, ale wnioskuje, ze to w zwiazku z tym komunikatem, sprawdzilam wszystkie kable i nic , prosze doradzcie co mam robic, ale tak krok po kroku.

    - Najprościej nacisnąć reset na obudowie serwera. Po restarcie powinno być OK.


    - nic nie zepsuję
    Jak to przeczytałem to się turlałem ze śmiechu po podłodze
    Ostatnio edytowane przez Michal_sh : 10-30-2007 - 16:56

  10. #10
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Tu
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal_sh Zobacz post
    Niee znam to jak to szkolna pracowania to rejestr i wiersz poleceń zablokowany
    Cytat Napisał Gogulas Zobacz post
    dlatego trzeba sobie zabootowac jakis inny system, na ktorym nie bedzie sie mialo ograniczen :]
    ad2
    To prawda, czesto w hasle jest "string" MEN, specyficzne oddanie holdu sponsorom..
    Ostatnio edytowane przez gogulas : 10-30-2007 - 17:07
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Plik BAT zmieniający hasło administratora
    By Lukaszz1992 in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 10-21-2007, 16:59
  2. Hack konta ....
    By Abel in forum /dev/null
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 10-14-2007, 14:12
  3. Odpowiedzi: 21
    Autor: 09-27-2007, 12:52
  4. Techniki przejmowania konta root'a (local)
    By killermachine in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 06-29-2007, 21:41
  5. Masowe włamania na konta webd.pl?
    By MateO in forum Aktualności / Felietony / Artykuły
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 06-11-2007, 12:12

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj