Pokaż wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Prawo komputerowe...

  1. #1
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Przed monitorem ;d
    Postów
    61

    Domyślnie Prawo komputerowe...

    witam, mam problem, a mianowicie przeglądając różne fora poruszające tematykę SQL injection na jPortal, wszedłem w link, w którym było jedno z takich groźnych zapytań :/
    Wyświetliła się informacja o treści:
    Może to być skutek niepoprawnego odwołania. Jeżeli jednak zrobiłeś to świadomie, musisz liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Twoja próba została zarejestrowana.

    Kodeks Karny, Rozdział XXXIII Przestępstwa przeciwko ochronie informacji
    xxx.xxx.xxx.xxx(mój adres ip)
    A po ponownym wejściu :
    Brak dostępu!

    Dostęp dla IP tego komputera (xxx.xxx.xxx.xxx) jest zablokowany! Jeżeli ten komputer jest ogólnie dostępny (kafejka internetowa, biblioteka, szkoła, świetlica itp.) poinformuj o tym administratora strony pisząc na ten adres.


    Przyczyna: Próba włamania na strone przy pomocy SQL Injection.
    Czy grozi mi coś za to, jeżeli było to nieumyślnie, a żadna szkoda nie zaszła ? I czy powinienem o tym fakcie poinformować administratora tamtej strony ?
    @Edit
    Wysłałem maila do administratora strony z opisem zdarzenia i przeprosinami...
    Ostatnio edytowane przez Uther92 : 01-22-2008 - 13:32

  2. #2
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Postów
    271

    Domyślnie

    buahaha, w wiezieniu nie pograsz w tibie =(
    straszne

  3. #3
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Przed monitorem ;d
    Postów
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał h3x Zobacz post
    buahaha, w wiezieniu nie pograsz w tibie =(
    straszne
    Nie za bardzo zrozumiałem co chciałeś przekazać w swoim poście -.-

  4. #4
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Tu
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    Cytat Napisał Uther92 Zobacz post
    Nie za bardzo zrozumiałem co chciałeś przekazać w swoim poście -.-
    A w ogole cos chciales przekazac?

    Wiesh, teoretycznie to zlamales prawo, ale praktycznie poza wpisaniu w przegladarke url'u nie zrobiles nie wiecej, sad bedzie na pewno laskawy, ale na 95,9% :P wm tej strony ograniczy sie do lookniecia w logi (jesli takie prowadzi) i westchniecia ile to script_kiddow sie dzisiaj zlowilo :P
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

  5. #5
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    toronto
    Postów
    283

    Domyślnie

    Ogolnie rzecz biorac zastanawiam sie czy doszlo do zlamania prawa.
    Nie ma watpliwosci, ze taka proba byla, ale atak nie doszedl do skutku.
    Wszystko zalezy od interpretacji sadu i sposobu obrony jaka podejmie adwokat.

    Po drugie, oskarzyc Cie moze jedynie administrator tamtej strony ale watpie czy bedzie mu sie chcialo uzerac z sadami przez kilka miesiecy (optymistyczny wariant) tylko po to, zeby zalatwic Ci jakis rok w zawiasach albo grzywne a prawdopodobnie uniewinnienie bo tak jak powiedzialem, wszystko zalezy od interpretacji a ja na przyklad nie widze w tym przestepstwa. Do tego sprawa moglaby byc umozona ze wzgledu na niska szkodliwosc spoleczna. Tak wiec w tej sytuacji nie ma czego sie bac, ale to nie znaczy, ze mozna takie rzeczy robic.

    Pamietaj, ze jak taki atak by sie powiodl i zrobilbys cos na serwerach jakiejs firmy, ktora ma dobre powiazania to moglbys niezle dostac po dupie.
    Wiec to jest taka nauczka na przyszlosc dla Ciebie i dla innych, zeby najpierw pomyslec co sie robi, zastanowic sie jakie moga byc tego konsekwencje a dopiero pozniej zdecydowac czy warto.

    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    stary daj sobie spokój z tym mailem tylko by Cie pewnie admin wyśmiał, to jest jak dla mnie tylko taka lipa żeby odstraszyć potencjalnych "odwiedzających", poza tym jezeli nie masz dostepu do informacji ktora nie jest dla ciebie przewidziana i nie zmieniasz zawartości strony bez wiedzy admina a nawet nie masz dostępu do ich serwa to niby jak masz lamac prawo, jak dla mnie granica nie została przekroczona, chociaż jakis czas temu ktoś mówił chyba na tym forum ze za skanowanie groza trzy albo cztery lata.
    "dobrzy hakerzy są sławni na cały świat, ale o hakerach geniuszach nikt nic nie wie."

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    C:\Perl\bin
    Postów
    1,578

    Domyślnie

    ja juz tyle razy mialem taki komunikat i jakos wszystko gra ;d
    hmm co w moim domu robia dwaj panowie ubrani na czarno?

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Byla swego czasu glosna sprawa w USA gdzie koles rejestrowal sie na konferencje jakas i w polu nazwa firmy wpisal prawdziwa nazwe, ktora wygladal mniej wiecej tak
    NazwaFirmy 'or 1=1
    Scigali go po sadach za SQL Injection i uszkodzenie systemu (cos im sie zablokowal)... tylko ze firma na prawde tak sie nazywala i facet podal prawdziwe dane :P

    Wniosek - zalezy na kogo trafisz...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  9. #9
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Przed monitorem ;d
    Postów
    61

    Domyślnie

    jeżeli to przypadek i poda Pan IP - odblokuję
    Pozdrawiam
    Czyli sprawa się wyjaśniła

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał studencik20 Zobacz post
    Ogolnie rzecz biorac zastanawiam sie czy doszlo do zlamania prawa.
    Nie ma watpliwosci, ze taka proba byla, ale atak nie doszedl do skutku.
    Wszystko zalezy od interpretacji sadu i sposobu obrony jaka podejmie adwokat.
    Racja, racja, ale to jest tak, jakby ktoś próbował Ci w nocy otworzyć wytrychem zamek od drzwi twojego mieszkania, ale by się mu to nie udało.

    Takich prób w przypadku dużych portali jest setki na dzień, więc nie dziwne, że administratorzy bronią się, a podobne komunikaty skutecznie odstraszają dzieciaczki, które po takiej akcji srają w gacie

Podobne wątki

  1. nowy dzial....prawo komputerowe
    By ironwall in forum Pomysły/Sugestie
    Odpowiedzi: 7
    Autor: 04-27-2007, 15:01
  2. poczta i prawo
    By whee in forum Off Topic
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 01-17-2007, 10:48

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj