Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: WLAN 802.1b możliwości połączenia

  1. #1

    Lightbulb WLAN 802.1b możliwości połączenia

    witam, mam do was taką sprawę. Otóż w mojej wiosce działa sieć WLAN 802.1b 11Mbps 2,4GHz i chciałem sie dowiedzieć od was czy są duże szanse żeby się połączyć mówiąc krótko i zwięźle za free.

    To co moge powiedzieć to to że sieć ta ma chyba raczej słabe zabezpieczenia, bo po zrobieniu formata u kolegi wystarczyła tylko konfiguracja IP. ESSID jest widoczny, wszystkie zakresy są widoczne itd. Rozchodzi się o to jak ja mógłbym się połączyć do tej sieci. Bo byłem u kilku osób i jedyna rzecz która była u każdej osoby inna to IP. - Maska podsieci, DNS, i brama domyślna pozostawały bez zmian. Każda z tych osób miała zakres IP zaczynający się od 192.168.. Na mój rozum to na Acces Poincie są po prostu otwarte niektóre, adresy (zapewne tak przypuszczam) przydzielone do tych osób. Nie chce używać ustawień kolegi bo mogłaby wystąpić kolizja w sieci i albo ja bym miał neta albo on - a tego nie chce.

    Czy jeżeli wykorzystałbym 65025 możliwości jakie mi pozostają tego zakresu to czy dałoby rade nawiązać połączenie? Może znacie jakieś programy które ułatwiają znalezienie wolnego IP. Może są jakieś otwarte adresy nieużywane przez nikogo? Powiedzcie coś na ten temat.

    Jeżeli chodzi o automatyczne uzyskanie adresu to nie da rady nawiązać połączenia. Access Point ma stałe IP (zewnętrne) na całą wioske a adresy, które ludzie mają w swoich konfiguracjach TCP/IP są zapewne przekierowywane przez NAT na tym Access Poincie

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Jesli jest jakies szyfrowanie to musisz znac klucz szyfrujacy - reszte chyba juz sam wiesz... Jeden warunek - AP nie ma zadnych wiecej zabezpieczen
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    człowieku gdzie tam szyfrowanie? o czym ty mówisz , jedyne czego się boje to przydzielenie adresu da maca karty. Są jakieś programy do wyszukiwania adresów i maców w sieci WLAN? i ewentualne zalogowanie sie z tych parametrów? Ja słyszałem o aircracku i commview - może powie ktos pare słów jak to działa, co i jak

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Hmmmm widac za duzo sie naczytales nie znajac podstaw... zwykly sniffer pokaze Ci jakie IP sa przywiazane do jakich adresow MAC a znajac MAC AP sam da Ci IP
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Podobne wątki

  1. Szyfrowanie połączenia [jak byc anonimowym w sieci --tqm]
    By 31337 in forum Anonimowość w sieci
    Odpowiedzi: 31
    Autor: 06-03-2010, 19:30
  2. haslo sieci wlan
    By wiewior123 in forum Hacking
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 09-23-2008, 14:50
  3. Aircrack-ng i sterownik do karty wlan
    By suchy in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 08-19-2007, 13:56
  4. Soft 802.
    By szyszka in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 08-09-2007, 16:05

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj