Pokaż wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Trojan w kompie

  1. #1
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Rzgów
    Postów
    10

    Angry Trojan w kompie

    Witam wszystkich

    Moja koleżanka złapała wirusa, trojana

    Umiejscowił się:

    C:\DOCUME~1\User1\USTAWI~1\Temp\tmpC.tmp

    Kilka antywirusów próbowało usunąć i nic.

    Po usunięciu ręcznym włączyła komputer i nic sie nie pojawiło...
    po kolejnym włączeniu trojan był:

    C:\DOCUME~1\User1\USTAWI~1\Temp\tmp4.tmp


    Wydaje mi sie ze wystarczy Spybot bo jakieś świństwo jest i wpuszcza tego wira... ale pewien nie jestem. Jutro do niej ide i chciałbym sie tego pozbyć...

    Co zrobić?
    Tylko nie podawajcie skąplikowanych programów bo nie chce jej kompa rozwalić


    pozdrawiam

  2. #2
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    wiele trojenow nowej generacji radzi sobie z wyrzucaniem antywirów z pamięci dlatego jeśli trojan uruchomił sie zanim w kompie byl antywir potrafiący z nim walczyć ( z opisu wynika ze tak bylo ) to antywirusy bede sobie go usuwac a on i tak bedzie wracał ;p

    polecam ściagnąć kasperskiego z najnowszymi łatkami i nim sprubować...
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  3. #3

    Domyślnie

    No to nie fajnie ale jak ten trojan tak sobie tylko siedzi to go zostaw
    weź jakiegoś nortona w wersji beta ściągnij i po krzyku podobny problem miałem

  4. #4
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Rzgów
    Postów
    10

    Domyślnie

    Wystarczył ajkiś tam spy- xxx , poleciałem nim, wywaliłem wszystkie śmiecie i wirusa też Juz sie nie pojawia

  5. #5
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    w domu :D
    Postów
    535

    Domyślnie .

    ja polecam nod32 lub avast ale na trojana bardziej avast

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Avast strasznie spowalnia system niestety... choc spowolnic windowsa to zadna sztuka w sumie :-) sam sobie doskonale z tym radzi i nie trzeba mu pomagac hehe... Wydaje mi sie ze Nod bedzie szybszy nieco ale to kwestia indywidualna - warto sprawdzic...

  7. #7
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    ja avasta odradzam - w mojej dawnej szkole podstawowej z racji tego ze ciotka jest dyrektorką a ja mieszkam 100 metrów od tej szkoły jak sie dzieje coś z kompami to naprawiam ja

    był tydzień ze byłem dzień w dzień... własnie dzieki awastowi wpuszczał caly czas badziestwo i word wariował... - wgrałem nod'a wykrył ponad 30 virusów których pomimo najnowrzych aktualizacji avast nie widział... a co najważniejsze od kiedy wgrałemtam tego noda to jeszcze ani razu nie byłem z powodu virusów - choć sam polecam kasperskiego - tam chodziło poprostu o wydajność....
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Jak juz sie licytujemy to Norton Antivirus Coprporate Edition (na pewno nic z serii 200x jesli x>3 bo to porazka)... Wersja Corporate Edition ma zupelnie inny algorytm pracy, nie spowalnia i przez ostatnie 5 lat jak uzywam nigdy nic nie przepuscila a lapala sporo

    Ta wersja jest nieco tansza od np. Symantec Antivirus 2007 ale za to trzeba kupic minimum 10 licencji na raz na jeden podmiot (a po co osobie fizycznej takiej jak Jan Kowalski kupic 10 licencji)... Dla firm to raczej nie problem...

  9. #9
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    hymm... co do tego antyvirsa to przyznam ze nie sprawdzałem go... Nortony zawsze mi sie jakoś z takim czołgiem kojazyły - mocne ale wolne.....
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  10. #10
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Dlatego tez odradzam serdecznie Norton Antyvirus 2004/5/6/7 - to nie ma sensu... same z nim problemy a do tego doklada firewall ktorego proba dokladnej konfiguracji jest jak klucie slonia w tylek igla do szycia... powodzenia.

    Symantec Antyvirus Corporate Edition (patrz screen) dziala szybko, nie zjada takich zasobow, ogolnie nie czuc ze on dziala... do czasu az wyrzuci male zgrabne okienko bez czerwonych wielkich ikonek, ze cos znalazl i albo wyleczyl albo wsadzil do kwarantanny.

    SAV10CE.jpg

    Jako logo w pasku systemowym (kolo zegarka) ma taka tarcze jak na samej gorze menu (drzewka). Poza tym jego bazy sygnatur sa aktualizowane niezaleznie od tych powolnych czolgow... tzn ten lapie takie smieci jakich np wersja 2007 nie znajdzie

    Polecam wersje Corporate Edition. Moze nie jest to najlepsze cudo i w ogole ale u mnie sie sprawdzila doskonale w przeciagu ostatnich chyba 6 latek (wow! to juz szesc lat)

    UPDATE:

    Dzisiejsze (02/03/2007) Londynskie wydanie Metro podaje na pierwszej stronie, ze jest nowy robal ktory atakuje tylko oprogramowanie antywirusowe firmy Symantec i blokuje jego dzialanie... Nazywa sie on 'Rinbot' i przez autorow artykulu zostal opisany jako wirus trojan (ciekawe ktorego jest wiecej)...
    Ostatnio edytowane przez TQM : 03-02-2007 - 09:47

Podobne wątki

  1. kto szperal mi w kompie ?
    By szumlak in forum Inne metody
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 10-05-2007, 16:22
  2. TROJAN.RAS.a
    By ralph85 in forum Wirusy/Konie trojańskie
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 02-17-2007, 18:01
  3. trojan pod tlena :)
    By blackicenavarro in forum Wirusy/Konie trojańskie
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 01-18-2007, 20:41
  4. Natarczywy trojan
    By Pini0_14 in forum Wirusy/Konie trojańskie
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 12-27-2006, 21:16
  5. Mobilna telewizja Orange'a na kompie
    By npachel in forum GSM/GPRS/EDGE/UMTS
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 12-25-2006, 19:17

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj