Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Bezpieczeństwo i anonimowość mobilnie

  1. #1

    Domyślnie Bezpieczeństwo i anonimowość mobilnie

    Witam,
    Korzystam z osobnego laptopa i modemu GSM z nierejestrowaną kartą SIM. Chciałbym się dowiedzieć jak mogę maksymalnie (oczywiście w miarę możliwości normalnego człowieka) zabezpieczyć i zaszyfrować swoje połączenie?

    Dzięki

  2. Domyślnie

    Odnośnie bezpieczeństwa telefonu. Czy ktoś może bez mojej wiedzy sprawdzić gdzie znajduję się przy pomocy mojego telefonu?
    Chodzi mi o domowe sposoby, czy są jakieś programy, które udostępniają lokalizację danego numeru.
    Jeżeli tak to jak się zabezpieczyć jeżeli zależy mi na zachowaniu takich danych?

  3. Domyślnie

    Jeżeli dobrze mi się wydaje bez Twojej akceptacji nie ma możliwości sprawdzania Twojego położenia poprzez telefon. Jest wiele stron, które oferują takie cuda, że po wpisaniu numeru dowiesz się gdzie ktoś jest ale to tylko dobry chwyt na ciekawskich ludzi

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Operator sieci jest w stanie namierzyc dosc dokladnie - mowisz ze do netu masz modem a nie np smartfona i udostepniasz po wifi, to roznica... bo smartfon moze zglosic lokalizacje bez twojej wiedzy (np do google, apple itp) uzywajac aplikacji ktora juz teraz ma dostep do GPS albo listy sieci wifi.
    Co do szyfrowania - po prostu szyfruj. Tak czy inaczej gdzies musisz wyjsc na swiat bez szyfrowania, pytanie wiec przed kim to szyfrowanie ma Cie chronic?
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj