Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 13

Temat: [C++]Co dalej?

  1. #1

    Domyślnie [C++]Co dalej?

    Witam
    Założyłem ten temat z nadzieją, że ktoś stąd mnie nakieruje na dalsze postępy. Dobrze oswoiłem sobie podstawy C++ i mam za sobą książkę J. Grębosza "Symfonia C++ Standard", tylko sęk w tym że ostatnio nie jestem na bieżąco z całym światem programowania i nie mam pomysłu co powinienem ogarniać dalej. Chciałbym rozwijać to dalej ale nie wiem w jakim kierunku brnąć. Mam pasję do tego i potrafię poradzić sobie z ciężkimi problemami. Moglibyście mi w tym pomóc?
    Ostatnio edytowane przez Ambry : 07-01-2013 - 21:56

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ambry Zobacz post
    Witam
    Założyłem ten temat z nadzieją, że ktoś stąd mnie nakieruje na dalsze postępy. Dobrze oswoiłem sobie podstawy C++ i mam za sobą książkę J. Grębosza "Symfonia C++ Standard", tylko sęk w tym że ostatnio nie jestem na bieżąco z całym światem programowania i nie mam pomysłu co powinienem ogarniać dalej. Chciałbym rozwijać to dalej ale nie wiem w jakim kierunku brnąć. Mam pasję do tego i potrafię poradzić sobie z ciężkimi problemami. Moglibyście mi w tym pomóc?
    Jeżeli przypasował Ci język C++ i opanowałeś wszystkie zagadnienia, które można napotkać w wyżej opisanej książce to czas na trochę praktyki. Napisz jakiś program, nie musi to być jakiś skomplikowany projekt, dla przykładu: program do wysyłania e-maili, notatnik, jakiś organizer, może jakiś binder czy keylogger Rusz WinAPI bo bez tego nie obejdzie się jeśli programujesz na platformę Windows. Pewnie aplikacje konsolowe Cię "znudziły", czas ruszyć za pisanie aplikacji z GUI, tutaj polecę Ci bibliotekę Qt (moim zdaniem najlepsza na dzień dzisiejszy biblioteka graficzna (i nie tylko) dla C++). Tutaj wideokursy: Computer Training - More Videos coming soon - YouTube

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za szybką i rzeczową odpowiedź. Na pewno skorzystam z twoich rad i będę dalej brnął w świat programowania C++.

  4. #4

    Domyślnie

    C++ jest przestarzały, dwie generacje do tyłu, już sama nazwa tego języka to manifest zagmatwanej, podatnej na błędy składni
    Jeśli zamierzasz robić cokolwiek związanego ze stronami internetowymi (a nawet jeśli nie zamierzasz), naucz się JavaScript, jest trudny, ale ma potężne możliwości dzięki event loop, closures, workers(multicore), itp.
    Ostatnio edytowane przez lame2 : 07-02-2013 - 12:16

  5. #5

    Domyślnie

    lame2 co możesz polecić alternatywnego, najlepiej nie związanego ze stronami www (jakoś nie ciągnie mnie do tego tematu).

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ambry Zobacz post
    (jakoś nie ciągnie mnie do tego tematu).
    To dobrze, przynajmniej mógłbyś na luzie pisać w ECMA5, zamiast stosować fasady praktycznie do wszystkiego (podziękowania dla wojny przeglądarek)

    Nie odpowiem Ci, nie znam się, używam JavaScript i wydaje mi sie, że tym można zrobić najwięcej przy najmniejszej ilości kodu.

    Pooglądaj trochę Crockforda. Możesz bezrefleksyjnie przyjmować co mówi: crockford - YouTube
    Ostatnio edytowane przez lame2 : 07-02-2013 - 22:11

  7. #7

    Domyślnie

    Ok, dzięki. Skoro piszesz, że lepiej nawet jak mnie nie ciągnie do www to sprawdzę JS i te filmiki co podałeś.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ambry Zobacz post
    Ok, dzięki. Skoro piszesz, że lepiej nawet jak mnie nie ciągnie do www to sprawdzę JS i te filmiki co podałeś.
    Jeśli nie interesują Cię web technologie, a chcesz oprócz C++ poznać nową technologie to polecę Ci język C# i poznanie platformy .NET - ogromne możliwości, praktycznie nie do opisania. Jedyne ograniczenie to fakt, że platforma ta jest dedykowana wyłącznie na Windowsa, chociaż powstają projekty typu Mono dzięki, których możemy przekompilować kod C# dla Linuxa to nie są one doskonałe.

  9. #9

    Domyślnie

    Ciekawostka, jak postawić serwer www w JavaScript:
    Kod:
    var server = require('webserver').create()
    var port = 80
    var visits = 0
    server.listen(port,function(request,response){
      visits += 1
      response.statusCode = 200
      response.headers = {
        "Content-Type": "text/plain"
      }
      response.write("This site has been visited "+visits+" times.")
      response.close()
    })
    wymagania: PhantomJS

    Napisz coś takiego w PHP, powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez lame2 : 07-02-2013 - 22:53

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał lame2 Zobacz post
    Ciekawostka, jak postawić serwer www w JavaScript:
    Kod:
    var server = require('webserver').create()
    var port = 80
    var visits = 0
    server.listen(port,function(request,response){
      visits += 1
      response.statusCode = 200
      response.headers = {
        "Content-Type": "text/plain"
      }
      response.write("This site has been visited "+visits+" times.")
      response.close()
    })
    wymagania: PhantomJS

    Napisz coś takiego w PHP, powodzenia.
    Nikt tu nie mówi o PHP, autor napisał że nie interesuje się web technologiami (do których oczywiście zaliczamy PHP i JS) więc poleciłem mu C#.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj