Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Mozilla Thunderbird i problem z wysyłaniem poczty

  1. #1

    Question Mozilla Thunderbird i problem z wysyłaniem poczty

    Witam

    Chciałem się zapytać odnośnie mojego problemu z programem Thunderbird , czyli klientem pocztowym firmy Mozilla.

    Nie znalazłem jeszcze odnośnie tego informacji na tym forum więc pytam.

    Mam 5 kont pocztowych w tym programie , 2 z Gmaila i 2 z Vida Host, providera hostingu z UK.

    Na każdym z tych kont występuje problem z wysyłaniem poczty. Jak chce wysłać pocztę to na początku trwa to o wiele dłużej niż bym wysyłał przez stronę www. Później występują czasami komunikaty że nie udało się zapisać wysłanej wiadomości do folderu wysyłane więc klikam żeby zapisał jeszcze raz i zazwyczaj zapisuje ale czasem trzeba aż dwa razy kliknąć.

    Ja to widzę tak : klikam na wyślij czekam 10 sekund i jest wysłane , a jak jest duży załącznik to czekam odpowiednio dłużej aż się załącznik uploaduje.

    Ponieważ jest to oprogramowanie darmowe typu open-source chciałem się zapytać czy jest możliwość żeby moja poczta była przechwytywana przez kogoś i dlatego są te problemy ?

    Czy zna ktoś jakiś sposób żeby rozwiązać ten problem ?

    Pozdrawiam i dziękuję.

  2. #2

    Domyślnie

    Myślę, że może też być tak, że Thunderbird sobie nie radzi. Najlepiej przeprowadź testy w celu ustalenia punktu newralgicznego.

    1. Używaj tylko 1 konto gmail przez www i spawdź jak szybko działa poczta.
    2. To samo konto używaj w TB, ale tylko to włączone - reszte odłącz.
    3. Powtarzaj kroki 1-2 ze wszystkimi kontami - w ten sposób będziesz wiedział, które działają szybko a które wolno.
    4. Nastepnie łącz zakwalifikowane jako szybkie najpierw parami - i sprawdź jak działa TB z 2 kontami.
    5. Dodawaj po kolei i sprawdź jak działa TB.

    PS: Do obsługi multikont zdecydowanie polecałbym Outlooka. MS robi bezkonkurencyjnego Office a OL wg mnie jest genialny.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź Elitegroup.

    Mam MS Office 2013 tylko że wersję student / home office i tam nie ma Outlooka, najwyżej sobie upgrade zrobię do wersji gdzie jest już Outlook skoro tak zachwalasz .

    Pobawię się tymi kontami i zobaczę jak działa TB.

    Dzięki za odpowiedź.

    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie brain

    Czy jest jakiś program o możliwościach takich jak oferuje cctools,może być dla windows jak i linux wszystko jedno po polsku lub angielsku,niestety ten program jest po rusku w całości i nie mogę opanować tego,wiem że każdą z tych rzeczy można ustawić oddzielnie różnymi programami ale tu jest wszystko w jednym musi być jakiś zamiennik,chodzi mi o tego cc tulsa poniżej.

    Ewentualnie może ktoś wie jak się dobrać do tego można da się zdekompilować może wtedy można by zrobić tłumaczenie bo program jest 1 klasa


    Cut down your exam stress by using our latest Testking asvab practice test exam and high quality juniper certification and testkingmcdst demos. We provide updated questions with principiacollege pass guarantee along with www.hood.edu training.
    Ostatnio edytowane przez kanwalg : 03-24-2015 - 07:24

Tagi

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj