Zobacz wyniki ankiety: W jakim języku prograwania czujesz się najlepiej?

Głosujących
23. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • C++

    5 21.74%
  • Visual Basic

    1 4.35%
  • Assembler

    2 8.70%
  • Delphi

    1 4.35%
  • C

    4 17.39%
  • PHP

    14 60.87%
  • Pascal

    4 17.39%
  • inne

    6 26.09%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 43

Temat: Nowy dział

  1. #1
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    no przed monitorem przecież...
    Postów
    474

    Exclamation Nowy dział

    Witam, wszystkich. Na tym forum chciałbym wam jak najbardziej przybliżyć programowanie w języku Java. Zapewne większość kojarzy ten język z programami na telefony komórkowe. Tymczasem to tylko ułamek możliwości tego wspaniałego języka.
    Umożliwia przede wszyskim pisanie aplikacji wieloplatwormowych, Piszecie raz, kompilujecie raz, uruchamiacie gdzie chcecie - pod windowsem, linuxem, *BSD i każdym innym systemem który wyposażony jest w Wirtualną Maszynę Javy.
    Ponadto, pisane w javie programy, są bezpieczne, prawie bezawaryjne - sama struktura języka to zapewnia. Jest to język w pełni obiektowy, nie "zorientowany obiektowo jak C++, pozbawiony wad języków takich jak c++, c#, delphi. Programując w javie możecie zapomnieć o wskaźnikach, wyciekach pamęci, tutaj czegoś takiego po prostu nie ma. Nie musicie też pamiętać o destrukcji obektu, zrobi to za was Garbage collector. A właśnie te rzeczy były przyczyną większości programistycznych błędów w c++ itp. Java umożliwi Wam napisanie programu "okienkowego" programu pod konsolę, bazodanowo-sieciowego, apletu, servletu i co sobie tam jeszcze życzycie. Nie dość tego - jest to język prawie idealny - spełnienie jednego języka programowania do wszystkiego. Oczywiście są rzeczy które łatwiej Wam byłoby i szybciej napisać np. w C#, ale czy lepiej jest poznać 5 języków każdego po trochu, czy jeden a dobrze? Nad tym językiem pracuje olbrzymia społeczność czyniąc ją z kazdym dniem coraz lepszą, jest mnóstwo frameworków, genialnych narzędzi i jest to język który zdobywa coraz większa popularność.
    W tym dziale chciałbym zorganizować coś na kształt cyklu wykładów, prezentować kolejne zaganienia, od standardowego "hello world" po skomplikowane programy sieciowe które ułatwią Wam wiele rzeczy związanch z testowaniem bezpieczeństwa, aplikacje bazodanowe, skep internetowy, aplikacje na komórki.
    Chciałbym by chętni to udziału w tym, nazwijmy to "kursie javy" napisali do mnie na PW. Będę prezentował zagadnienie, dawał ćwiczenie byście mogli w praktyce zapoznać się z tym, potem możecie mi wysłać rozwiązanie, które sprawdzę, podpowiem kilka rzeczy, jak pisać lepszy czytelniejszy mniej zabugowany kod. Jeśli zechcecie, na koniec napiszemy wspólnie jakis duży open-sourcowy projekt, ku uciesze i pożytkowi całej społeczności. Tak więc podsumowując, serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do udziału w tym przedsięwzięciu, jak również osoby które ten temat interesuje. Z przyjemnością odpowiem na wszelkie pytania, sugestie, pomogę w miarę możliwości.
    pozdrawiam
    Javaman

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Pozwole sobie odpisac na forum...

    Bardzo fajnie ze chcesz takie cos poprowadzic - ja sie na taki kurs pisze. Java to jezyk do ktorego pare razy probowalem sie zmusic i zawsze odpuszczalem bo wydawala mi sie bardzo nielogiczna :-P po wielu latach programowania w Perlu.

    Kiedy zaczynamy?
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    no przed monitorem przecież...
    Postów
    474

    Domyślnie

    Java jest bardzo logiczna, fakt - wymaga specyficznego sposobu myślenia, ale to wszystko z czasem. Javy nie wystarczy znać, javą trzeba myśleć. Fajnie by było, aby przygotować Was tak, byście bez problemu mogli podejść do certyfikatu SCJP z Javy - oczywiście każdy według chęci. Chciałbym zacząć kiedy zbierze się około 3 osób, będę mógł dostosować kurs do średniego poziomu. W prowadzeniu go pomoże mi żona. Właśnie się rejestruje - DarkLady. Pierwszym zagadnieniem będzie pojecie obiektowości - to ważne, chcę Wam przedstawić pewne spojrzenie które wiele Wam ułatwi w rozumieniu Javy, bowiem wszystko w Javie jest obiektem.

  4. Domyślnie

    Mój umysł jest również gotowy na przyjęcie nowego języka W prawdzie zaraz matura - najwyżej odpadnę gdzieś w środku kursu, a potem będę nadrabiał straty O porządny kurs ciężko - a bezpłatnego nauczyciela jeszcze ciężej a więc klikam na JOIN!
    www.lingubot.pl - projekt sztucznej inteligencji.

  5. #5
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    toronto
    Postów
    283

    Domyślnie

    zalezy od jakiego poziomu bylby start, bo ogolnie jak od poziomu podstawowego to ja moge sie na to pisac
    a tak powaznie to nawet jak trzeba bedzie jakis zakres na poczatku samemu odnalezc i przyswoic to tez nie ma problemu

    wiec dopisuje sie do listy

  6. #6
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    no przed monitorem przecież...
    Postów
    474

    Domyślnie

    Dobrze, zaczniemy więc od podstawy podstaw, ważna rzecz z jakimi językami mieliście do tej pory do czynienia? Pytam bo może znajdziemy jakies analogie między nimi i to Wam ułatwi pojęcie tego. Czy jakieś języki obiektowe/zorientowane obiektowo?
    Na prowadzenie kursu wydziergam dodatkowy wątek, ten pozostanie dla spraw orgranizacyjno-informacyjnych.
    Ostatnio edytowane przez javaman : 03-29-2008 - 21:01

  7. #7
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    toronto
    Postów
    283

    Domyślnie

    hmm... jakie to ja jezyki programowania poznalem
    na pewno ... nie to jednak nie
    moze... o jednak tez nie to
    ale chyba umiem... kurde to tez nie to

    bez owijania, nie znam zadnego jezyka programowania, ale jezeli zaczniecie kurs to nie ma problemu, ja mpge nadrabiac, nadganiac bo chce a chyba checi sa najwazniejsze

  8. Domyślnie

    Ja muszę przyznać żę zaczynałem od Qbasic -w dark basicu, i oczywiście vb 6 i potem doszła platforma .NET Framework równorzędnie uczyłem pascala no i potem C

    Stąd też pojawił się nick którego używam od dawna hedVB -tak już zostało więc głosuje na visual basic chociaż wolałbym z dopiskiem .NET
    /Edit Nie zauważyłem że to checkboxy są a chciałem jeszcze C zaznaczyć ehh
    Ostatnio edytowane przez hedVB : 03-29-2008 - 21:21
    www.lingubot.pl - projekt sztucznej inteligencji.

  9. #9
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Glownie Perl... shell, od czasu do czasu PHP, dawno temu jeszcze iles innych zaczynajac od Basic'a przez Pascala, nieco asm'a itd. Ogolnie zostalem przy perlu jako jezyk z wyboru - bardzo elastyczny i robi to co ja mysle a nie ja musze myslec tak jak on chce po prostu czesto nie mam na to czasu zwyczajnie wiec jak rozkladam problem na czesci pierwsze to od razu tworze kod ktory zalatwia sprawe - w Javie to jakos mi sie nie udalo... i skonczylem na poziomie 'hello world'. Jesli mozna to tez prosze od podstaw...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  10. #10
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    no przed monitorem przecież...
    Postów
    474

    Domyślnie

    OK. Więc z tego co widzę, bardzo potrzebne będzie dość mocne wprowadzenie do samej obiektowości. Jeszcze dziś naklepię pierwszy rozdział, za moment postawię FTPa na materiały do pobrania - anonymous tylko do odczytu. Z racji ostatnich zaskakująco wysokich rachunków za prąd, pieniądze które mogłem przepić musiałem wpłacić na konto dostawcy energii, będzie uruchamiany tylko na żądanie uczestników kursu. Jeśli zdążę, zrobię też jakies konto ftp na zewnętrznym serwerze z prawami zapisu, tak do zbierania i wymiany plików od Was, z prawami zapisu również tylko dla uczestników.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nowy dział
    By hedVB in forum Pomysły/Sugestie
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 02-18-2008, 09:31
  2. Jestem nowy
    By janiety in forum /dev/null
    Odpowiedzi: 86
    Autor: 11-17-2007, 11:39
  3. jestem nowy
    By oneat in forum /dev/null
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 09-21-2007, 18:38
  4. Nowy dział!
    By sapheal in forum Przez WAS dla WAS
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 06-26-2007, 18:25

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj