Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: mysql, foreign key

  1. #1

    Domyślnie mysql, foreign key

    Witam. Próbuję poskładać rozsypana bazę do kupy. Rozsypana w sensie że mam backup jednak bez struktury bazy. Strukturę udało mi się już odbudować jednak mam problem z zależnościami. Pisze ponieważ poszukiwania nie nakierowują mnie na rozwiązanie problemu. Błąd który mi wyskakuje podczas wrzucania kopii do bazy wygląda tak:
    ERROR 1452 (23000) at line 2766: Cannot add or update a child row: a foreign key constraint fails (`baza`.`tabela`, CONSTRAINT `tabela_ibfk_1` FOREIGN KEY (`location_city`) REFERENCES `location_cities` (`id`) ON DELETE SET NULL ON UPDATE CASCADE)
    Nie wiem co to jest tabela_ibfk_1, grep'ujac cały plik backup'u nie widzę nic na ten temat.
    Ostatnio edytowane przez ocb : 06-24-2013 - 18:32

  2. #2

    Domyślnie

    Kod:
    tabela_ibfk_1
    To długa nazwa klucza
    Kod:
    tabela_ib
    To nazwa tabeli
    Kod:
    fk_1
    To krótka nazwa klucza

  3. #3

    Domyślnie

    ok a wiesz może jak to poskładać do kupy? z tego co czytam na temat błędu to wychodziło by na to ze mam niewłaściwy typ danych. tworząc tabele użyłem int z racji tego ze w backup'ie to pole zawiera liczbę pięcio-cyfrowa jednak może problem znajduje się gdzie indziej?

  4. #4

    Domyślnie

    Nie ma sensu się rozczulać nad długością inta, to nie jest rok 1970, daj wszedzie int(11), reszta text (tu i ówdzie date/datetime).
    Indeksy też możesz olać, byle był auto-increment.
    Ostatnio edytowane przez lame2 : 06-25-2013 - 00:01

  5. #5

    Domyślnie

    Też tak pomyślałem i nie inaczej zrobiłem. Doprowadziło mnie to do błędu opisanego wyżej.
    Ostatnio edytowane przez ocb : 06-26-2013 - 18:06

  6. #6
    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Croatia
    Postów
    17

    Domyślnie mysql foreign key

    Problem was with primary key.
    Database is MySql and primary key needed to be set to Auto Increment.
    Now works.

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj