Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 14

Temat: Skuteczna karta pod USB

  1. #1

    Domyślnie Skuteczna karta pod USB

    Witam szanownie wszystkich forumowiczów!

    Na początku chciałbym sie przywitać, jestem nowym userem, i mam nadzieję miło spędzić tutaj wiele godzin czytając naprawdę ciekawe tematy.

    Przejdźmy do sedna postu. Wiem że juz było pare takich tematów, niestety wiele juz przestarzałych i nieaktualnych (mówię o sprzęcie, wyszedł nowy, z lepszym oprogramowaniem i może lepiej działającym? )

    Oczywiście karta ma mi posłużyc do nasłuchu, i dobrze by było nadawania.
    I dobrze by było żeby miała zewnętrzną antenę, te z wbudowaną w środku jakoś mnie nie przekonują...

    pozdrawiam 4 all

    trykpa_3000

  2. #2

    Domyślnie

    Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

    z tego linku na allegro patrzyłem karty pod USB.

    Proszę doradcie która karta byłaby najlepsza. Którą będę mógł normalnie odbierać (i/lub wysyłać) i którą będzie normalnie wykrywał bt3 final.

    Jeszcze mam pytanie, dlaczego na laptopie z kartą sieciową intela, bt3 nie wykrywa tej karty tylko ath0, i dlaczego nie mogę włączyć trybu graficznego linuksa tylko tekstowy? gdzie na komputerze stacjonarnym wszystko ładnie sie uruchamia.

    Właśnie dlatego karta wifi USB dla mnie jest potrzebna bo chcę ją pod komputer stacjonarny podłączyć. Dlaczego USB? Bo to jest standart i wszędzie będę mógł uruchomić tą kartę. Pozdrawiam i liczę na pomoc

    trykpa_3000

  3. #3

    Domyślnie

    Tak dziwnie jest pisać post pod postem, ale trudno...
    Ostatecznie zakupiłem kartę tp link tl-wn722n, i jak się okazało teraz tego żałuję. Niestety nie jest wykrywana przez linuks, mógłby ktoś pomoc żeby linux wykrywal ta kartę? W sieci są nieoficjalne sterowniki, nie będę promował warezu, i niestety robię wszystko tak jak jest tam napisane, i za nic nie mogę karty uruchomić, proszę o pomoc tego który da radę mi pomoc pozdrawiam

  4. Domyślnie

    Tutaj poszukaj.

  5. #5

    Domyślnie

    ath9k_htc - Linux Wireless

    Tutaj znalazłem że te Sterowniki obsługują moją karte wi fi, pytanie tylko skąd je pobrać?

    szkoda że nie ma bt4 skompilowanego ze wszystkimi sterownikami

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    przebudowac sobie livecd z bt4 i zmienic kernel?
    potrzeba nieco czasu (bo kompresja squashfs nieco zajmuje) ale nie jest to jakos trudne - opis podawalem nawet tutaj na forum, wiec poszukaj
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7

    Domyślnie

    co do kompilacji...

    Za bardzo nie wiem skąd ściągnąć działające sterowniki do tej karty, obecne w internecie są niestabilne (opinia innych userów)
    Skąd można pobrać stabilne sterowniki?

    [źródło- http://hack.pl/forum/wardriving/7168...backtrack.html ]

    mkdir /mnt/iso
    mount -o loop -t iso9660 /tmp/backtrack-3.0.iso /mnt/iso
    mkdir /tmp/BT3-pliki
    cp -rf /mnt/iso/* /tmp/BT3-pliki/
    cp /jakis/katalog/modul.lzm /tmp/BT3-pliki/BT3/modules
    cd /tmp/BT3-pliki/BT3/
    ./make_iso.sh


    Z tego można dołączyć stery (do bt4-r1) ? Za bardzo nie wiem czy sterowniki dodaje się tak samo jak moduły, ale na logikę chyba nie, bo te muszą gdzieś indziej na cd się znajdować

    Jest może program pod XP'eka umożliwiający dodawanie sterów do BT4? Byłoby to dla mnie na rękę, bo później utworzonego obrazu nie miałbym jak przenieść na dysk (z niewiadomych mi powodów dyski nie montują się po linuxem)

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez trykpa_3000 : 11-20-2010 - 09:08

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    lol program pod XP... jaja sobie robisz?

    Jakbys do dzialu FAQ zajrzal to bys znalazl wlasciwy opis do BT4 - sam tam wrzucilem aby nie bylo pytan po pare razy jak to zrobic...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  9. #9

    Domyślnie

    To ten na górze to chyba dokładny opis, TQM patrzyłem FAQ i może jestem zbyt tępy żeby to zrozumieć....
    Linux jak najbardziej, nie jestem zrażony do niego i mogę pracować na nim, jedynie o co proszę to o link skąd można pobrać działające stery do tej karty pod Linux. Alternatywą dla ath9k_htc jest Ndiswrapper tylko jak zrobić żeby sterowniki spod windy obsłużył? Jak to całość należało by złączyć?
    Ostatnio edytowane przez trykpa_3000 : 11-21-2010 - 11:11

  10. #10
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    ... i to jest opisane w dokumentacji ndiswrapper'a ale wtedy zapomnij o trybie monitora raczej - ndiswrapper to ostatnia deska ratunku aby w ogole uruchomic sprzet. ndiswrapper emuluje windowsowy ndis i tlumaczy polecenia miedzy windowsowym sterownikiem, interfejsem ndis (ktory sam podstawia) i sprzetem. Rozwiazanie paskudne, pokraczne ale dziala. Ogolnie jesli mozna tego uniknac to ja bym odradzal ndiswrapper, chyba ze w ogole chcesz odpalic to wifi aby miec neta, to wtedy ok - ma to sens.

    Skad pobrac ath9k nie wiem niestety ale jak znajdziesz to opis jak zmodyfikowac bt4 juz masz wiec jestes o krok blizej celu.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj