Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 12

Temat: Linux zabezpieszenia

  1. #1

    Domyślnie Linux zabezpieszenia

    Zainstalowałem Ubuntu 7.10 (nie mówię ,że bez problemu)i chciałbym się dowiedzieć jak go zabezpieczyć przed atakami. Chciałbym wyłączyć udostępnianie plików itp , ale chcę mieć dostęp do sieci lokalnej i wszystkich usług sieciowych , mówiąc prostym językiem ja chcę wszytko u każdego widzieć a inni u mnie nic. Tak poza tym to nie mam pojęcia jak to zrobić i nie wiem co jeszcze na linuxie można zabezpieczać. Z góry THX za pomoc

  2. #2
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    toronto
    Postów
    283

    Domyślnie

    sprobuj poszukac na forum ubuntu
    http://forum.ubuntu.pl/

  3. #3
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Tu
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    A jesli juz jestesmy przy ubuntu 7.10
    to w dniu wczorajszym postanowilem sobie ze postawie lnxa, ale mam 2 problemy:
    pierwszy to to, ze sciagnalem nie taki obraz i po nagraniu na plyte okazalo sie, ze nie jest to botowalna plyta, tylko jakies gowno odtwarzane tylko spod windowsa, totalna porazka, a sciagalem z oficjalnej strony ubuntu, wesje x86 niby nic innego tam nie bylo.

    druga sprawa to parkowanie glowicy dysku, ponoc wyszla podwersja 7.10 juz bez tego "buga"

    gdyby ktos byl tak mily i podrzucil link do obrazku, ktory na 100% bedzie botowalny, do instalowania systemu i bez tego niedociagniecia odnosnie glowicy.
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    to nie bug... tylko APM i to objawia sie tylko na laptopach...

    aby oszczedzac baterie glowica dysku jest parkowana a nawet wylaczany jest silnik, problem w tym ze niektore BIOSy (nie wszystkie) sa tak ustawione, ze te ustawienia sa po zaladowaniu przez linuxa tak tlumaczone, ze wychodzi z tego agresywny APM - tzn oszczedzaj bardzo duzo baterii, czesto wylaczaj dysk...
    Kod:
    hdparm -B 255 /dev/<oznaczenie_dysku>
    wylaczasz zarzadzanie energia dla dysku i po problemie... i co wazne - to nie dotyczy kazdego laptopa - ja u siebie tego problemu nie mam...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Tu
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    Cytat Napisał tqm Zobacz post
    to nie bug...
    No tak, dlatego napisalem slowo bug w cudzyslowiu
    Czyli co, to dotyczy tylko laptokow? nie wiem czy w ogole moj seagate 5400 40bg (nie baracuda) obsluguje parkowanie glowicy bo podobno to domena nowszych dyskow.
    Sposob na wylaczenie tej opcji tez znalazlem, ale w zwiazku z tym, ze nie jestem nawet swiezo upieczonym uzytkownikiem linuxa, wole odrazu sciagnac "poprawiona" wersje i nie miec cisnienia ze zanim naucze sie ta opcje ustawiac glowica zaparkuje mi sie tyle razy ze dysk exploduje!

    Skad moge sciagnac na pewno botowalny nie konieczne poprawiony o ten "bug" obraz plyty instalacyjnej Ubuntu 7.10?

    /edit
    To jest chyba jednyny obraz jaki da sie sciagnac z ubuntu.com, czy z tego dam rade zainstalowac ten os?

    http://www.ubuntu.com/getubuntu/down...wnload-button=

    /edit2 (after 7 min, ah te 20mbitow :P)

    No i juz widze ze to nie jest to:



    Znowu plyta odpalana z windowsa, to samo co sciagnalem wczesniej, z tego ni zabotuje,
    Ktos moglby mi wytlumaczyc wtfigo?
    Ostatnio edytowane przez gogulas : 01-07-2008 - 01:05
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

  6. #6
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    toronto
    Postów
    283

    Domyślnie

    a moze przy nagrywaniu plyty zrobiles "dysk z danymi" zamiast "nagraj ozbraz plyty" czy jak to tam bylo

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Zassalem z linku co podales, wypalilem, dziala!
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal_sh Zobacz post
    Chciałbym wyłączyć udostępnianie plików itp , mówiąc prostym językiem ja chcę wszytko u każdego widzieć a inni u mnie nic.
    google > chomd
    co do tego ze chcesz widziec co inni robili to pliki z logami(.bash_history)
    zreszta napisz na pm,gg a dam ci jakiegos ebooka

  9. #9

    Domyślnie

    gogulas'ie, to jest jednak ta plyta. to, ze na niej sa exe'ki, to nie znaczy, ze nie zabootoje w celu instalacji linuksa nie uzywajac windowsa. to, czy plyta jest bootowalna, czy nie, to tego raczej pod winrarem nie sprawdzisz. zamiast rozpakowywac obraz iso wypal go wreszcie na plyte, ustaw odpowiednio bios, aby bootowal, i zainstaluj sobie linuksa.

    kiedys na jakims forum wyczytalem cos co mnie bardzo rozbawilo, a mianowicie ubuntu dorzuca na swoich plytach instalki firefox'a i innych programow pod windowsa. ktos powiedzial, ze linux jest glupi, bo po co ma instalowac go, skoro on emuluje firefox'a spod windowsa, a emulacja jest wolniejsza...

  10. #10
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Tu
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    wypalalem, nie bootowala, ale pewnie cos zj*****em
    tqm jakim programem paliles? i jaka opcja?
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. GNU/Linux to OS, Linux - kernel
    By m33 in forum Linux
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 12-04-2007, 16:15
  2. Linux i lb
    By Flavoxx in forum Linux
    Odpowiedzi: 8
    Autor: 08-07-2007, 17:35
  3. Linux
    By eryk in forum Hacking
    Odpowiedzi: 8
    Autor: 03-15-2007, 21:01
  4. Linux
    By eryk in forum Linux
    Odpowiedzi: 7
    Autor: 03-08-2007, 21:02
  5. LINUX za FREE
    By WSCIEKLY in forum Linux
    Odpowiedzi: 11
    Autor: 01-22-2007, 23:57

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj