Pokaż wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Mam maly problemik/pytanko

  1. #1

    Domyślnie Mam maly problemik/pytanko

    ze wzgledu na okolicznosci i ewentualne konsekwencje napisze w ten sposob:

    Zalozmy ze mam ksiazke telefoniczna firmy PT na kompie. jest tam baza telefonow z calego pomorskiego. plik ma z 140 mb o ile sie nie myle. teraz chodzi mi o to:
    skoro po wpisaniu nazwiska itp program podaje mi numer telefonu to czy mogl bym otworzyc ta baze i szukac sobie "kogos" po numerze telefonu?
    oczywiscie otworzyc moge tylko ze sa tam same krzaczki wiec duzo sie nie dowiem

    no wiec jak moge sie dowieciec jaki to format, czym go otworzyc w miare sensownie, ogulnie odczytac.

    Wykorzystal bym to tak ze gdyby dzwonil do mnie jakis koles i przykladowo nie przedstawil sie, ja bym sobie wszedl do tej bazy "od tylu" i zobaczyl bym po numerze kto to byl

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Hmmm... bedac autorem takiej bazy aby ulatwic wyszukiwanie zrobilbym to w postaci drzewa binarnego (zaczynajac od nazwiska/nazwy abonenbta) albo hash'a ale to zajeloby spoooro pamieci podczas ladowania bazy. Najprosciej drzewo binarne o ustalonym formacie (dlugosci pol), masz w tym momencie plik zawierajacy rekordy tej samej dlugosci. Kazdy rekord ma swoj format i program wie co jest co... wpisujesz litery po kolei i on skacze dalej w glab drzewa... mozliwe ze plik sam w sobie jest jeszcze zaszyfrowany jakos ale to juz inna bajka.

    Watpie aby byl to jakis ogolnie znany format - za latwo byloby wtedy zrobic wlasny soft do tego i sprzedawac jako swoje...

  3. Domyślnie PT

    Nawet mam pare takich ksiazek z numerami prywatnych abonentow roznych wojewodztw na komputer tyle ze juz chyba z 2004, patent wydaje sie ciekawy co lewowygladajacy ale jak nie zapomne i jak bede mial chwile sprawdze czy sie tak da...i co sie ewentualnie da..

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj