Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 12

Temat: activex

  1. #1
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    krzesło
    Postów
    681

    Domyślnie activex

    czy kontrolki mozna tworzyc w dowolnych językach nie wyłaczając pyhypy javascript czy moga to byc tylko jezyki wysokiego poziomu ?

    i so własciwie robią te cholerne kontrolki

    może sie wydac ze pytanie nietzryma się kupy troche ale prosze o wyrozumiałośc <lol>
    Ostatnio edytowane przez ble34 : 11-09-2006 - 00:32

  2. #2
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    krzesło
    Postów
    681

    Domyślnie ?!

    dlaczego nikt nieodpisuje zadałem tak głupie pytanie czy nikt niezna odpowiedzi

  3. #3
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    krzesło
    Postów
    681

    Domyślnie <lol>

    to ja sam soboie odpowiem ale niedzisiai

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    z tego co wiem kontrolki activex sa kompilowane, wiec javascript, php i podobne skrytpyowe odpadaja... VisualBasic/.Net i podobne cuda sa najczesciej uzywane do tego celu. Poza tym kontrolki activex sa tylko pod IE na dobra sprawe - lepiej juz napisac applet javy :-)

  5. #5
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    krzesło
    Postów
    681

    Domyślnie re

    no tak ale chyba jak niemasz obsługi actve x to niektore stronki nietrybia jak powinny np nieda sie koorzystac ze skanera online przez firefoxa bo niema obsługi kontrolek no własnie dlaczego ? wjaki sposób one działaja i jakie jest ich przeznaczenie wkazdym razie dzieki za odpisanie
    Ostatnio edytowane przez ble34 : 11-30-2006 - 23:53

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Kontrolki activex to technologia tylko pod IE - uzywajac innej przegladarki strona moze w ogole nie zadzialac jesli wymaga dzialania kontrolki. Ogolnie technologia dla mnie skazana na porazke ze wzgledu na ograniczanie sie do 1 przegladarki

    Dlaczego wsparlem tutaj applety Javy - czesto sa wolniejsze niz activex bo ich odpalenie (a dokladnie srodowiska do ich obslugi) zajmuje sporo wiecej czasu na wiekszosci maszyn. Java za to bedzie dzialac w IE, FF, na Mac'u i innych systemach.

    Dlaczego FF nie ma obslugi kontrolek activex - nigdy sie nad tym nie zastanawialem ale zapewne wynika to z jakichs ograniczen licencyjnych Microsoftu. Drugim powodem moze byc polityka Mozilli aby nie wspierac technologii wypuszczonych przez Microsoft i samozwanczo ogloszonych jako swiatowe 'standardy'...


    Mala dygresja z innej beczki...

    Kilka dni temy w gazetach w anglii pojawilo sie ogloszenie Microsoftu reklamujace Live Search. Akurat jechalem metrem do pracy i caly wagon mial niezly ubaw bo ktos to ogloszenie zobaczyl (no coz - zajmowalo cala okladke gazety wielkosci polskiej 'Wybroczej') i przeczytal na glos...

    - "Czy swiat na prawde potrzebuje kolejnej wyszukiwarki? Microsoft Live Search" (Live Search bylo jako logo)
    - tlum momentalnie odpowiedzial "Nie - google radzi sobie doskonale!"

    i wszyscy zaczeli sie pokladac ze smiechu

  7. #7
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    krzesło
    Postów
    681

    Domyślnie re

    wiesz co zdaje mi sie ze widziałem gdzies plugin do fire foxa umozliwiaja cy obsługe kontrolek wogókle chyba mnustwo luk jest zwiazanych z activex moze dlatego tez nikt sie niekwapi zeby je implementowac w innych przegladarkach
    no ale ja wcia niewiem jak one działają <lol>

  8. #8

    Domyślnie

    google: active x
    google: programowanie active x
    google: co to jest active x

    ... i przeczytaj jeszcze raz regulamin ;-)

  9. #9
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    krzesło
    Postów
    681

    Domyślnie re

    wiesz co faktycznie na upartego wszytko moge znalesc soebie w googlach ale wyjasnij mi wtakim razie od czego jest forum ?

  10. #10

    Domyślnie

    od niezadawania głupich pytań, które kieruje sie do wyszukiwarek

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj