Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 35

Temat: namierzanie

  1. #1
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Postów
    36

    Domyślnie namierzanie

    siema

    wie ktoś może jak można namierzyć telefon z kartą prepaid ( nie pamiętam czy tak sie to pisało ale chyba wiecie o co mi chodzi) ... mam na myśli metody policyjne i chciałbym tyklo wiedzieć jak to działa, nie zamierzam tego praktykować... możliwe jest namierzenie zepsutej ( przełamanej na pół, albo na ćwiartki ;p) karty sim? z góry dzięki

  2. #2

    Domyślnie

    napisz do policji może prowazdą jakieś kursy dla "zdążających" do pracy policyjnej
    hmmm....a zresztą wydaje mi się że metody policyjne nie namierzają karty tylko sam telefon...mogę się mylić bo się nie znam ale tak mi sie obiło... poprawiajcie jak źle mówię

  3. #3
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    POlicja jedyne co może to się zgłosić do operatora a operatora jako że jest to karta pre-paid - może sprawdzić skąd nastąpiło ostatnie logowanie do sieci - ustali to dość dokładnie - jakie miejsce która godzina - do jakiego numeru zostało wykonane ostatnie połączenie (i nie tylko ostatnie) - ale tobie chodzi pewnie jedynie o miejsce
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  4. #4
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Postów
    36

    Domyślnie

    hehe dzięki ;p już wiem prawie wszystko co chciałem wiedzieć ;D...

    a czy operator może sprawdzić z jakiego telefonu dokładnie było ostatnie logowanie northdakota napisał że policja nie namierza karty tylko sam telefon... prawda czy nie?

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Kazde polaczenie/sms/logowanie do sieci - operator zapisuje numer ID karty SIM, identyfikator aparatu, informacje o tym w ktorej komorce sieci sie pojawil (lokalizacja), itd.

    Numer telefonu w trakcie polaczenia jest wyciagany wstecznie z bazy a nie z tego co jest wpisane na karcie SIM - to tak dla ciekawostki
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  6. #6

    Talking

    nie koniecznie.. wiem z doswiadczenia ze nie wszystkie

    do autora: Kogo chcesz namierzyć? moze pomoge moze nie metodami policyjnymi ale swoimi... aha, i ile płacisz za dane osobowe osoby którą mam namierzyć
    brak opisu

  7. #7

    Domyślnie Namierzanie GSM.

    Witam kolegę Fir3!

    Namierzanie GSM... Bardzo, ale to bardzo ciekawy temat.
    Zwykły GSM namierza się poprzez analizę odległości terminalu abonenckiego do paru BTSów z jednego obszaru przywoławczego (LAC). Stosowana jest również analiza twojego położenia np. godzinę temu, bo terminal co jakiś czas daje znak o swoim położeniu, co jest zapisywane w Location Area w określonym dla twojego numeru HLRerze. Jest to przydatne nie tylko do namierzania, także do szybszej telekomutacji - gdy ktoś ciebie dzwoni MSC wysyłania zapytanie do HLR o twoje wcześniejsze położenie - i w tym wcześniejszym położeniu najpierw cię szuka. Nie jest to super dokładnie namierzanie, ale przynajmniej będzie wiadomo, że 'on gdzieś tutaj jest'.


    W systemach UMTS namierzanie będzie o wiele bardziej zaawansowane, nawigacja i lokalizacja będą na bardzo wysokim poziomie - powstaną aktywne mapy i systemy namierzania podobne do systemów GPS. W UMTS chyba też będą korzystać z systemu namierzania jak powyżej w GSM i będzie to o wiele bardziej efektywne, ze względu na korzystanie z pikokomórek.

    Pozdrawiam wszystkich maniaków GSM, UMTS i ogólnie każdej pojętej telefonii! Powiększajmy swoją wiedzę.

  8. #8

    Domyślnie

    Starszy mi właśnie coś opowiadał bo on siedzi w telefonach że nawet jeśli wymienisz karte sim to są w stanie cie namierzyć... Dlatego jeszcze najlepiej wyciągnąć baterie... Nie wiem czy to wszystko prawda ale wiem że on mówił dobrze (niekoniecznie dobrze powtórzyłem:P)

  9. #9
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    prawda prawda... a nawet bez baterii mogą - było już o tym gdzieś na forum... - marny los dzisiejszych złodziei...
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  10. #10

    Domyślnie

    Teoretycznie mogą (nie wiem jak jest w praktyce) namierzyć telefon po samym IMEI, nawet bez baterii (indukcja elektromagnetyczna). Teoretycznie też telefon bez aktywnej karty SIM gdy zajdzie taka potrzeba musi zadzwonić pod 112.

    Cytat Napisał northdakota
    Starszy mi właśnie coś opowiadał bo on siedzi w telefonach że nawet jeśli wymienisz karte sim to są w stanie cie namierzyć...
    Co jest w 100% prawdą, bo karta SIM podczas logowania się do sieci wysyła m.in. numer IMEI telefonu.
    Ostatnio edytowane przez KryzyS : 06-18-2007 - 06:26

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Namierzanie za pomocą IP
    By cebab in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 04-22-2007, 16:11

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj