Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Ban Hadware - Jak?

  1. #1

    Domyślnie Ban Hadware - Jak?

    Witam

    Na początku chciałbym się przywitać więc
    Dzień dobry

    Proszę się nie śmiać, co do IT to można powiedzieć że jestem zielony, a więc mam problem z ...
    Jestem adminem jednego z serwerów Enemy Territory, od około dwóch lat PB już nie wspiera tej gry. Mamy problem z wieloma graczami którzy notorycznie łamią regulamin i "czitują". Przy zmiennym IP oraz możliwością zmiany tzw GUIDa, nie jesteśmy w stanie nic z tym zrobić... Szukałem na google, po różnych forach informacji o banach na hardware, ale wszystkie wyniki dotyczą "jak go zdjąć" a nie założyć... Proszę o pomoc w jaki sposób możemy delikwentom dać tego bana... podejrzewam że będzie się to wiązało z jakimiś pluingami czy też z skryptami... jeśli będzie to coś "kosztowało" również proszę o informacje...

    Pozdrawiam

    Diabolo

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Jesli jedyne na co pozwala gra to uzyskanie ID ktore mozna zmienic to nic nie zrobisz. Poszukaj raczej informacji o tym jak inni to rozwiazuja.
    Jesli gra nie poda Ci jakiegos unikalnego, niezmiennego ID to wiele nie zdzialasz.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    Dopóki PunkBuster wspierał ET to było dobrze, PB nadawał tzw. Global Ban Hardware. Ban był dany na IP, Guid (unikalny kod gracza - łatwa możliwość zmiany)
    oraz na ID sprzętowe, na początku był na MAC karty sieciowej, później na HDD a pod koniec doszło ID płyty głównej praz CD/DVD. Więc większości "oszołomów" nie chciało się już przy tym nic robić. Jako serwer mamy możliwość aby gracz pobrał "jakiś" plik, ja to widzę jako program/skrypt który odczyta poszczególne nr. seryjne podzespołów, następnie my je otrzymamy. Plus do tego możliwość późniejszego zbanowana gracza uwzględniając poszczególne ID sprzętowe...
    Może to brzmi jak "bajka" ale tam bym chciał

    // Inni nic nie robią, ET odchodzi do lamusa

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Widocznie jest ku temu powod... chocby to co podajesz w tym watku.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5

    Domyślnie

    To że gry idą do przodu typu. BF3 czy COD to inna bajka... ja gram w ET i szukam rozwiązania...

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj