Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Polaczenie z komputerem za Natem? (ip stale, zewnetrzne)

  1. #1

    Domyślnie Polaczenie z komputerem za Natem? (ip stale, zewnetrzne)

    Chcialbym sie polaczyc z domu, z komputerem w pracy poprzez program AnyPlace Control (lub kazdy inny do zdalnej administracji).
    O ile nie ma z tym zadnego klopotu gdy lacze sie praca -> dom, o tyle polaczenie w druga strone jest blokowane (brak odpowiedzi, wiec pewnie upuszcza pakiety).
    Komputer w pracy ma stale zewnetrzne ip, wiec wnioskuje ze serwer/bramka odpowiedzialny za obsluge (ochrone) komputerow lokalnych wycina caly ruch internet -> siec lokalna, ale w 2-ga strone nic nie przeszkadza. Probowalem sie laczyc przez porty 80 i 21 z hostem ale to tez nic nie dalo.
    Dodatkowo probowalem sie nawet polaczyc z komputerem w pracy, laczac sie wczesniej z pracy z komputerem domowym , ale tez nic to nie dalo.
    Macie jakies pomysly?
    Raczej poproszenie admina w pracy nic nie da, ktos ostatnio sciagal jakies filmy i jest z tym lipa. A mi bardzo przydalby sie dostep do zagranicznych baz danych (z ktorych dostep jest tylko dla ip pracowniczych).

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    No wiec pytanie czy IP jest publiczne czy jest puszczane przez NAT (jak podales w temacie). Jesli NAT to tylko admin moze wpuscic te polaczenia... jesli to Linux to mozesz sie nieco pobawic na przyklad stunnel'em :-) wtedy mozna stworzyc siec cala maja tylko jedna maszyne gdzies z legalnym IP - reszta moze byc za NATem a i tak beda dzialac

    Tyle ze jak admin zlapie to zabije, bo wlasnie wywaliles dziure w firewall'u... (przynajmniej ja bym takiemu kabel na szyje i przetargal przez biuro po podlodze - dlatego u mnie nikt sie nie odwazy)

  3. #3
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    krzesło
    Postów
    681

    Domyślnie re

    artykól sieci nie tak znowu lokalne(dział artykóły) chyba dobrze opisóje problem z jakim się tu taj pan boryka a może to inny artykól był niewiem ale czytałem w hakin9 jakiś właśnie na ten temat da się zrobic ale trzeba pokombinować no i własnie admin może byc troche zły

  4. #4

    Domyślnie

    Nie był to przypadkiem artykuł "Sieci nie tak znowu lokalne" w 01 2007 numerze ? Jeżeli tak to można go pobrać ze strony hakin9.

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj