Pokaż wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Aircrack-ng i sterownik do karty wlan

  1. #1
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    ex machina
    Postów
    130

    Domyślnie Aircrack-ng i sterownik do karty wlan

    Problem przedstawia się następująco. Mam kartę Senao NL-2511CD EXT2 opartą na chipsecie Prism 2.5 i chcę wstrzykiwać pakiety programem aireplay-ng. Na stronie projektu aircrack-ng jest napisane:

    Aireplay-ng only supports injection on Prism2, PrismGT (FullMAC), Atheros, RTL8180, RTL8187, Ralink, ACX1xx, Zydas. Injection on Centrino, Hermes, Aironet, Marvell and Broadcom is not supported because of firmware and/or driver limitations.
    Czyli wszystki pieknie, teoretycznie moja karta jest obsługiwana. Ale... jak wkładam ją do laptopa to system ładuje do jej obsługi sterownik hostap oraz orinoco. Narzędzie airmon-ng pokazuje że moją kartę obsługuje sterownik orinoco i ze wstrzykiwania dupa. Aireplay pokazuje ze wstrzykuje pakiety, ale żadnej reakcji na to nie widac. Jak nic sie nie działo w sieci wifi, tak nic sie nie dzieje. Jestem przekonany, ze to z winy sterownika orinoco, ktory liead jest obsługiwany przez aircrack-ng.
    Moje pytanie brzmi, jak zmienic w systemie który sterownik ma być używany do odsługi karty na PCMCIA?
    Sprawdzałem na dwóch systemsch (suse i backtrack2) i na obu aircrack-ng uzywa orinoco. W poprzednije wersji backtracka (chyba wersja 2 beta) do obsługi tej samej karty ładowany był moduł prism54. Próbowałem dodać orinoco do blacklistowanych modułów w modprobe, ale to nie pomogło.

    Ktoś ma jakieś sugestie, pomysły?
    Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go na życie cudzym życiem. Nie dajcie się schwytać w pułapkę dogmatu, która oznacza życie według wskazówek innych ludzi. Nie pozwólcie, by szum opinii innych zagłuszył wasz wewnętrzny głos. I co najważniejsze, miejcie odwagę iść za głosem swojego serca i intuicji. Wszystko inne jest mniej ważne.

    Steve Jobs

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Wylaczyc modprobe... albo wyladowac modul recznie i uzyc insmod na wlasciwym - jesli jestes pewien ze to bedzie ten... Ja uzywam kart na ukladzie ACX100 w stacjonarnych (karta na PCI) - mozna je kupic juz za ok 50zl :P i wstrzykuja doskonale!
    Do laptopow uzywam Atheros'a 300mW - pamietajac, ze moja brytyjska licencja zezwala mi na max 400W (slownie czterysta watt) w kanalach 1-6 i to bez lamania prawa Kanaly 7 i wyzej mam 100mW jak kazdy inny.

    Generalnie polecam Atheros'a...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Podobne wątki

  1. karty chipowe
    By nemo_magnus in forum Inne metody
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 02-25-2015, 06:30
  2. Karta sieciowa do aircrack
    By r_jaro in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 121
    Autor: 03-07-2010, 10:15
  3. haslo sieci wlan
    By wiewior123 in forum Hacking
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 09-23-2008, 14:50
  4. Aircrack WEP
    By szpuni in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 7
    Autor: 08-23-2006, 13:00
  5. problem z obsluga karty wifi
    By szpuni in forum Perl/Python/TCL/Prolog
    Odpowiedzi: 0
    Autor: 08-16-2006, 11:47

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj