Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 20

Temat: Emulator na viste

  1. #1
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    HDD
    Postów
    105

    Domyślnie Emulator na viste

    W końcu mi sie udało mam własnego laptopa ;p
    Niestety ma system windows vista ( bleee, błagam tylko nie to )
    Puki co rodzice siła wyższa; ( może dla tego że dołożyli połowe kasy ;p)
    Chciałem zainstalować Ubuntu ale komputerek posiada sterowniki tylko na viste ( ten temat poruszę kiedy indziej, jeśli będę miał z tym jakiekolwiek większe problemy) tym czasem kazali mi sie oswoić z tym systemem, w zwiąsku z powyższym chciałem sobie zainstalować gre online (MU)( i Counterka, ale jeszcze nie próbowalem ) żeby sobie czasem (nie jestem maniakiem, tylko jak każdemu z nas czasem mi sie nudzi) w to pociupać, jednak ten system ma z nią problemy; moje pytanie brzmi czy są na to jakieś emulatory
    Ostatnio edytowane przez Virus : 07-29-2007 - 07:16

  2. #2
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    polsza
    Postów
    747

    Domyślnie

    jaki problem

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Nie wszystkie aplikacje dzialaja z Windows Vista... i szczegolnie ucierpia na tym gracze - tak podawaly newsy na Slashdot.org i podobnych serwisach...
    Nie wiem co masz za laptopa ale ja we wtorek instalowalem Ubuntu 7.04 na tablecie Lenovo X60 i bylem mile zaskoczony jak Ubuntu sam zrobil resize partycji Windows (NTFS) i w tej chwili dziala zarowno Ubuntu jak i Vista ktora byla oryginalnie zaladowana...

    Co to za laptop jesli mozna wiedziec?
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    HDD
    Postów
    105

    Domyślnie

    HP Pavilion dv6331ea
    opisać dokładnie

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Nie trzeba - znam ten model

    Ubuntu dziala bez problemow, mozesz miec nieco zabawy z ustawieniem trybu graficznego aby byl panormaiczny (google poda gotowe ustawienia a jak nie to daj znac - znajde u siebie i wysle).

    O ile pamietam czytnik kart pamieci dziala od razu, pilot nie koniecznie od razu ruszy, kamera nie sprawdzalem. Skorzystaj z opcji automatycznego resize'a partycji NTFS i trzymaj rece z daleka od partycji recovery!!! Jak ja skasujesz moze sie okazac ze nie masz ani instalek, ani driverow ani nic wiecej co dotyczy Windows. Fajna sprawa to 2GB RAM baaardzo przydatne

    Poza tym zauwaz ze to jest AMD Turion 64-bit wiec musisz zassac odpowiednia wersje Ubuntu. Ten laptop ktorego mam w pracy jest na intelu wiec to jest jednak roznica (32 a 64 bit!).
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    HDD
    Postów
    105

    Domyślnie

    właściwie to mam:
    intel celeron duo t2350 (1,86 GHz)
    1 GB RAM
    a jeśli masz inne info na temat karty graficznej to mam
    NVidia GeForce Go 7400

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    To nie powinienes miec problemow... jesli bylby problem z karta nVidia to polecam programik o nazwie 'Envy' - on zainstaluje sterowniki nvidii i wtedy zacznie dzialac akceleracja 3D i cala reszta... do tego czasu bedziesz smigal na standardowej SVGA... a tryby graficzne jak mowilem - poszukaj albo daj znac - wezme od szefa
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    HDD
    Postów
    105

    Domyślnie

    ok wielkie dzięki tata powiedział że mogę zainstalować ubuntu pod warunkiem że będzie też vista i nic sie nie spieprzy ^^ recorvery dysku nie bede ruszał ale c ma spore zasoby, ma 106 GB, chciałem sie zapytać ile zostawić na viście tego dysku ile przeznaczyć na partycje głóną a ile na swap tak żeby było dobrze ^^ ;p

  9. #9
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    polsza
    Postów
    747

    Domyślnie

    swap moze byc mała... 1024mb zawsze robie a reszte tak jak chcesz

  10. #10
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    HDD
    Postów
    105

    Domyślnie

    Tzn ile chcesz no ... ale ja nie mam pojęcia ile jest potrzebne na naukę hackingu póki co można powiedzieć ze jestem żółtodziobem w tej dziedzinie, trochę skubnąłem ale nie na tyle żeby powiedzieć że znam sie na czymś, a samej obsługi linuxa będę musiał sie dopiero uczyć ;p

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj