Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 20

Temat: Win 10 opinie

  1. #1

    Domyślnie Win 10 opinie

    Ciekaw jestem Waszych opinii n/t Windows 10. Po ostatniej aktualizacji dostałem w prezencie od MS katalog o nazwie [Windows.old] i za cholerę nie można go skasować. Co zabawniejsze - jeśli włączę ukryte konto super administratora również mam access danied przy przejmowaniu plików, kasowaniu itp.

    Mój Knoppix z płytki jest chyba sprzed 2 czy 3 lat i także nie poradził sobie ze skasowaniem folderu. Pewnie będę musiał znaleźć 2gi komp z Win10 i podłączyć tam dysk.

    Brawo Microsoft - 15GB z mojego systemowego SSD to za dużo - zresztą niedługo funkcja delete pewnie zostanie w ogóle usunięta a o tym co mają użytkownicy na komputerach będzie decydował SYSTEM - i to bynajmniej nie operacyjny: )
    Extraterrestrial plant

  2. #2

    Domyślnie

    Mój ojciec używa dziesiątki i bardzo ją sobie chwali.

  3. #3

    Domyślnie

    JacekG83 - jeśli pytasz się o stabilność silnika i wygodę GUI - stoi na najwyższym poziomie. W końcu ktoś pomyślał by przyciski minimalizuj czy zamknij nie były wielkości kropeczki, ale najśmieszniejsze jest to, że nawet taki bogaty MS dopiero z niedawnym patchem poprawił wygląd okienka gdzie zarządzamy zmiennymi środowiskowymi - WOW - dopiero w 2016 roku MS osiągnął przejrzystość w tej kwestii: P (Win95 - 21lat po pierwszej sensownej premierze okienek::]]]


    Ale problem jest innego rodzaju - Windows z edycji na edycję daje nam coraz mniejszą możliwość kontroli i panowania nad danymi. Wspomnę np: o usłudze One-Drive czy appce 3D-builder, których nie da się usunąć: ) (da się - ale nie każdy jest IT-cat i standardowo się nie da).

    Jak tak dalej pójdzie to niedługo będziemy wysyłać petycje do MS czy zaakceptuje nam nagranie takich a takich plików w tym i tym miejscu na HDD : )



    PS: mój folder Windows.OLD cudownie znikł sam. Ciekawe czy jest to efekt migracji win7-win10 (dla opcji restore) czy może pracownik MS zlitował się nad moją przestrzenią dyskową xD
    Ostatnio edytowane przez Elitegroup : 06-22-2016 - 09:47
    Extraterrestrial plant

  4. #4

    Domyślnie

    Na pewno 10 jest lepszy niż 8, który jest katastrofą, więc jak ktoś ma 8 to spokojnie może się przesiąść z pozytywnym skutkiem.

  5. Domyślnie

    Ja działam na win 10 i jestem zadowolony. Niebo a ziemia między 8 a 10. Szkoda, że nie udało mi sie przejść w darmowy sposób, ale kupiłem ostatecznie w klucz-system i nie wyszło mnie tak drogo jak w innych sklepach. I mam pewność, że nie pirat a w 100% wersja legalna. Bo z piratów to potem same problemy wychodzą

  6. #6

    Domyślnie

    Są bardzo duże wątpliwości co do danych, jakie wysyła do siebie Microsoft. Niektórzy mówią, że właśnie dlatego tak bardzo usilnie zrobiono "wymóg" aktualizacji do Windowsa 10, szczególnie za darmo (widzieliście, aby korporacje robiły coś kiedyś za darmo?)
    Zwiedzam opuszczone miejsca w Polsce i w Europie. Prowadzę stronę o nazwie: Into the Shadows.

  7. #7
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    4

    Domyślnie

    Ja ogólnie mam trochę mieszane uczucia co do tego systemu, ale 7-ka jest już dość starym systemem i nie wiem czy chcę z niej korzystać z tego powodu. 8 w ogóle odpada.

  8. #8

    Domyślnie

    Właśnie ostatnio mój informatyk w Poznaniu wgrał mi nowego windowsa 10 i powiem szczerze, że jestem bardzo zadowolony. Dużo ciekawych funkcji, lepsza wydajność niż win 8.1 , bardzo podobny do win 7 , a ten mi również przypadł do gustu. Także no ja jak najbardziej polecam.

  9. #9

    Domyślnie

    Obsługuję sieć firmową około 30-stu komputerów opartych o windows 10 i stwierdzam że system jest wolny. Najgorsze jest to że nie ma znaczenia czy jest to komputer z Core 2 Duo, czy nowy laptop z Intel I7. Microsoft robi sztuczki typu uruchamianie z częściowej hibernacji co powoduje złudzenie szybkiego uruchamiania, ale jak się wpisze hasło to komputer mieli i mieli, logo powinni zamienić na to magiczne kropkowane kółko. Zaobserwowałem też częstą pracę dysku przy bezczynności, co ciekawe odłączenie od sieci powoduje efekt nagłego przyspieszenia co wskazuje jednoznacznie gdzie idzie nasza wydajność. Aktualizacje już nie są dobrowolne, nie da się z nich zrezygnować, i najczęściej instalują się wtedy gdy ten komputer jest ci najbardziej potrzebny. Ogólnie system jako taki nie jest zły, w zasadzie nie macie wyboru, jeśli chodzi o gry to na tym polu daje sobie świetnie rade. Dla mnie dużym minusem jest responsywność która kuleje w porównaniu np. do Gnome Shell, wyobraźcie sobie że uruchamianie terminala w linuksie trwało by u was 7s a tak się zdarza z Powershell, tyle w temacie.

  10. #10
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    9

    Domyślnie

    system lepszy niż win xp dawny - ja jestem z niego mega zadowolony

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj