Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: WEP - złapane 6 mln IVs i porażka

  1. #1

    Domyślnie WEP - złapane 6 mln IVs i porażka

    Witam.
    Proszę o małą poradę.Nie rozpisując się zbytnio,próbowałem ostatnio podłączyć się do pewnego AP z szyfrowaniem WEP podczas podróży.Nie mogąc się doczekać hasła poszedłem spać. Rano- airodump pokazuje przechwycone ponad 6 mln!!! IVsów,a aircrack bezradnie odpisuje że następne crackowanie za 5000 IVs.Plik ma już ponad 600MB.
    Czytałem gdzieś że są już routery,które oferują możliwość ustawienia wiecej niż 4 kluczy a tyle,i nie wiecej,potrafi złamać aircrack.
    Czy jest jakiś sposób na złamanie tego /tych haseł.
    Dziękuję za odpowiedzi.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    UK
    Postów
    360

    Domyślnie

    probuj wpisac index klucza inny niz 1 i rozna dlugosc klucza, przyyklad:

    Kod:
    aircrack-ng -P 2 -n 128 -i 2 plik.ivs
    gdzie -n to dlugosc klucza a -i to index.Kiedys pol dnia mi mielilo i nic i po wpisaniu -n dlugosc klucza od razu znalazlo key. Nie slyszalem prawde mowiac o mozliwosci wpsiania wiecej niz 4 kluczy do rutera.
    Atheros? - nanzwa mhata yangu

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki,próbowałem już z długością klucza ale nie z indexem. Pomęczę się i dam znać co wyszło.

  4. #4

    Domyślnie

    przeciez klucz nie ma zadnych indexow.

  5. #5

    Domyślnie

    bemyself, probowałem każdej kombinacji z -i 1-4 i dlugością klucza -n 64,128,152 i nic.Przy dlugości klucza 256 i 512 dostawałem komunikat że mam 0 IVs.

    Ale pomogło to
    Kod:
    bt b # man aircrack-ng

    To w zasadzie moja wina.Nie mam żadnego wykształcenia w kierunku komputery/informatyka.Wszystko czego się nauczyłem wiem z forów i doświadczeń metodą prób i błedów.
    Angielski też znam bardzo słabo a tłumaczenie manuala ze słownikiem w ręku to masakra,uwierz mi.

    Dość biadolenia,rozwiązało sprawę TO:

    Kod:
    bt b # aircrack-ng -a 1 -K  x*.ivs
    czyli zamiast ataku PTW atak KoreK,całość trwała 15 sekund,najdłużej trwało wczytywanie pliku z IVsami.klucz był 128 bitowy.

    linux_aa, oto wycinek z manuala aircracka

    Kod:
    -i <index>
                  Only  keep the IVs that have this key index (1 to 4). The default behaviour is
                  to ignore the key index in the packet, and use the IV regardless..
    jednak jest index?

    Dzięki za odpowiedzi.

    Temat do zamknięcia

Tagi

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj