Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Jak przejąć część łącza światłowodowego ?

  1. #1

    Domyślnie Jak przejąć część łącza światłowodowego ?

    Witam

    Mam internet w sieci swiatłowodowej, w której zainstalowano łącze 600 Mbit/sek.
    Jest one jednak podzielone że jeden użytkownik w dzień może maxymalnie wykorzystać 1,5 mb/sek downloadu a w nocy 4,5 mb/sek. Do tego jest server proxy z którego o każdej porze dnia i nocy mozna sciągać 4 mb/sek. Oba lącza są od siebie niezależne czyli mozna ściągać jednocześnie z proxy i bez proxy. Kiedyś podczas gdy była "konserwacja techniczna" sieci, która trwała 2 godziny zrobiłem speedtesta bez użycia proxy i ujrzałem taki wynik :mrgreen:



    Był to transfer rzeczywisty a nie żaden błąd strony, ponieważ ściągając flashgetem miałem 3,2 MB/sek downloadu. Niestety po dwóch godzinach wszystko wróciło do normy i znów mam te marne 1,5 MB.

    Czy wie ktoś w jaki sposób przejąć sobie trochę więcej z puli 600 MB/sek niż tylko 1,5 MB ?

    Z góry dziekuję za odpowiedzi. W razie pytań proszę pisać

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Praktycznie nie jestes w stanie za duzo zrobic bo limity sa ustawione administracyjnie na urzadzeniach ktoreobsluguja ruch a to ze lacze jest swiatlowodowe nic nie zmienia - limity sa na warstwie IP a nie nizej...

    W tym wypadku zasady beda te same co w kazdym innym - proponuje pogadac z adminem
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Tu
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@ykel Zobacz post
    Był to transfer rzeczywisty a nie żaden błąd strony, ponieważ ściągając flashgetem miałem 3,2 MB/sek downloadu. Niestety po dwóch godzinach wszystko wróciło do normy i znów mam te marne 1,5 MB.
    Godzina 22, siec osiedlowa, oplata miesieczna 59 zlotych.. skretka,



    400 == 4000 KB = 4 MB/s = 50Mbitow

    w dzien spada do 20-30mbit
    Przepraszam, ale nie moglem sie powstrzymac
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

  4. #4

    Domyślnie

    Co mi z tego że się pochwaliłeś swoim necikiem :P Myślałem że na hack.pl ktoś mi doradzi jak przyspisać na swoje IP więcej MB

  5. #5
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Postów
    271

    Domyślnie

    pogadaj z adminem zeby rozdzielil lacze rowno miedzy wszystkich. tzn jst 1 osoba ma 100%, 4 -25%. Bo sie marnuje.

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj