Pokaż wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Nauka html'a

  1. #1

    Domyślnie Nauka html'a

    Witam. Zaczynam uczyć się html'a i od samego początku mam pytania... Dlaczego są dwie wersje np. pogrubiania tekstu <strong> i <b>, które jest poprawniejsze na dzień dzisiejszy, które znaczniki są odpowiedniejsze tak samo jest bodajże z <i> i <em> nie kumam tego...
    Drugie pytanie... Rozumiem, że CSS to tak jakby "coś" do ustalania jak atrybuty html mają wyglądac? Mógłby ktoś mi wytlumaczyć to?

  2. #2

    Domyślnie

    To które znaczniki są dobre a które złe zależy od kaprysu developerów, ktory po jakimś czasie zostaje uznany za standard
    Można też zwalić na błąd projektowy.

    W tym przypadku <strong> i <b> nie wykluczają się.
    To że przeglądaka ma ustawiony identyczny styl dla obu tych znaczników jest przypadkowe.

    Znacznik <b> odwołuje się do zagadnienia odmiany pisma.

    Ogólnie to jestem zdania że przed braniem się za pznawanie HTML'a, każdy powinien przejść kurs z typografii pod skrzydłem jakiegoś emerytowanego grafika redakcyjnego :-]

    Przydatne linki:
    - Base ? Twitter Bootstrap
    - HTML5 Boilerplate - A rock-solid default template for HTML5 awesome.
    - YAML CSS Framework &mdash; for truly flexible, accessible and responsive websites
    Ostatnio edytowane przez lame : 07-25-2012 - 22:44
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

  3. #3

    Domyślnie

    Czym się różni znacznik <b> od <strong> lub <i> i <em>?
    Pierwsze (<b> i <i>) sluzą tylko do formatowania tekstu (ich wygląd można zmienić CSS'em)
    Drugie, pozornie identyczne (<strong>, <em>) to znaczniki semantyczne. Jeśli chcesz by twoją stronę mogli oglądać niewidomi, możesz użyć wlaśnie tych drugich.

    Co nie co na ten temacik: HTML/Formatowanie tekstu - Wikibooks, biblioteka wolnych podręczników

    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    To znowu ja. Wiem, parę miesięcy mineło, ale teraz mam pytanie inne. Chce teraz wziąć się na dobre za naukę tego wszystkiego, gdyż będę się wybierał na studia.

    Pytanie odnośnie webmasteringu:
    Jakie książki jesteście w stanie polecić (czy w ogóle warto uczyć się z książek, czy internet nie jest lepszy?)
    Od czego zacząć? Ogólnie chciałbym zainteresować się programowaniem, lecz jeszcze nie wiem jak to się wszystko potoczy. Wybrałem najpierw webmastering, gdyż to chyba dobre będzie na początek. Wiem, że nic za darmo nie będzie i, że wiele rzeczy muszę się nauczyć, ale jak się chcę to się zawsze daje rade.

    Pytanie odnośnie moich studiów:
    Wybieram się na kierunek teleinformatyka i właśnie się zastanawiam czy dobrze wybieram. Mogę także wybrać samą informatykę.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie wiem, na ile pomagają książki, bo nigdy z nich nie korzystałem przy nauce html i css, natomiast dużo mi pomogły tutoriale na youtube i stałe ćwiczenia na konkretnych projektach.

  6. #6

    Domyślnie

    Polecam kursy Mirosława Zelenta. Świetnie tłumaczy bardzo łopatologicznie idealnie dla początkujących.

  7. #7

    Domyślnie

    Uczyłem się HTML'a i muszę przyznać, że jest łatwym językiem programowania do nauczenia. Warto poszerzać wiedzę i ciągle uczyć się nowych języków, to przyda się.

  8. Domyślnie

    Wydawnictwo Helion ma różne książki do nauki html. Moim zdaniem wiedza najlepiej wchodzi, gdy się coś robi, więc można np. pobrać skądś darmowe szablony stron i ćwiczyć.

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj