Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: ipw3945 injection

  1. #1
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Poznań
    Postów
    159

    Domyślnie ipw3945 injection

    Witam wszystkich

    Mam kilka pytań odnośnie sieci bezprzewodowych.

    Chciałem się dowiedzieć czy komuś z was może udało się injectować pakiety kiedy wspomniana w temacie karta jest w trybie monitor ?

    Czy jeśli znalazłem sieć, ale przez dość długi czas nic poza ssid nie dochodzi do mnie to znaczy, że tam się naprawdę nic nie dzieje (słuchałem kilkakrotnie przez około 2 godziny za każdym razem), czy mam sobie kupić Atheros-a ?

    Jak ta karta radzi sobie z sieciami z wyłączonym ssid ? - mieszkam na dość dużym osiedlu, i albo wszyscy rozsyłają ssid, albo poprostu nie widzę ukrytych - nie mam ap-ka, ani drugiej wifi żeby sprawdzić to sobie samodzielnie.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Ja tez mam ipw3945 i do zabaw w wardriving jednoczesnie sie nadaje i nie nadaje...

    Po pierwsze sterownik do niej ma zamkniety kod (properitary driver).
    Po drugie w trybie monitora nie mozna wstrzykiwac pakietow (przynajmniej jeszcze).
    Po trzecie jesli masz ja w laptopie (np. IBM/Lenovo) to zmieniajac karte na atherosa musialbys zmodyfikowac BIOS - co na to gwarancja, nie wiem... ale u mnie atheros a/b/g lezy obok a w laptopie mam nadal ipw3945. Jak juz to kup Atherosa na PCMCIA z wyjsciem na zewnetrzna antent...

    Co do sieci z ukrytym SSID - ukrycie SSID powoduje tylko tyle, ze beacon'y nie beda zawierac SSID ale normalny ruch sieciowy nadal bedzie pokazywal SSID. Ukrycie SSID w zadnym stopniu nie podnosi bezpieczenstwa sieci bezprzewodowej - jest to jeden z mitow...

    To czego sie dowiesz sluchajac transmisji zalezy od tego jakich programow uzywasz... czy szukasz konkretnie sieci z WEP/WPA aby lamac klucze do nich czy tez interesuje Cie cos wiecej... wtedy potrzebujesz raczej sniffera wifi
    Co ciekawe, dwa najpopularniejsze nie bardzo lubia dzialac razem na jednej karcie.

    Jesli mozesz kupic sobie karte z Atheros'em to ja bym tak zrobil.

    Uwagi prawne zwiazane z wardrivingiem:

    1. Pamietaj ze legalna moc nadajnika w karcie to 100mW przy zastosowaniu anteny o zysku 0dB (domyslna wbudowana albo 'gumowa kaczka' dostarczona z karta) - powyzej mozesz miec problemy...

    2. Odpalajac sniffer/skaner upewnij sie ze nie masz wlaczonego klienta DHCP - jesli nawet siec jest otwarta a Twoj komp sie podlaczy bo masz dhcp odpalone i zaczyta w ten sposob adres to juz w sadzie nie pogadasz - przeciez podlaczyles sie do sieci nie majac na to pozwolenia!

    3. Lamanie hasel tez jest nielegalne - nawet na forum byly paragrafy na to zacytowane - o ile pamietam bylo to 'przelamywanie zabezpieczen elektronicznych'...


    P.S.
    Co do kart - znalazlem ostatnio karte PCMCIA na ukladzie Atheros (a/b/g) o mocy nadajnika 300mW... Niedlugo powinna do mnie przyjsc - czekam na przesylke. Problem prawnego limitu mocy u mnie nie wystepuje - zgodnie z band planem i moja licencja mam w Polsce do 150W chyba (o ile pamietam) a w UK do 400W (sprawdzone i potwierdzone) - legalnie... na kanalach od 1 do 6 wlacznie
    Ostatnio edytowane przez TQM : 06-01-2007 - 13:58
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Poznań
    Postów
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał tqm Zobacz post
    Co do sieci z ukrytym SSID - ukrycie SSID powoduje tylko tyle, ze beacon'y nie beda zawierac SSID ale normalny ruch sieciowy nadal bedzie pokazywal SSID. Ukrycie SSID w zadnym stopniu nie podnosi bezpieczenstwa sieci bezprzewodowej - jest to jeden z mitow...
    wiem - poprostu zastanawiam się czy ze względu właśnie na zamknięty sterownik moja karta nie "ślepnie" na sieci bez ssid. Możliwe, że nikt w otoczeniu nie ukrywa ssid.

    Cytat Napisał tqm Zobacz post
    To czego sie dowiesz sluchajac transmisji zalezy od tego jakich programow uzywasz... czy szukasz konkretnie sieci z WEP/WPA aby lamac klucze do nich czy tez interesuje Cie cos wiecej... wtedy potrzebujesz raczej sniffera wifi
    Co ciekawe, dwa najpopularniejsze nie bardzo lubia dzialac razem na jednej karcie.
    kismet - działa jak trzeba

    Cytat Napisał tqm Zobacz post
    Jesli mozesz kupic sobie karte z Atheros'em to ja bym tak zrobil.
    Zastanawiam się czy jest sens, wiem że jest chwalona - a packet injection to teoretycznie tylko przyspieszenie całej sprawy

    Cytat Napisał tqm Zobacz post
    Uwagi prawne zwiazane z wardrivingiem:

    ...

    3. Lamanie hasel tez jest nielegalne - nawet na forum byly paragrafy na to zacytowane - o ile pamietam bylo to 'przelamywanie zabezpieczen elektronicznych'...
    Jakoś muszę się w tym temacie wyedukować, ale mam świadomość co za to grozi - chyba kupie sobie jakąś tanią wifi do routerka


    Cytat Napisał tqm Zobacz post
    Co do kart - znalazlem ostatnio karte PCMCIA na ukladzie Atheros (a/b/g) o mocy nadajnika 300mW...
    Ładnie - a czy przypadkiem nie ma problemów z przełączaniem się przez podsystem pcmcia Gdzieś mi wpadło w oczy, że z wifi na usb są problemy

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Nie bede cytowal ale odpowiem po kolei...

    Karta nie slepnie... sprawdzalem u siebie ale 2h to w niektorych sieciach bardzo malo bo czasami po prostu nie ma w nich ruchu IP... ludzie sa w pracy/szkole itd

    Kismet dziala jak trzeba do czasu az jednoczesnie odpalisz airodump'a Wtedy moga byc rozne kwiatki w obie strony...

    Packet injection to przyspieszenie sprawy ale i otwarcie nowych mozliwosci... tym bardziej jesli mialbys dwie karty... jedna slucha druga gada

    Nie kupuj taniej wifi - szkoda kasy... poczekaj i kup atherosa, na pewno nie pozalujesz!

    USB a PCMCIA to zupelni inne sprawy... USB uzywa do transmisji paczek danych (o wielkosci 1kB) i przesyla je szeregowo na 1 parze przewodow, druga para to zasilanie urzadzenia USB... PCMCIA ma bezposrednie (zdecydowanie bardziej bezposrednie niz USB) wpiecie w szyne danych komputera poprzez sterownik obslugujacy urzadzenia PCMCIA ale cala zabawa odbywa sie sprzetowo a nie software'owo jak w przypadku USB.

    W USB masz protokol komunikacji software'owy, system musi dekodowac ramki z USB jak z portu szeregowego, nie masz mozliwosci gadania przerwaniami, bezposredniej obslugi pamieci urzadzenia... PCMCIA jest znacznie bardziej przyjazne jesli lubisz bawic sie sprzetem i wiesz jak to robic.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Poznań
    Postów
    159

    Domyślnie

    dzięki za zwrócenie uwagi na airodump-a - faktycznie jak się bawiłem miałem odpalone oba

    Co do karty atheros-a to widzę, że sporo producentów ma je w ofercie - na allegro wiszą od 50 do 80 PLN na PCMCIA więc nawet znośnie

    ale wcześniej do zabaw chcę kupić kartę na PCI najtańszą z możliwych, ale nie chciałbym musieć używać wrappera do niej - mam na oknie PIII 1,13 GHz i robi mi to za router/ściągadło P2P/poligon doświadczalny

    Te które udało mi się znaleźć na allegro (802.11g) w cenie poniżej 40 PLN bez wrappera mi na gentoo nie ruszą - masz może jakąś propozycje ?

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Atheros nie potrzebuje wrappera - nie kieruj sie cena a tym co oferuje sprzet... Patrz na zgodnosc sprzetowa. Jak masz watpliwosci zobacz do zrodel kernela i tam znajdziesz liste chipset'ow ktore dzialaja na danym sterowniku...

    Najczesciej bedziesz musial zdrowo pomeczyc sprzedawcow aby Ci powiedzieli jaki to dokladnie model chipsetu
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Podobne wątki

  1. SQL injection - skanery do testowania.
    By Mad_Dud in forum Bazy danych
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 05-21-2007, 07:58

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj