Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 12

Temat: Jak wydobyć adres przycisku na stonie we flashu

  1. #1

    Domyślnie Jak wydobyć adres przycisku na stonie we flashu

    Pytanie jak w temacie.
    Pewnie powiecie zebym poszukal na google - bylem - wszystko co znajduje to informacje na temat tego jak zrobic przycisk we flashu.

    Chodzi o to ze mam np. strone we flashu, a na niej przycisk za pomoca ktorego ktos oddaje glos. Chce wyciagnac adres tego przycisku aby wyslac komus linka po kliknieciu ktorego z automatu osoba odda glos.

    Macie jakies pomysly ?

  2. Domyślnie

    Sprawdź wiresharkiem, jakie zapytanie jest wysyłane po kliknięciu przycisku.

    Pewnie powiecie zebym poszukal na google - bylem - wszystko co znajduje to informacje na temat tego jak zrobic przycisk we flashu.
    Podaj dokładne zapytania wpisane do google i które strony sprawdziłeś, bo nie wierzę, że nic nie ma w google o tym

  3. #3

    Domyślnie

    Dzieki wielkie za pomoc Juz sprawdzam Wiresharka.

    Zapytania wpisywałem różne:
    - jak wydobyc link przycisku ze strony we flashu
    - link przycisku na stronie flash

    itp. itd. - nie znalazlem niczego sensownego - byc moze gdzies jest ale nie takie oczywiste na wierzchu




    Re:

    Program super Szukalem czegos takiego juz dluzszy czas. Jesli dobrze przeanalizowalem to chodzi o linijke :


    54 32.006702 192.168.1.101 204.77.30.86 HTTP GET /eluminate?tid=1&ci=90266755&vn2=e4.0&st=1286749225 280&vn1=4.2.3&ec=utf-8&pi=Vote%20button&cg=VOTE&rnd=1286758438155&ul=ht tp%3A//www.garnier.pl/_pl/_pl/pure-active/people/index.aspx%3FforumAdvPostId%3D6bb2ff28-f9ce-40ae-9e49-d22647430f9e&lp=Vote%20button&cjen=1&cjuid=1808540 9005412867489381&cjsid=1286749052&cjvf=1 HTTP/1.1

    Jak teraz stworzyc z tego link ? (o ile wklejam dobry proces)
    Ostatnio edytowane przez sQn : 10-11-2010 - 00:17

  4. Domyślnie

    Nie widzę powodu, dla którego mielibyśmy robić to za ciebie.

    Lektura:


    Nigdy nie korzystaj z google w języku polskim. Szukaj po angielsku. Informacje znalezione po polsku są prawie zawsze bezużyteczne i bezwartościowe. Wymieniłeś dwa skomplikowane i nieprecyzyjne zapytania i twierdzisz, że szukałeś "wszędzie" - nie wprowadzaj nas w błąd.


  5. #5

    Domyślnie

    Ok. Dzieki za pomoc. Myslalem ze zrobienie z tego linku nie stanowi wiekszego problemu ale skoro odsylasz mnie do lektury to domyslam sie ze niestety tak jest...

    Nie znam dobrze angielskiego. Rozwiazanie tego linku dalo by mi przynajmniej jakis szkielet-zarys na przyszlosc bo domyslam sie ze inne robi sie tak samo, a tak nawet nie wiem od czego zaczac. Wklejam elementy i niestety podana strona nie istnieje.

    Twoje ponizsze linki sa raczej skierowane do bardziej zaawansowanych uzytkownikow (dodatkowo dobrze znajacych angielski)

    No nic dzieki za wskazowke, szukam dalej, moze sie uda - trzeba walczyc
    Ostatnio edytowane przez sQn : 10-11-2010 - 00:30

  6. #6

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że w tym wypadku sprawę załatwiłby nawet dodatek firebug do przeglądarki Firefox a konkretniej zakładka sieć która pozwala badać zapytania wysyłane do serwera. Cała procedura będzie banalna, wchodzisz na stronę odpalasz firebuga i zakładkę sieć, następnie czyścisz okno logu i klikasz wybrany przycisk we Flashu, jeżeli wysyła on jakieś zapytanie do serwera to zobaczysz adres na jaki zostało ono wysłane i dodatkowo pola POST (w przypadku gdy dane zostały wysłane tą metodą).

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał d3ut3r Zobacz post
    Wydaje mi się, że w tym wypadku sprawę załatwiłby nawet dodatek firebug do przeglądarki Firefox a konkretniej zakładka sieć która pozwala badać zapytania wysyłane do serwera. Cała procedura będzie banalna, wchodzisz na stronę odpalasz firebuga i zakładkę sieć, następnie czyścisz okno logu i klikasz wybrany przycisk we Flashu, jeżeli wysyła on jakieś zapytanie do serwera to zobaczysz adres na jaki zostało ono wysłane i dodatkowo pola POST (w przypadku gdy dane zostały wysłane tą metodą).
    Dziekuje bardzo za podpowiedz - firebug jest duzo wygodniejszy - jednak w dalszym ciagu nie moge sie doszukac tego czego potrzebuje czyli stworzenia konkretnego linku ...
    Widze jakie wysyla zapytania, jakie dostaje odpowiedzi ale jest to na tyle zaawansowane ze nie jestem w stanie wydzielic linka. d3ut3r jesli jest taka mozliwosc bede wdzieczny za pomoc na priv

  8. #8
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    woj. Lubuskie. Dokładniej się nie da
    Postów
    405

    Domyślnie

    jak masz zapytanie, to może spróbuj je jakimś drobnym skrypcikiem wysłać...
    Jeśli nie będziesz mieć pod górke, nigdy nie dojdziesz na szczyt.

  9. #9

    Domyślnie

    @sQn:
    plugin LiveHTTPHeaders wszystko rozwiązuje, nawet nie musisz własnego softu pisać, możesz modyfikować pakiet http i ponownie wysłać do serwera. Wireshark pozostawia troszke syfu w zapytaniu do strony, natomiast LiveHTTPHeaders został stworzony tylko i wyłącznie pod zapytania HTTP.

  10. #10

    Domyślnie

    Cześć.
    Archeologia, ale mam ważne pytania:

    1) Czy takie wyciąganie linka i wstawianie go na własną stronę może wiązać się z jakimiś konsekwencjami prawnymi?
    2) Czy gdy tak zrobię, właściciel tamtej strony ma techniczną możliwość zablokować kliki z mojej strony?
    3) Czy zamiast akcji z podpunktu 1 lepiej zgłosić się do właścicieli strony z pytaniem, czy mogę tak postąpić i liczyć na ich pozwolenie?

    Jakieś sugestie?

    Pozdrawiam.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj