Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 122

Temat: Karta sieciowa do aircrack

  1. #1

    Domyślnie Karta sieciowa do aircrack

    Witam.
    Ostatnio zacząłem się tym zjawiskiem interesować (łamanie klucza WEP) niestety utknąłem w martwym punkcie. Posiadam laptop wraz z wbudowaną kartą sieciową intela - niestety ona do takich rzeczy jak łamanie wep się nie nadaje. I czy mogę podłączyć inną kartę sieciową - bezprzewodową pod port USB która będzie ładnie współpracować z owym programem i nie tylko. Jeśli tak to jaki model najlepiej kupić. Pozatym najlepiej by było aby karta miała dużą moc. Co doradzicie.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Poczytaj moje posty o mocy kart wifi i co jest legalne a co nie. W Polsce mozesz miec karte do 100mW ale jesli promieniuje dookolnie (antena dookolna), stosujac anteny kierunkowe przekraczasz legalna moc. Szukaj po prostu na forum '100mW' a na pewno znajdziesz.

    Co do kart - polecam te na ukladzie Atheros - mozna kupic je w postaci kart PCMCIA do laptopow lub MiniPCI (wkladana do srodka w miejsce tej co masz) - odradzam raczej USB, choc nie powiem, sporo dziala...

    A jaka masz karte w kompie ze mowisz ze sie nie nadaje? Nie kazda moze wstrzykiwac pakiety ale sluchac mozna na kazdej... wiec nieco cierpliwosci i mozna zlamac klucze na kazdej karcie
    Ostatnio edytowane przez TQM : 08-12-2007 - 10:15
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    Mam kartę intela: Intel(R) PRO/Wireless 3945ABG Network Connection
    i z tego co wiem to ona do tego się nie nadaje - próbowałem wielu możliwości , zmieniałem sterowniki i nic niestety. W airodump-ie pokazuje mi błąd ze mam coś ze sterownikiem lub kartą - błąd ogólny a to na WinXP. Chciałem kupić kartę tylko do tego więc im większy zasięg tym lepiej. No bo tak na dniu to na legalu a czasem w nockę się na miasto wybrać. A i niestety laptopa nie mogę rozkręcić żeby karty zamienić (gwarancja). No a chciałbym kartę albo taką w kształcie dyskietki prostokątnej(ciężko u mnie z hardware) albo pod USB.

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Ta dyskietka prostokatna to PCMCIA :-)

    Intel 3945 to calkiem mila karta - sam mam w laptopie... jedyna wada to to ze nie mozna wstrzykiwac pakietow. Dlatego jakiekolwiek lamanie kluczy WEP/WPA wymaga cierpliwosci i zbierania danych w sposob pasywny a nie pomagania sobie generujac lewe pakiety i wstrzykujac do sieci. Jesli mozesz sobie odpuscic takie cos to karta jest na prawde niczego sobie.

    BackTrack2 ma nawet do niej osobny sterownik ktory sie laduje aby przelaczyc ja w odpowiednie tryby. Bez tych sterownikow dziala rownie dobrze - ja lamalem ostatnio klucze WEP pod Ubuntu - jak ktos korzysta z wireless'a to dosyc materialu mozna zebrac w niecale 2h.

    Na USB nie wiedzialem jeszcze dobrych kart do wardrivingu. Absolutna klasyka to karty na ukladzie Atheros - minipci do wsadzenia do laptopa to okolo 100zl, PCMCIA nawet do ok 600zl (ja ostatnio dalem za dosc wypasiony model £95). Lepszej od tego nie znajdziesz... do tego kupujac karte na PCMCIA popatrz aby miala mozliwosc podlaczenia zewnetrznej anteny, bo 90% sukcesu to dobra antena... sama karta jest juz mniej istotna.

    To jest stara regula lacznosci radiowej - majac super radio a gowniana antene zrobisz mniej niz majac srednie lub slabe radio (tutaj karte wifi) i dobra antene. Kupujac super karte nie planujac uzywac dobrej anteny wywalasz kase w bloto!

    P.S.
    Pamietaj ze uzywajac anten kierunkowych praktycznie lamiesz prawo, bo moc we wiazce przekracza 100mW
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5

    Domyślnie

    Dobra to jak ściągnę tego back tracka to więcej napiszę. A i jeszcze powiem jakie miałem problemy z airodumpem ale to później. To może coś jeszcze doradzisz. A i wogule to czytałem że wep złamany w mniej niż minutę. Z moją kartą to chciałbym maksymalnie w 30 minut. No ale i jak by co to możesz też doradzić co kupić do 30 funtów bo siedzę w Londynie.

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Jak siedzisz w Londynie to mozemy sie kiedys spotkac

    Do 30 funow to lepiej zostan przy tej karcie co masz na razie a lamanie WEP <1min to realia... tylko ze to czas pracy programu lamiacego a nie zbierania danych. Tak czy inaczej poprawiono juz znacznie cala procedure, bo kiedys trzeba bylo miec 800tys IVS'ow a teraz mozna juz przy 40-60tys lamac skutecznie i w ciagu doslownie minut.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7

    Domyślnie

    Dobra to na razie sie wstrzymam z kupnem nowej karty. Mam już bacjtarcka2 - i od czego tu zacząć bo to dla mnie nowość. Spotkać sie można kiedyś tam. To na Win XP nie za bardzo czy jak. Ewentualnie gdzie mogę więcej info na ten temat dostać? google mi słabo szuka.

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    BT2 to dystrybucja linuxa (live cd) - wypalasz na CD i z CD odpalasz kompa... bez instalacji na dysku. Dalej musisz sie nieco rozejrzec - generalnie sprawa jest prosta - magii tam nie ma.
    Nawiasem mowiac - rozmawialem ostatnio z Max'em (jeden z autorow distro) i w nowej wersji (cos jak aktualizacja hehe) bedzie nieco ciekawego softu - miedzy innymi nowy soft do lamania kluczy WEP. Pozostaje czekac kiedy wypuszcza nowa wersje... wtedy doslownie 40-50k IVS'ow wystarczy zamiast 800k jak kiedys
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  9. #9

    Domyślnie

    No trochę nie za bardzo z tym backtrack2 - nie widzi mojej karty, nie mam neta, nic nie mogę zdziałać. Co innego ubuntu - tam mi wszystko śmiga. To może opisz sprawę jak ma się to na ubuntu bo nadal jestem w kropce. Lub jesli masz taką kartę jak ja to jak to na windows XP. Bo jak by co to mogę opisać wszystko od początku do końca co robiłem i gdzie jest wywalany błąd.

  10. #10
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    W wolnej chwili opisze... wlasnie projektuje nowa serwerownie dla nas widze tylko dyski twarde, macierze RAID, swiatlowody, routery, firewall'e i load-balancery... ehhh - wymiekam!
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Aircrack WEP
    By szpuni in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 7
    Autor: 08-23-2006, 13:00

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj