Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 20

Temat: batch

  1. #1

    Domyślnie batch

    znacie jakieś ciekawe kursy? Szukałem w google i prawie nic nie ma. W sumie na większości stron ten sam kurs (archiwum zawierające kolejne 3 i w każdym po jednym .txt piszę żeby osoby ewentualnie wklejające swoje linki nie dawały mi tego co juz mam ) Co sądzicie o tym języku? Chcę napisać w nim coś na prawdę prostego ale mam pewien problem. Chcę by program uruchamiał się zaraz po starcie kompa. Można to zrobić poprzez skopiowanie go do
    C:\Documents and Settings\Nazwa użytkownika\Menu Start\Programy\Autostart
    tylko, że nazwy użytkowników są różne. Czy d się zrobić by program załóżmy a.bat kopiował program b.bat do autostartu niezależnie od nazwy użytkownika?

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Scisle ujmujac batch to jezyk powloki systemowej - mowiac krotko zapis polecen ktore normalnie wykonywalbys 'z palca' a tak masz w pliku i leca automatycznie jedna za druga... Aby poszukac czegos wiecej o mozliwosciach jakie daja pliki .bat musialbys poszukac starych materialow jeszcze do systemu DOS :-) tam bylo tego sporo hehe.

    Kilka uwag:
    1. Pod windows moze to dzialac lub nie dzialac, zaleznie od wersji windows
    2. Masz dostep tylko do tego co jest w systemie - podstawowe polecenia w sumie... nieco bardziej zaawansowane tez, ale to juz bedzie baaardzo zalezne od wersji.
    3. Pliki .bat nie maja same w sobie mozliwosci dostepu do WWW, plikow w sieci itd... tzn teoretycznie sie da ale nie bedzie to przenosne, bedzie i tak i tak wymagac programow zewnetrznych

  3. #3

    Domyślnie

    no wszystko fajnie tylko... tak nie za bardzo na temat :P
    ale i tak dzięki za odp

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Skoro uwazasz ze nie na temat to powodzenia w szukaniu dalej... :-p
    Napisalem Ci co mozna zrobic a co nie majac standardowy system - jak chcesz zaprojektowac cos takie jak mowisz to bedziesz na prawde musial sie postarac...

  5. #5

    Domyślnie

    coś widziałem w necie, że jak chcę żeby uruchomiało się przy starcie systemu to można dodać coś do rejestru. Ktoś sie orientuje jak to zrobić?
    dla potomnych jeszcze taki link:
    http://www.cc-team.org/index.php?name=artykuly&show=98

  6. #6
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    krzesło
    Postów
    681

    Domyślnie re

    chodzi o pliki wsadowe tak ?
    chcesz napisać coś zeby się uruchamiało przy strcie sytemu
    możesz dodać to do zaplanowanych zadań albo kluczy uruchomieniowych
    w rejestrze
    wogóle niewiem czy mówimy o tym samym bo to proste
    bardzo przecież
    tworzysz plik wsadowy z komendą reg add
    albo at 00:00 start bat.bat
    albo z komendą replace która umieści plik w akatlogu autostart
    no iw zależności od tego jakie ma byc zadnie pliku zamieszcasz w nim komendy
    np
    @echo of
    at [czas] start bat.bat
    reg add [opcje] [klucz] bat.bat
    replace [opcje] bat.bat
    arp -a && netstat /a

    możesz jeszce wpisac w swoim pliku
    @echo off
    echo [polecenia]>> c:\autoexec.bat


    a najlepiei sie go uczyć z powłoki chyba poco ci kursy


    Ostatnio edytowane przez ble34 : 03-09-2007 - 22:37

  7. #7

    Domyślnie

    o stary, tak wytłumaczyłeś że nic nie zrozumiałem X_x a można tak bardziej łopatologicznie? A może dzisiaj trochę za dużo piwa. Postaram się to zrozumieć jutro. A mógłbyś mi napisać przykładowy plik wsadowy który kopjuje inny plik do sutostartu?

  8. #8
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    krzesło
    Postów
    681

    Domyślnie re

    a mógłbyś wpisać help w cmd exe
    i poszukać w googlach np polecenia windows
    lub coś wtym stylu
    Ostatnio edytowane przez ble34 : 03-10-2007 - 02:29

  9. #9
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    hymmm.... windows... szkoda ze nie wpadłem wcześniej
    Nio więc tak:

    Chcę by program uruchamiał się zaraz po starcie kompa. Można to zrobić poprzez skopiowanie go do
    C:\Documents and Settings\Nazwa użytkownika\Menu Start\Programy\Autostart
    tylko, że nazwy użytkowników są różne. Czy d się zrobić by program załóżmy a.bat kopiował program b.bat do autostartu niezależnie od nazwy użytkownika?
    tak jest to jeden ze sposobów – w sumie marny jeśli chodzi ci o "DDB - Diabelsko Dowcipny Bat" :P
    Ale jak tak chcesz to - zamiast ...\Nazwa użytkownika\... użyj ...\All Users\... lub zmiennej systemowej %USERNAME% która zwraca nazwę aktualnie zalogowanego user'a....

    Możesz swój problem rozwiązać też tak jak napisał ble:
    a) dodając zadanie do harmonogramu - z tym ze też sposób nie najlepszy do DDB bo trzeba założyć ze harmonogram jest włączony i ze user ma uprawnienia do dodawania zadań....

    Więc z lepszych rozwiązań zostaje:

    b) dodać wpis do autoexec'a (ble Ci nawet pokazał na przykładnie jak)

    c) dodać do kluczy uruchomieniowych w rejestrze..... i po kłopocie....

    Co do kursu - to chyba gdzieś miałem 6 lekcji z programowania w dosie w CD-Action'ach - z tym ze to było chyba z 2000 roku - nie wiem czy je jeszcze gdzieś mam... jak bym znalazł to sie odezwę...

    Ogólnie najlepszym kursem jest HELP... nauczysz się zarówno "Bat'owania" ;P jak i umiejętności radzenia sobie w sytuacji kiedy nie masz kursu....

    Dlatego odpalaj CMD - naduś HELP'a – próbuj próbuj próbuj....... - pytaj w razie niejasności....
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  10. #10
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    krzesło
    Postów
    681

    Domyślnie re

    w sumie to kopiowanie może niewyjśc bo jest potszebna lokalizacja żródłowa pliku do skopiowania którei pewnie nieznasz
    Ostatnio edytowane przez ble34 : 03-10-2007 - 09:35

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. mini wirus batch
    By Sardihan in forum Hacking
    Odpowiedzi: 7
    Autor: 01-05-2007, 16:37

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj