Pokaż wyniki 1 do 2 z 2

Temat: zewnetrzny arkusz czy wewnetrzny

  1. #1
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    somewhere in time
    Postów
    510

    Domyślnie zewnetrzny arkusz czy wewnetrzny

    mam pytanko, ja koncze moja stronke i chcialem sie was zapytac, spacy od webmasterki, czy jesli chce np wstawic taki sam znacznik do wszystkich dokumentow to czy mam uzyc zewnetrznego czy wewnetrznego arkusza stylow.
    chodzi mi dokladnie o znaczniki meta http-equiv np jak chce zeby takie cos sie znalazlo na wszystkich dokumentach moich a nie tylko na stronie glownej
    <meta name="Keywords" content="iron maiden, brave new world, brave new page, homepage, page, " />
    to co mam zrobic, pokolei w kazdym dokumencie to pisac czy jest jakis skrypt nato?
    z gory dzieki

  2. #2
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    hymmm....
    z tego co napisałeś - to wnioskuje ze chyba mylisz pojęcia....
    Kaskadowe Arkusze Styli (CSS) - jest to lista dyrektyw (tzw. zasad) określających jak ma zostać wyświtalany dany element na stronie.... A ty piszesz o znaczniku <meta>....

    Znacznik <meta> - podobnie jak znacznik <body> stanowią informacje o stronie - z tym ze znacznik meta stanowi takzwane metainformacje - które nie wpływają na wygląd strony - możw sie w nim nim zadeklarować kto jest autorem strony, opis strony,(jest to przydatne np. dla wyszukiwarek) oraz kodowanie strony - - dla ie masz jeszcze takie parametry jak - przejścia między stronami i klasyfikacje - czyli określaś jak bardzo strona jest nasycona informacjami o sexie - czy są słowa ogólnie uznane za obraźliwe i takie tam pierdoły - nie wiem czy mozilla w wersji 2.0 to wspiera czy nie ale zdaje sie że nie....- niemniej jednak niektóre klasyfikatory stron szukają takich informacji....

    więc jeśli szukasz sposobu na to a żeby nie musieć kopiować znaczników meta do wszystkichswoich dokumentów - to jedynie php cie ratuje - gdzie robisz strone główną a potem treść strony przekazujesz w zmiennej....
    [add]ewentualnie ramki - ale nie polecam[/add]
    ale spokojnie jeśli dasz pełny opis metainformacyjny na stronie głównej to na następnych wystarczy podać kodowanie strony...

    wracając do CSS'a to polecam zacząć z niego korzystać bo możliwośći ma naprawde duze - nio i właściwie stało sie juz standardem określanie wyglądu strony własnie za pomocą CSS a nie w jaki kolwiek inny sposób - np. znacznikiem <font>....
    Ostatnio edytowane przez eMCe : 03-03-2007 - 07:44 Powód: Malutki dodatek
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj