Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Sterowniki Brodcast Debian

  1. #1

    Domyślnie Sterowniki Broadcom Debian

    Witam !

    Otóż mam problem z zainstalowaniem sterownika.
    Może pokażę częściowy wynik polecenia lspci:

    PokIt - Simplified images

    Próbowałem pobranie i zainstalowanie sterownika b43 takim poleceniem

    sudo apt-get install firmware-b43-installer lecz wyświetlało że nie udało się znaleźć takiego pakietu.

    Jeszcze rozmawiałem z znajomym i powiedział że może to być sprawka nie uruchomionego modułu w linuxie, zastanawiałem się nad tym i w sumie nie wiem co o tym sądzić dioda karty sieciowej bezprzewodowej się świeci co oznacza żarta jest włączona.

    Gdy wpisuje polecenie ifconfig wyświetla mi tylko kartę eth0(od karty sieciowej przewodowej) i lo(to akurat nie wiem co to jest) powinno wyświetlać jeszcze jedną własnie kartę sieci bezprzewodowej lecz jej nie ma czyli muszą być to sterowniki.

    Kieruję się do was abyście pokierowali mnie np komendami które mam wpisywać aby zainstalować sterownik.


    Debiana pobrałem z tej stronki wersja GNOME Clasic:

    Pobierz Debian | Linuxiarze.pl
    Ostatnio edytowane przez Viper : 09-30-2013 - 18:23

  2. #2

    Domyślnie

    Z tego co się orientuje kernel od 2.6 powinien obsłużyć Twoją kartę. Zainstaluj pakiet firmware-brcm80211

    Dodaj do repozytorium
    Kod:
    deb http://http.debian.net/debian/ wheezy main contrib non-free
    następnie zrób update
    Kod:
    apt-get update
    Potem instalacja
    Kod:
    apt-get install firmware-brcm80211
    I tyle....
    chyba że będziesz musiał ponownie dodać moduł sterownika
    Kod:
    modprobe -r brcmsmac
    Następnie
    Kod:
     modprobe brcmsmac

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Jesli chcesz tej karty uzywac do czegos wiecej niz dostepu do netu to proponuje kupic cos innego chocby na USB. Broadcom jest znany jako notoryczny ignorant, wprost odmawiajacy wydania sterownikow dla Linuxa. Co prawda ostatnio uzywalem ich sprzetu lata temu ale teraz jesli cos przychodzi z ich sieciowkami to nauczony wczesniejszymi doswiadczeniami po prostu kupuje cos innego.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  4. #4

    Domyślnie

    tzn ta karta sieciowa jest w netbook'u mam kupioną tp-link kartę sieciową bezprzewodową ale ją używam w pc. No ale TQM dzięki za wskazówki. A to co pisał Michal_sh te polecenia sprawdzę jutro i dam ci znać czy działa czy jakieś problemy są, dzięki za fatygę.

  5. #5

    Domyślnie

    tak jak mówiłem sprawdziłem polecenia do zainstalowania tych sterowników i pojawił się problem na pierwszym:
    PokIt - Simplified images

    gdy wpisywałem dalej to przy poleceniu apt-get install firmware-... pojawił się error że nie może znaleźć pakietu

  6. #6

    Domyślnie

    repozytoria dodajesz do pliku /etc/apt/sources.list nie wpisujesz w terminalu.

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj