Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Windows i Linux

  1. #1
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    CZwa
    Postów
    3

    Domyślnie Windows i Linux

    Cześć!
    Mam pytanie do szanownych forumowiczów.
    Otóż, Mam zainstalowaną mandrivę 2006 a na drugim dysku Windę XP.
    Komputer nie jest moją własnością, a mam zakaz używania Windowsa, dlatego mam pytanie czy dobrym pomysłem jest jeśli zakupię kieszeń zewnętrzną z wyjściem USB, kiedy będe chciał kożystać z Windy, podłączam kieszeń pod USB i bootuję z USB. Czy kiedy mam osobny dysk, odłączając go,zostawiam jakiś ślad w komputrze, że był tam windows?
    I czy ogólnie kożystanie z USB 2.0 jest mądrym pomysłem, czy nie stracę na wydajności dużo?
    Dzięki wielkie za pomoc!

  2. #2
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    wwa
    Postów
    6

    Domyślnie

    To moze zaczne od konca - usb2.0 daje rozne mozliwosci: polling do 1 na milisekunde transfer do ~400mb/s - ale wydaje mi sie, ze to sa srednie mozliwosci, jak na dysk, z ktorego ma sie cos bootowac, a szczegolnie linux. No ale moze lepiej, jesli tu sie wypowie ktos, kto taka opcje analizowal.

    Natomiast jesli bootujesz z USB, to upewnij sie, ze masz taka opcje w biosie. No i generalnie wowczas musisz zmieniac regularnie first boot w biosie, w zaleznosci od tego, co chcesz zbootowac. Lilo i te sprawy odpadaja, bo musialyby te dyski byc zawsze na miejscu.

    Czy kiedy mam osobny dysk, odłączając go,zostawiam jakiś ślad w komputrze, że był tam windows?
    Tego nie rozumiem, moze kolega wyjasni?

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    CZwa
    Postów
    3

    Domyślnie

    Chodzi mi o to,czy jeśli jakiś fachowiec wezmie komputer z dyskiem z linuxem w srodku, nie dostrzeże że podłączany był dysk z windą. Jestem laikiem w tych sprawach. Czy jest coś odpowiedzialne poza dyskiem, co zapisuje takie informacje.

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Jak rozumiem chcesz miec na tym dysku USB windowsa... nie wiem czy ten shit na to pozwoli w ogole :-) i szczerze mowiac watpie... przynajmniej dopuki nie robi tego ktos kto na prawde zna sie na rzeczy...

    Sladu nie bedzie, pytanie tylko czy system poprawnie wystartuje z USB. Co do predkosci - no coz... sa lepsze rozwiazania. Jesli masz na tym samym dysku wbudowanym w kompa Win i Linuxa to proponuje zainstalowac Mandriva 2007 (szybsza) albo Ubuntu 6.10 (a nie 6.06 LTS) bo jest jeszcze szybsze... Jesli to ma byc desktop to wystarczy w zupelnosci.

Podobne wątki

  1. [Linux Download]
    By MateO in forum Linux
    Odpowiedzi: 23
    Autor: 09-21-2008, 22:33
  2. Dlaczego Linux a nie Windows?
    By fedor in forum Linux
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 02-01-2007, 20:58
  3. LINUX za FREE
    By WSCIEKLY in forum Linux
    Odpowiedzi: 11
    Autor: 01-22-2007, 23:57
  4. linux knoppix
    By ble34 in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 11-15-2006, 09:08
  5. Problem z Windows Tablet PC
    By szpuni in forum Windows
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 07-16-2006, 23:30

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj