Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Problem z wykryciem karty wifi na USB przez vmware

  1. #1

    Domyślnie Problem z wykryciem karty wifi na USB przez vmware

    Witam jak wyżej posiadam kartę wifi na usb,gdy chcę aby vmware ją uruchomił on jej nie wykrywa.Dawalem bridge w połączeniu szukałem na różnych forach odpowiedzi ale nic nie działa.
    Proszę o pomoc

  2. #2
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    woj. Lubuskie. Dokładniej się nie da
    Postów
    405

    Domyślnie

    Jeśli nie będziesz mieć pod górke, nigdy nie dojdziesz na szczyt.

  3. #3

    Domyślnie

    Próbuje podłączyć według tych instrukcji,ale niby jest ustawione na bridged controler na pesent da lej piszę że nie znaleziono karty.Co innego gdy odpale z płyty wyłączony komputer wtedy wewnętrzna karta działa,zalezy mi ba tej na USB.Może coś źle ustawiam?

  4. #4
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    woj. Lubuskie. Dokładniej się nie da
    Postów
    405

    Domyślnie

    Jak masz zbridge'owany to jest używany przez system gospodarza i nie widać na gościu Odłącz urządzenie z gospodarza (przestań go używać) i podłącz na gościu. 1 ikonka bodaj była do tego. "Fizycznie" użyj na vmce. Da się.
    Jeśli nie będziesz mieć pod górke, nigdy nie dojdziesz na szczyt.

  5. #5

    Domyślnie

    Dalej nie mogę tego zrobić,może jest to związane z vmware tools bo tego nie mam zainstalowanego?Oddłącza kartę z windowsa na nie świeci nawet w niej dioda ikona w dolnym rogu wskazuje że jest podłączone,mimo to pojawia się komunikat nie znaleziono karty.
    Używam vmware do uruchomienia programu beini,chcę sprawdzić swoje zabezpieczenia w routerze.
    Próbowałem też Virtual boxem i też nic.
    Co robić?Może ktoś pokierować jak krok po kroku to zrobić?

  6. #6
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    woj. Lubuskie. Dokładniej się nie da
    Postów
    405

    Domyślnie

    Cytat Napisał xzbyszekx Zobacz post
    Dalej nie mogę tego zrobić,może jest to związane z vmware tools bo tego nie mam zainstalowanego?Oddłącza kartę z windowsa na nie świeci nawet w niej dioda ikona w dolnym rogu wskazuje że jest podłączone,mimo to pojawia się komunikat nie znaleziono karty.
    Używam vmware do uruchomienia programu beini,chcę sprawdzić swoje zabezpieczenia w routerze.
    Próbowałem też Virtual boxem i też nic.
    Co robić?Może ktoś pokierować jak krok po kroku to zrobić?
    Jeśli vmware tools działają jak guest additions w vboxie, to raczej nie. Poszukaj po ustawieniach czy przypadkiem obsługa USB nie jest wyłączona. Niestety obecnie nie mam tego zainstalowanego więc ci nie powiem gdzie to było.
    Jeśli nie będziesz mieć pod górke, nigdy nie dojdziesz na szczyt.

  7. #7

    Domyślnie

    Już nie wiem jak to zrobić.Kontroler jest ustawiony na present network na bridget.Chyba zeczywiście
    ten kontroler nie włączony przy starcie programu tylko gdzie to jeszcze włączyć,chyba że to sprawa sterowników.

    Może to coś podpowie gdy vmware startuje z uruchamianym programem to wyświetla sie komunikat

    piix4_smbus 0000:00:007.3: Host SMBus controller not enabled!

    Co to za komunikat?
    Ostatnio edytowane przez xzbyszekx : 12-01-2015 - 18:56

  8. #8

    Question ?

    Jakiej wersji linuxa używasz ?

  9. #9

    Domyślnie

    Linuks to właściwie ten program.Używam na Windows 7 vmware 10.0 i prze wirtualną maszynę włączam beini 1.2.3 które jest obrazem na dysku komputera

    Nie wiesz co może oznaczać ten komunikat o kontrolerze?
    Pomoże ktoś?
    Ostatnio edytowane przez xzbyszekx : 12-03-2015 - 20:21

  10. #10
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    woj. Lubuskie. Dokładniej się nie da
    Postów
    405

    Domyślnie

    Bridged służy do zmostkowania tylko. Nie ustawiaj w ogóle sieci na vmware, tylko przekaż samo urządzenie. Sieć będzie szła bezpośrednio z karty wifi.
    Jeśli nie będziesz mieć pod górke, nigdy nie dojdziesz na szczyt.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj