Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Kilka prostych pytanek ;)

  1. #1

    Domyślnie Kilka prostych pytanek ;)

    Witam, nurtuje mnie sprawa informacji jakie są wysyłane na stronę podczas jej przeglądania. Tz co widzi serwer kiedy wchodzimy nap na takie google? Widzi tylko nasz IP czy jeszcze coś? Jeżeli usuniemy historie, wyczyścimy ciasteczka i zmienimy IP (poprzez proxy lub reset neo) strona widzi już nowego użytkownika czy da się w jakiś sposób do tego dojść że to ten sam? Proszę o wytłumaczenie tego

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Jakie informacje docieraja do serwera mozesz sam zobaczyc - sa dodatki do firefox'a ktore pokazuja naglowki jakie wysyla przegladarka i jakie wracaja w odpowiedzi do serwera. Jak nie chcesz firefox'a to dowolny sniffer.

    Zmiana IP via proxy - ok ale sporo proxy dodaje naglowek ktorego juz nie zobaczysz bo nie wychodzi on z Twojego kompa a naglowek mowi dla kogo robione jest proxy (ma Twoj prawdziwy IP).
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    Oki, ale rozłaczając się przez neo zmiana jest pewniejsza prawda?

    Możesz podać jakieś nazwy tych dodatków?

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Postów
    96

    Domyślnie

    Firefox - Narzędzia - Dodatki - Pobierz dodatki - {wpisz 'live http" albo "head" }, wybierz Live HTTP headers.
    zwaz na zakladke config, zeby Ci nie smieci nie wyswietlalo :>
    delete (z ang. skasuj) - w programowaniu obiektowym operator niszczący obiekty utworzone za pomocą operatora new (bądź dowolny obiekt, którego adres można pobrać).

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    somewhere in time
    Postów
    510

    Domyślnie

    wiem ze to nie najlepsze zrodlo informacji ale http://www.iron0088.yoyo.pl/przegladarki.pdf pare info z tego moze sie przydać

  6. #6

    Domyślnie

    Host: google.pl
    User-Agent: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8.0.12) Gecko/20070508 Firefox/1.5.0.12
    Accept: text/xml,application/xml,application/xhtml+xml,text/html;q=0.9,text/plain;q=0.8,image/png,*/*;q=0.5
    Accept-Language: en-us,en;q=0.5
    Accept-Encoding: gzip,deflate
    Accept-Charset: ISO-8859-1,utf-8;q=0.7,*;q=0.7
    Keep-Alive: 300
    Connection: keep-alive
    Cookie: NID=18=FgHkKhgBh29na597XwTSSjYSSIq641J6AOkSaEw14Vf BFC6BdwM6ECzZVQD4opcNVoKZtUeKugGNSUw3D4xcUy4jPW4Hx JHaaSb5kKI86VFdHlQGZJWjEYufxTGlpCYV; PREF=ID=9aaec14da926e2eb:TM=1230822739:LM=12308227 39:S=DadGt3O-Nu6r8h0M

  7. #7
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    W Sieci !!!
    Postów
    282

    Domyślnie

    NID=18=FgHkKhgBh29na597XwTSSjYSSIq641J6AOkSaEw14Vf BFC6BdwM6ECzZVQD4opcNVoKZtUeKugGNSUw3D4xcUy4jPW4Hx JHaaSb5kKI86VFdHlQGZJWjEYufxTGlpCYV; PREF=ID=9aaec14da926e2eb:TM=1230822739:LM=12308227 39:S=DadGt3O-Nu6r8h0M

    LOL jakie ciacho xD


    Co widzi serwer ? No wszystko widzi...Wszystko to co chce zobaczyć
    "Wszystkie komputery PC są kompatybilne, ale niektóre są kompatybilniejsze od innych... Twój jest zawsze mniej kompatybilny..."

  8. Domyślnie

    Większość informacji widzianych po stronie serwera możesz zobaczyć tutaj:

    http://www.moje-ip.org

    Nie ma tam tylko wykazane wszystkich pierdół typu rozdzielczość, i inne widziane z poziomu javascriptu.
    Generalnie jak chcesz pokazać jak najmniej to wyłącz w przeglądarce obsługę javascriptu, javy i obiektów typu flash i inne.
    Ewentualnie skorzystaj z bramki PROXY, zaznaczając opcję usuwania tych obiektów np.:

    http://www.bramkaproxy.org

  9. #9

    Domyślnie

    Ja mam inny problem, nie interesuje mnie jak się schować tylko interesuje mnie jak to się odbywa tzn kiedy i jak dane są pobierane np. o systemie i wysyłane do serwera, czy kogokolwiek innego. Jakie tematy i lektury powinienem przejrzeć, czy jak poczytam o IP/TCP to przy okazji dowiem się co i jak jest przesyłane ?
    Szukam na google, ale przyznam że jestem zielony i brak mi słów kluczy i same głupoty mi wyskakują.
    Prosił bym o pomoc, nakierowanie, najlepiej właśnie słowa klucze to sobie sam wszystko wygogluje
    Ostatnio edytowane przez Tryllion : 09-22-2009 - 13:09

  10. #10
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    C:\Perl\bin
    Postów
    1,578

    Domyślnie

    slowo klucz?
    Kod:
    http rfc
    War, war never changes.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Mam pare pytanek
    By RAFAL_PL in forum Hacking
    Odpowiedzi: 25
    Autor: 04-20-2011, 11:59
  2. kilka pytan
    By ediii in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 08-14-2008, 13:00
  3. kilka pytan
    By Hellbike in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 01-29-2007, 20:11
  4. kilka programów
    By Sardihan in forum Hacking
    Odpowiedzi: 0
    Autor: 01-06-2007, 22:40
  5. Pytań kilka
    By dzejson in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 12-27-2006, 13:38

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj