Pokaż wyniki 1 do 2 z 2

Temat: sumy kontrolne przy wgrywaniu do pamięci ROM przy procesorach ARM - praca: 1000zł

  1. #1

    Lightbulb sumy kontrolne przy wgrywaniu do pamięci ROM przy procesorach ARM - praca: 1000zł

    Witam, szukam osoby potrafiącej mi pomóc przy zmianie zawartości plików *.hex w taki sposób aby suma kontrolna (2 znaki) była prawidłowa - w plikach hex suma kontrolna występuję co pewną stałą ilość innych znaków (najpierw adres, potem dane)- ciąg około 30-50 znaków (jest to stała liczba - nie pamiętam jej teraz dokładnie) dysponuję masą*"działających" przykładów, potrzebuję zrozumieć tylko algorytm generowania tych 2 znaków aby swobodnie być w stanie zmieniać zawartość bloku danych

    struktura plików:
    |cześć jestem kolejnym pakietem danych| |oto adres gdzie mnie wgrywaj| |daaaaaaane||suma kontrolna|
    |cześć jestem kolejnym pakietem danych| |oto adres gdzie mnie wgrywaj| |daaaaaaane||suma kontrolna|
    |cześć jestem kolejnym pakietem danych| |oto adres gdzie mnie wgrywaj| |daaaaaaane||suma kontrolna|
    |cześć jestem kolejnym pakietem danych| |oto adres gdzie mnie wgrywaj| |daaaaaaane||suma kontrolna|
    |cześć jestem kolejnym pakietem danych| |oto adres gdzie mnie wgrywaj| |daaaaaaane||suma kontrolna|

    zmiana czegokolwiek w danych wywala błąd sumy kontrolnej...

    Osobiście dysponuje pewną wiedzą lecz jak widzę nie wystarczającą, chętnie usiądę i pomogę moją wiedzą w rozgryzieniu problemu wspierając ciebie nią.

    Jeśli ktoś się czuje na siłach - zapraszam do pomocy
    płacę 1000zł za wytłumaczenie mi jak zmieniać adresy w które wgrywane są dane oraz wskazanie narzędzia/metody wyliczania sumy kontrolnej.
    500zł za samą sumę kontrolną.
    Jeśli komuś zajmie to 10min to chylę czoło i dalej wypłacam umówioną kwotę, do pomocy zapraszam chętnych którzy są w stanie spotkać się na terenie Warszawy (bemowo)
    kontakt telefoniczny: 5 3 5 0 0 6 066

    zdjęcie poniżej obrazuje strukturę pliku:
    kolor niebieski reprezentuje "przywitanie się i przedstawienie się paczki danych"
    kolor zielony to adres?
    kolor niebieski to suma kontorlna
    reszta to dane
    zdjęcie reprezentuje tylko wycinek pliku:
    Zrzut ekranu 2014-05-09 o 17.48.40.jpg

  2. Domyślnie

    nadal aktualne?

Tagi

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj