Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 15

Temat: Zmiana WPA na WEP

  1. #1

    Domyślnie Zmiana WPA na WEP

    Witam.

    Mam pewne pytanie. Chciałbym sobie pozmieniać typy zabezpieczeń z WPA-PKS na WEP. Wiem, ze WEP, to stare zabezpieczenie, jednak chce to zrobic tylko w celach edukacyjnych. Posiadam Windows 7, i gdy wchodzę.
    -Centrum sieci i udostępnianie
    pózniej
    - Zaradzanie Sieciami bezprzewodowymi
    - Klikam dwa razy na moja siec, i w tedy wyskakuje mi okienko. Z zakladki wybieram zabezpieczenia, i mam tam do wyboru

    -Bez uwierzytelnienia(otwarte)
    -Udostepnione
    -WPA Personal
    -WPA2 Personal
    -WPA EnterPrise
    -WPA2 EnterPrise
    - 802.1X

    Domyslnie mam ustawione WPA 2 Personal. Moge bez problemu także zmienić na WPA Personal, i tez bedzie wszystko ładnie chodzić. Jednak nigdzie nie widzę opcji WEP ? Jak ja mozna ustawic ?
    Dodam, jak wejde w ""Bez uwierzytelnienia"" lub ""Udostępnione , to pokazuje się tam Opcja WEP, i gdy prosi o wpisywanie klucza, i gdy juz go wpisze, to nie może się połączyć, ponieważ piszę, że

    Ustawienia dla sieci zapisane na tym komputerze, nie są zgodne z wymaganiami sieci

    Posiadam Router

    TP-LINK Wireless Router WR543G"

    Tak więc, jak mogę zmienić z WPA/2 na WEP ? Bardzo mi na tym zależy

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Zmieniasz to w ustawieniach routera, a nie hosta ( komputera ).

  3. #3
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Z Nienacka
    Postów
    396

    Domyślnie

    W ustawieniach hosta też...

    pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    wpa 1 / 2 robi sie powoli rownie bardziej wadliwa co wep, z tym ze profesionalisci w tej dziedzinie wymagaja nie 1 minuty a 15 ( nie atak na proces autoryzacji tylko feedbacki przez bramke sieciowa routera ), zmiana wpa 2 na wep nie wskazana.


  5. #5

    Domyślnie

    cyber_pl Wiem, że zmiana WPA na WEP nie jest wskazana, jednak chce coś po prostu przetestować u siebie. Będzie to zmiana chwilowa

    Hmm... A jak to zmienić w ustawieniach Routera ? Domyślam się, że jeśli moja brama to 192.168.1.1 to trzeba wejsc na http://192.168.1.1

    No dobrze, ale jak tam wchodzę, to prosi mnie o login i hasło. No i wpisuje jako login admin i jako haslo admin. Ale nie chce wejść. Wiecie jakie jest hasło na ten router ? I tylko w taki sposób się da to uzyskać tak ?

  6. #6

    Domyślnie

    default router password list - Szukaj w Google

    jesli nie znasz hasla a domyslne nie sa prawidlowe, zresetuj ustawienia routera, licz sie z tym ze dotychczasowe ustawienia zostana utracone ( mozliwe rowniez dane autoryzacyjne interfejsu wan ).


  7. #7

    Domyślnie

    No dobrze, jeśli chciałbym zresetować ustawienia routera

    Czyli tak. Kilkam na reset, w routerze, nastepnie wchodze na www.192.168.1.1 , i co dalej ? Nie chciałbym stracić połączenia, a dotychczasowe ustawienia zresetują. Mógł by mi ktoś jakąś instrukcję podac, albo co i jak. ? : D
    Z góry dzieki

    Pozdrawiam

  8. #8
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Z Nienacka
    Postów
    396

    Domyślnie

    Witam,

    wciśnięcie przycisku może nie starczyć :-) Najczęściej trzeba go trzymać wciśniętego przez kilka lub kilkanaście sekund (powinna być reakcja router'a - jakieś diody na chwilę zgasną albo coś w tym stylu)....

    Ale tak jak pisze @cyber_pl utracisz wtedy całą konfigurację...w szczególności konfigurację WAN... Jeśli nie konfigurowałeś sam router'a to lepiej sobie odpuść...

    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Czemu mam sobie odpuścić. Zawsze musi być ten pierwszy raz. Proszę tylko o instrukcję, bo bardzo mi zależy na tej zmianie.

  10. #10
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Z Nienacka
    Postów
    396

    Domyślnie

    Najwyżej stracisz dostęp do neta...

    Podaj model routera albo po prostu go zresetuj sprawdzając wcześniej jakie są domyślne wartości pól użytkownik i hasło dla tego konkretnego routera...dobrze też sprawdzić domyślny adres routera ponieważ niekoniecznie musi on być taki jak obecnie

    Powodzenia

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj