Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 12

Temat: Zablokowane PORTY - problem !!!

  1. #1

    Exclamation Zablokowane PORTY - problem !!!

    Witam,jestem urzytkownikiem sieci wi-fi.

    Mój problem polega na tym że wredny administrator zablokował mi porty do jednej z gier online.

    Czy istnieje jakiś sposób na obejscie tej blokady
    Lub złamania hasła.

    Nie mogę się dostać do ustawień routera gdyż nie mam hasła.
    Odpowiedzi szukałem długo i nie znalazłem.
    Proszę o odpowiedz.

    Dodam że nie mam dostępu fizycznego do routera.
    Ostatnio edytowane przez Mad_Dud : 04-15-2011 - 13:50

  2. #2

    Domyślnie

    Czy istnieje jakiś sposób na obejscie tej blokady
    Lub złamania hasła.
    Odp.: Jeśli nie jesteś właścicielem routera to legalnie nic poza petycją/podaniem/błaganiem_na_kolanach nie zdziałasz. Przykro mi

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Google: VPN
    Mozna caly ruch puscic przez VPN i wtedy jego ograniczenia sa na nic, tak dlugo jak dlugo dziala VPN
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  4. #4

    Domyślnie

    Mój problem polega na tym że wredny administrator zablokował mi porty do jednej z gier online.
    Nie wprowadzajmy kolegi w błąd.. Faktem jest, że VPN mógłby sprawę naprawić, ale pamiętajmy, że VPN w każdej technologii realizuje ruch po jakimś porcie, który również mógłby byś zablokowany (podejżewam, że admin zostawił tylko http, poczte i FTP). Pomijam już fakt, że VPN'a ktoś musi zestawić, a od strony twórcy/hostingu gry online byłoby to bez sensu.

  5. #5
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Z Nienacka
    Postów
    396

    Domyślnie

    Nie wprowadzajmy kolegi w błąd..
    No właśnie... Nawet jeśli poblokuje wszystkie poza http to pozostaje http-tunnel...

    Pozdrawiam

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Widac nie widziales VPNow chodzacych na 53/UDP albo 443/TCP a sporo jestem w ruchu i podpinam sie do roznych sieci...

    Jak na razie spotkalem tylko jedna siec ktora blokowala 443/TCP bo mogli sobie na to pozwolic (mieli SSL proxy zaimplementowane a to ot tak sobie sie nie stawia), wiec w domowych przypadkach szanse ze to bedzie poblokowane sa male... predziej admin zobaczy duze ilosci ruchu i zablokuje IP na ktorym terminujemy VPN.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7

    Domyślnie

    No sposób na partyzanta się zawsze jakiś znajdzie, a jak się możliwości wyczerpią to itak się znajdą nowe bo jakiś zapaleniec coś tam widział. No ale nie przesadzajmy, po stronie zainteresowanego to możemy stawiać i drapacze chmur, ale od strony hostingu gry online to możemy stawiać najwyżej e-maila do admina. Zamkniemy temat czy dalej pokazujemy sobie kto ma większego?

  8. #8

    Domyślnie

    wejdź na router, zdiagnozuj co to dokładnie za model i na jakiej wersji firmaware działa a potem poszukaj exploitów. Jest mała szansa, że admin dba o ten router - zresztą nie oszukujmy się - niech każdy admin z ręką na sercu powie, że w jego firmie wszystkie drukarki działają na ostatnich DRVs - a to jest doskonała droga do backdora - jaki AV skanuje drukarki ? ))

  9. #9

    Domyślnie



    Czytamy, czytamy i jeszcze raz czytamy:

    Nie mogę się dostać do ustawień routera gdyż nie mam hasła.

  10. #10
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    @Doonay - tak tak, czytamy i jeszcze raz czytamy... co nie zmienia faktu ze admin sieci wifi zablokowal porty gry i najprostszy sposob obejscia to jakis vpn albo inny tunel. Tzw 'routerki' nie pozwalaja na wiele wiecej niz blokowanie portow/adresow IP.

    Jesli admin bedzie upierdliwy i bedzie blokowal to czas poszukac innego operatora - wolny rynek zawsze wygra.

    Tak wiec podsumowujac Twoja odpowiedz na poczatku tego watku:
    Cytat Napisał Doonay
    Odp.: Jeśli nie jesteś właścicielem routera to legalnie nic poza petycją/podaniem/błaganiem_na_kolanach nie zdziałasz.
    Przykro mi
    ... nie zgadzam sie z tym bo obejsc sie da chocby prostym tunelem nie siegajac nawet po VPNy... ktore nawiasem mowiac mozna zrealizowac na dziesiatki spsoobow (wiem, bo sam tak robie jak jestem w trasie).
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj